Biamp Crowd Mics jest unikalnym narzędziem pozwalającym przekształcić każdy smartfon w osobisty mikrofon i system interaktywny, zapewniając uczestnikom i moderatorom eventu niezwykłe możliwości.
Każdy uczestnik otrzymuje w swoje ręce osobisty, bezprzewodowy mikrofon, eliminujący potrzebę przekazywania mikrofonu z ręki do ręki w całym pomieszczeniu i pozwalający uzyskać prawdziwie dynamiczną i interaktywną prezentację lub konferencję. Smartfon każdego uczestnika staje się również narzędziem komunikacji tekstowej z prowadzącym i uczestnikami konferencji jak również daje możliwość bezpośredniego uczestniczenia w głosowaniach.
Funkcje dla publiczności:
• smartfon uczestnika jest jego mikrofonem bezprzewodowym
• możliwość zadawania pytań i przesyłania komentarzy do prowadzącego konferencję w formie tekstu
• uczestnictwo w głosowaniach/ankietach
Funkcje dla prowadzącego:
• wybór z listy zgłoszeń uczestników mających zabrać głos
• włączenie/wyłączenie mikrofonu wybranego uczestnika w dowolnym momencie
• tworzenie ankiet przed rozpoczęciem wydarzenia lub w jego trakcie
• pomiar zaangażowania uczestników konferencji
• publikowanie wyników głosowań w czasie rzeczywistym poprzez system audiowizualny
Rozwiązanie to, zaprojektowane do użycia podczas prezentacji, wykładów, dyskusji panelowych i innych wydarzeń z udziałem prezenterów i publiczności mieści się w małym urządzeniu – procesorze ATOM, który może obsłużyć maks. 1000 uczestników wydarzenia. Procesor ATOM łączy się z systemem dźwiękowym pomieszczenia za pośrednictwem USB lub symetrycznych wyjść audio, posiada również opcję przesyłania sygnału video przy użyciu HDMI. Zapewnia on moderatorom pełny dostęp do wszystkich zalogowanych uczestników wydarzenia i możliwość zadawania im pytań czy też podglądu wyników głosowań.
Biamp Crowd Mics – telefon zamiast mikrofonu konferencyjnego [ISE2020]
Firma Biamp, producent zaawansowanych rozwiązań instalacyjnych i konferencyjnych, w trakcie tegorocznych targów ISE prezentowała na swoim stoisku m.in. bardzo interesujące rozwiązanie o nazwie Crowd Mics. Na czym polega, jakie są jego zalety i jakie daje możliwości? O tym magazynowi AVIntegracje opowiedział Maciej Dobrski z firmy be.partAV.