redakcja2020-08-01T11:42:06+00:00

Witaj czytelniku

AVIntegracje to pierwszy ogólnopolski serwis i miesięcznik drukowany poświęcony technologii i rozwiązaniom sprzętowym związanym z systemami zintegrowanymi.

Na łamach magazynu prezentowane są zrealizowane projekty, kulisy powstawania nowych instalacji, a także rozmowy z najważniejszymi postaciami rynku integracyjnego i porady wiodących ekspertów branży.

Kim jesteśmy?

Magazyn AVIntegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych domów.

 • architekci
 • integratorzy systemów
 • dyrektorzy kreatywni, agencje reklamowe, agencje public relations
 • dyrektorzy i zarządzający tablicami informacyjnymi i rozwiązaniami multimedialnymi w przestrzeni miejskiej
 • dyrektorzy i osoby odpowiedzialne za technologię w największych sieciach hotelowych
 • developerzy i inwestorzy rynku mieszkalnego i rezydencyjnego
 • osoby odpowiedzialne za technologię w obiektach gastronomicznych i sieciach restauracji
 • projektanci wnętrz
 • osoby odpowiedzialne za zaplecze technologiczne w centrach konferencyjnych i kompleksach biznesowych
 • entuzjaści systemów zintegrowanych i nowych technologii
 • osoby zarządzające obiektami komercyjnymi, centrami handlowymi, placówkami medycznymi, salonami
 • samochodowymi, obiektami wystawienniczymi
 • osoby decyzyjne zajmujące się technologią w instytucjach publicznych
 • zarządzający obiektami sportowymi: basenami, halami sportowymi, stadionami piłkarskimi,
 • stadionami lekkoatletycznymi
 • nowości branżowe, trendy, nowe technologie dla rynku profesjonalnego
 • sprzęt pod lupą – prezentacje parametrów technicznych, funkcjonalności, i możliwości wykorzystania wybranych produktów i rozwiązań
 • relacje z wydarzeń branżowych, premier nowych urządzeń, prezentacji nowych technologii, inauguracji nowych obiektów
 • prezentacje (opisy) zrealizowanych projektów
 • case studies, know how i porady uznanych na polskim rynku integratorów
 • wywiady z przedstawicielami branży, architektami, projektantami, producentami, dystrybutorami, użytkownikami końcowymi gotowych rozwiązań

AVIXA
Audio Visual and Integrated Experience Association (AVIXA) jest producentem organizowanych w USA targów InfoComm, współorganizatorem targów Integrated Systems Europe oraz międzynarodowym stowarzyszeniem handlowym reprezentującym branżę AV. Organizacja została założona w 1939 roku i dzisiaj w jej strukturach funkcjonuje ponad 5400 członków: firm, integratorów systemów, sprzedawców, dystrybutorów, konsultantów, programistów systemów, menadżerów, specjalistów z sektora IT, producentów treści i specjalistów od multimediów z ponad osiemdziesięciu krajów świata.Członkowie AVIXA zajmują się tworzeniem zintegrowanych „doświadczeń AV”, a samo stowarzyszenie jest centrum profesjonalnej współpracy, informacji oraz platformą łączącą społeczność z obszaru AV, a także wiodącym źródeł informacji na temat nowych standardów, certyfikacji czy szkoleń.

CEDIA
CEDIA jest stowarzyszeniem do którego należy ponad 3700 firm oraz 30 000 profesjonalistów z całego świata, zajmujących się projektowaniem, produkowaniem i integracją rozwiązań dla cyfrowego domu. Logo CEDIA mogą posługiwać się tylko te firmy, które charakteryzują się najwyższą jakością usług i spełniają wysokie, międzynarodowe standardy regularnie kontrolowane przez stowarzyszenie. Każdy członek CEDIA może uzupełniać swoją wiedzę za sprawą udziału w certyfikowanych szkoleniach poświęconych różnym tematom z obszaru technologii AV dla odbiorców domowych.

Targi ISE
Integrated Systems Europe to największe na świecie targi profesjonalnych rozwiązań AV. Zorganizowana po raz pierwszy w 2004 roku impreza dzisiaj gości ponad 1300 wystawców i 80 000 gości z całego świata. Każdego roku w trakcie imprezy ma miejsce wiele premier najnowszych technologii i produktów natomiast prezentowany sprzęt wyznacza trendy na kolejne dwanaście miesięcy. Dyrektorem targów od początku jest, jedna z najbardziej znanych postaci branży AV – Mike Blackman.

PDSA
Polish Digital Signage Association jest platformą łączącą najważniejsze w Polsce firmy z sektora Digital Signage, wspieraną przez międzynarodowe instytucje związane z rynkiem wizualnej komunikacji marketingowej. Wokół PDSA są skupione firmy działające w sektorze cyfrowego przekazu reklamowego, którym zależy na rozwoju branży w Polsce, wymianie doświadczeń i opracowaniu spójnych standardów i dobrych praktyk. Głównymi celami statutowymi stowarzyszenia są: edukowanie rynku reklamowego, integracja branży, standaryzacja, a także organizacja szkoleń i warsztatów.

Audinate
Założona w 2006 w Sidnay firma Audinate stoi za opracowaniem, wdrożeniem i promocją będącego dzisiaj branżowym standardem protokołu Dante (Digital Audio Network Through Ethernet). Jest to protokół stosowany przede wszystkim na rynku instalacyjnym w profesjonalnych instalacjach komercyjnych. Dante umożliwia transmisję nieskompresowanego, wielokanałowego dźwięku z niską latencją, za pomocą standardowej sieci LAN. Od powstania firma Audinate licencjonowała 350 firm, które produkują dzisiaj ponad 1000 produktów korzystających z technologii Dante.  

HDBaseT Alliance
HDBaseT jest globalnym standardem umożliwiającym transmisję wysokiej jakości obrazu i dźwięku, sterowania, sygnału ethernetoego, USB oraz zasilanie poprzez PoE. Od powstania w 2010 roku, standard zrewolucjonizował sektor wideo wprowadzając znacznie wyższej jakości, prostsze w obsłudze i korzystniejsze pod względem ekonomicznym rozwiązanie do transmisji sygnałów AV niż wcześniejsze, dostępne na rynku.

HDBaseT Alliance jest organizacją non profit, skupiioną na promowaniu, edukacji i rozwijaniu technologii HDBT jako globalnego standardu, do transmisji najwyższej jakości sygnałów i cyfrowej łączności. Obecnie członkami stowarzyszenia jest ponad dwieście firm.

Poruszane tematy

Sprzęt, technologie projekcyjne, projekcja 2D i 3D, video mapping, obiektywy, ekrany projekcyjne, akcesoria do projektorów, transmisja sygnału do projektorów, urządzenia dostarczające sygnał na potrzeby projekcji, content multimedialny na potrzeby projekcji.

Ekrany wewnętrzne i zewnętrzne, skalery, urządzenia sterujące, switchery, miksery AV, osprzęt do ekranów.

Ekrany video LED, wyświetlacze (LCD, LED), media serwery, akcesoria instalacyjne, systemy interaktywne, rozszerzona rzeczywistość.

Pulpity mikrofonowe, systemy nagłowne, systemy bezprzewodowe, rozwiązania dyskretne, nagłośnienie konferencyjne, rozwiązania sieciowe, krosownice sygnałów, procesory, matryce audio.

Rozwiązania nagłośnieniowe do muzeów, dworców kolejowych, hipermarketów, pubów, restauracji, transmisja sygnałów, odtwarzacze muzyki tła, głośniki, wzmacniacze, instalacje 110 V.

Systemy inspicjenta, intercomy, łączność dla potrzeb radia i telewizji, systemy łączności eventowej, rozwiązania typu partyline.

Transmisja sygnałów z wykorzystaniem sieci Ethernet i pochodnych, switche, routery, przewody, osprzęt.

Serwery multimediów, rozwiązania pozwalające przesyłać i odtwarzać materiały audio/video, przetwarzanie w chmurze.

Sprzęt i technologie związane z transmisją dźwięku i obrazu dla potrzeb radia, telewizji oraz internetu. Rozwiązania dla biznesu: streaming konferencji, urządzenia dla potrzeb telemostu.

Zarządzanie przestrzeniami, panele sterowania, oprogramowanie do zarządzania komponentami pracującymi w ramach inteligentnego domu.

Rozwiązania dla potrzeb rejestracji dźwięku i obrazu, dla systemów ochrony i streamingu.

Wyświetlacze, multimedialne tablice informacyjne, systemy sterowania, zarządzanie contentem dla potrzeb obiektów użyteczności publicznej oraz instytucji kultury.

Rozwiązania do muzeów, galerii sztuki, zabytków. Komponenty systemów pozwalających odtwarzać komunikaty, wirtualne oprowadzanie, nadajniki i odbiorniki, oprogramowanie.

Systemy zarządzania ogrzewaniem, oświetleniem, rozwiązania dostępowe, bezpieczeństwo, monitoring, oszczędzanie energii.

Okulary, oprogramowanie, systemy i rozwiązania dla rynku profesjonalnego i konsumenckiego.

Współpracujemy z :

Redaktorzy :

 

Łukasz Kornafel
REDAKTOR NACZELNY
+48 514 328 191
[email protected]

Radosław Michalak
REKLAMA
+48 500 053 208
[email protected]

Arkadiusz Kowalski

Paweł Murlik

Marcin Ziniak