Seria MI-58 to cyfrowy system osobistego monitorowania dousznego (IEM), który pracuje w paśmie ISM 5,8 GHz. Dzięki zwiększonej szerokości pasma została też rozszerzona charakterystyka częstotliwościowa od 20 Hz do 23 kHz, wyraźnie poprawiono stosunek użytecznego sygnału do szumu oraz zmniejszono latencję dźwięku. Sama jakość dźwięku jest na najwyższym poziomie, właściwym do systemów UHF. System MI-58 ma interfejs DANTE, co zapewnia szereg dodatkowych opcji. Ponadto istotną zaletą tego systemu jest jego bardzo atrakcyjna cena.

 

Coraz większe zapotrzebowanie na wszelkiego rodzaju transmisje i streamingi pociąga za sobą konieczność posiadania stabilnych systemów odsłuchu i komunikacji. Idealnie do tego zadania nadaje się atrakcyjny cenowo cyfrowy system IEM MIPRO MI-58.

Seria MI-58 składa się ze stereofonicznego odbiornika bodypack MI-58R, stereofonicznego nadajnika MI-58T, a także opcjonalnych słuchawek dousznych z funkcją redukcji szumów zewnętrznych. System cechuje się przyjaznym dla użytkownika panelem sterowania, dużym zasięgiem transmisji i jest idealnym rozwiązaniem do monitorowania przez muzyków oraz profesjonalną obsługę dźwięku na scenach, a także do zastosowań w tłumaczeniach językowych podczas konferencji i innych spotkań.

Nadajnik MI-58T jest wyposażony w graficzny ekran OLED, pokrętło, przycisk funkcji synchronizacji ACT, przycisk wyboru sygnału wejściowego audio, a także pierwszy w branży SLC dla precyzyjnego określania poziomu sygnału wejściowego i unikania najgłośniejszych poziomów szczytowych. Nadajnik ma podwójne złącze Ø 3,5 mm oraz Ø 6,3 mm wraz z gałką regulacji wzmocnienia sygnału dla słuchawek dousznych monitorowania.

Na ścianie tylnej MI-58T znajdują się złącza wejściowe typu combo XLR + Ø 6,3 mm lewego i prawego kanału oraz dwa złącza wyjściowe jack Ø 6,3 mm funkcji loop. Dostępne są również złącza interfejsu sieciowego ACT-BUS oraz opcjonalnego interfejsu Dante. Złącze antenowe ma postać gniazda TNC. Nadajnik jest zasilany napięciem 12 V DC z zewnętrznego zasilacza sieciowego.

Nadajnik zapewnia moc wyjściową < 25 mW (wartość maksymalna jest uzależniona od prawa telekomunikacyjnego w danym kraju) i ma wyłącznik zasilania ON/OFF, presety z kanałami transmisji wolnymi od zakłóceń i można go łatwo zsynchronizować z odbiornikiem dzięki funkcji ACT. Złącza wejściowe stereo typu combo cechują się bardzo wysokim zakresem dynamiki sygnału, co pozwala na ich współpracę z dowolnym mikserem i maksymalnymi poziomami wyjściowymi.

Odbiornik MI-58R typu bodypack oferuje tryby wyjściowe: Stereo/Mono/Mixed, a także ustawienia korekcji barwy, które pozwalają dopasować dźwięk do indywidualnych upodobań użytkowników. Wyjście w postaci gniazda jack Ø 3,5 mm TRS zapewnia sygnał lewego i prawego kanału o mocy 100 mW @ 16 omach dla słuchawek dousznych. Dostępne są standardowe lub profesjonalne słuchawki douszne z wtykiem jack Ø 3,5 mm TRS z funkcją ograniczania szumów zewnętrznych.