audac technologie

Audac opracował autorską technologię, którą implementuje w swoich najnowszych wzmacniaczach.

WaveDynamics to technologia sterowania i przetwarzania dźwięku stosowana we wzmacniaczach Audac. Dzięki wydajnemu procesorowi DSP wbudowanemu we wzmacniacze może on zapewnić zaawansowaną kontrolę nad najbardziej zaawansowanymi konfiguracjami akustycznymi. Wzmacniacze wyposażone w opisywaną technologię oferują kompletną bibliotekę głośników producenta i zestaw wstępnych ustawień, które ułatwią tworzenie projektów. Wystarczy wybrać właściwy plik, załadować go, by odtwarzać muzykę. Poza wsparciem dla optymalnej konfiguracji akustyki, biblioteka zawiera parametry, dzięki którym głośniki nie uszkodzą się nawet przy maksymalnym wysterowaniu.
Konfiguracja i monitorowanie pracy końcówek mocy mogą odbywać się na wiele sposobów. Intuicyjnym rozwiązaniem dla wielu integratorów jest wprowadzanie parametrów bezpośrednio z panelu przedniego, korzystając z wciskanego potencjometru, przycisku wyboru kanału i ekranu o przekątnej 2,5 cala. Alternatywnie wzmacniacze można zintegrować z systemami automatyki przez port szeregowy RS232 i port kontroli, dzięki czemu możliwe jest korzystanie z przełączników, kontrolerów głośności i inny akcesoriów.
Ważną cechą WaveDynamics jest to, że każde z połączeń wejściowych można skierować do dowolnego kanału wzmacniacza i ustawić wzmocnienie indywidualnie. Różne implementacje złączy wejściowych i wyjściowych umożliwiają najłatwiejszy sposób połączenia dla każdej aplikacji, jednocześnie umożliwiając zsynchronizowanie sygnału z innymi wzmacniaczami.
Producent, wprowadzając nową technologię, postawił sobie za cel zagwarantowanie optymalnej ochrony użytkowników, zgodności z przepisami, a także bezpieczeństwem podłączonego sprzętu. Zabezpieczenia wdrożone zostały w różny sposób. Dostęp do ustawień jest wielopoziomowy, indywidualny dla danego użytkownika. Tym samym, gdy wzmacniacz wykorzystywany jest w barze, to obsługa lokalu może np. zostać ograniczona do zmiany głośności, nie mając dostępu do zaawansowanych ustawień, które nie są im potrzebne. Ograniczenia można znieść hasłem lub specjalnym kluczem zapisanym na nośniku USB.
Za kontrolę głośności odpowiada pokładowy ogranicznik – może być on skonfigurowany według dowolnych wartości, lecz zawsze dopasowanych do parametrów głośnika. Maksymalna głośność dla każdego kanału ustalana jest indywidualnie, co oznacza, że goście w pokoju hotelowym nie będą siebie zagłuszać.
Końcówki są nie tylko wydajne – pracują w klasie D, która działa w parze z trybem automatycznego uśpienia, kończąc erę wzmacniaczy, które zużywają dużo energii.