AudioPressBox APB – 116 P

Firma AudioPressBox specjalizuje się w produkcji wysokiej klasy splitterów dla potrzeb instalacji AV, konferencji i dystrybucji sygnałów dla dziennikarzy. W jej ofercie znajdują się zarówno bardzo rozbudowane, zaawansowane produkty, jak i proste rozwiązania typu plug and play.

Przykładem takiego łatwego w obsłudze i niezwykle funkcjonalnego urządzenia jest model APB – 116 P, który świetnie sprawdzi się w trakcie konferencji prasowych, wykładów, szkoleń, prezentacji czy paneli dyskusyjnych. To profesjonalny, aktywny splitter przenośny, umożliwiający rozdzielenie pojedynczego sygnału mikrofonowego lub liniowego na szesnaście w pełni zbalansowanych, odseparowanych wyjść z własnym transformatorem.
Urządzenie jest wyposażone w zasilanie phantom +48V, w tłumik PAD 26 dB (umożliwiający podłączenie źródeł o wysokim poziomie sygnału), filtr górnoprzepustowy, kompresor i limiter dla każdego kanału. Na pokładzie pracuje również generator sygnału testowego 1 kHz, umożliwiającego ustawienie odpowiedniego poziomu w urządzeniach rejestrujących lub odbierających sygnał z wyjść, bez konieczności podłączania źródeł do wejścia.
Znajdująca się na pokładzie bateria gwarantuje nieprzerwaną pracę urządzenia przez dziesięć godzin, bez konieczności doprowadzania zewnętrznego zasilania, co znacząco poprawia estetykę całej instalacji i pozwala zastosować splitter w miejscach, gdzie nie ma dostępu do zasilania sieciowego, np. w plenerze.
Dzięki temu, że wszystkie te funkcje modelu APB – 116 P zostały zamknięte w obudowie odznaczającej się prostą i elegancką formą z drewnianymi elementami, urządzenie można bez obaw ustawić na stole prezydialnym czy zainstalować w sali konferencyjnej.