S14

Firma Comm-Tec bardzo chętnie uczestniczy w odbywających się na całym świecie targach, spotkaniach i szkoleniach. Jednak jeden z największych dystrybutorów profesjonalnych rozwiązań AV w Europie już kilkanaście lat temu stworzył wydarzenie, które nie tylko wpisało się na stałe do kalendarzy wszystkich specjalistów branży w Niemczech, ale dzisiaj wykracza znacznie poza region i przykuwa uwagę również Europy. Mowa tutaj o spotkaniu S14, które w tym roku odbyło się 25 września. Jak zwykle nie zabrakło premier sprzętowych, najnowszych trendów technologicznych i wielu strategicznych planów oddziałujących na całą branżę w przyszłości.

Enigmatyczna nazwa zorganizowanego w tym roku już po raz jedenasty spotkania pochodzi od nazwy ulicy – Siemensstraße, przy której w położonej niedaleko Stuttgartu miejscowości Uhingen mieści się siedziba firmy Comm-Tec. To właśnie tutaj, w  specjalnie przygotowanej przestrzeni, co roku odbywa się spotkanie, w trakcie którego nie tylko niemiecka, ale również europejska branża AV ma możliwość spotkania się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi.

Comm-Tec S14 to jedno z najważniejszych wydarzeń branży AV już nie tylko dla rynku niemieckiego, austriackiego czy szwajcarskiego, ale dla specjalistów z całej Europy.

W  tegorocznej edycji, zorganizowanej 25 września, udział wzięło pięćdziesięciu wystawców, którzy prezentowali swoje rozwiązania na ekspozycji mającej ponad 1200 metrów kwadratowych. Nowości i dobrze znane rozwiązania prezentowali m.in.: firma Barco, która pokazała rozwiązania ClickShare z najnowszym firmwarem wspierającym Miracast R2 i jeszcze bardziej uproszczoną instalację Buttonów w  komputerach z  systemem Windows, Wyrestorm prezentował najnowsze rozwiązania do transmisji i zarządzania sygnałami AV, RTI pokazał najnowsze rozwiązania z zakresu systemów sterowania i automatyki budynkowej, na stoisku Brightsign prezentowane było kompletne portfolio playerów Digital Signage, a firma Evoko przywiozła do Uhingen wszystkie flagowe rozwiązania dla potrzeb rezerwacji sal i systemów DS.
To wszystko stali goście S14, biorący udział w spotkaniu już od wielu lat, ale nie zabrakło również debiutantów. Kilka miesięcy temu do oferty Comm-Tec dołączył kolejny producent. Jest to firma Lifesize specjalizująca się w produkcji profesjonalnych systemów dla sal konferencyjnych, wideokonferencji i przestrzeni typu huddle room z bardzo szerokimi możliwościami i niezwykle przyjaznym interfejsem użytkownika.

Jak co roku ogromnym zainteresowaniem cieszyły się sesje „hands on” i prezentacje nowych produktów w strefie ekspozycyjnej.

Dzięki nawiązaniu tej współpracy, goście S14 mogli zobaczyć nową serię systemów do wideokonferencji Icon pracującą w  rozdzielczości 4K. Kolejną firmą, która nie dawno wzmocniła portfolio Comm-Tec, jest RGBlink specjalizujący się w  produkcji mikserów wizyjnych, procesorów i transmiterów wideo. W trakcie S14 można było zapoznać się z kompleksową ofertą rozwiązań producenta, zarówno dla instalacji stałych, jak i eventów czy rynku broadcastowego. Oczywiście oprócz prezentacji nowych produktów nie zabrakło również szkoleń technicznych i warsztatów. W trakcie dwunastu spotkań poruszane były m.in. tematy związane ze zmieniającym się rynkiem wideokonferencji, wyposażeniem sal konferencyjnych, rozwiązaniami komputerowymi typu all in one dla rynku Digital Signage, walką rozdzielczości 4K i Full HD czy technologiami do wyświetlania obrazu w skali makro. Główną prezentację tegorocznej edycji wygłosiła Sarah Joyce, dyrektor globalny AVIXA, przedstawiając w niej aktualne zmiany na rynku AV, perspektywy, szanse i  wyzwania całej branży w przyszłości. Co roku spotkania S14 Solutions Day stają się doskonałą okazją do ogłaszania przez firmę Comm-Tec kluczowych dla jej działania i  planów na przyszłość informacji. Tak jak w ubiegłym roku zarówno część prezentacji, jak i duża część rozmów kuluarowych, była poświęcona włączeniu firmy Vivateq do Comm-Tec, tak w  tym roku wśród gości spotkania nie cichły rozmowy na temat innego przełomowego wydarzenia w  historii niemieckiego potentata. W maju firma Comm-Tec została zakupiona przez jednego z największych gigantów technologicznych na świecie, firmę DCC sprzedającą swoje rozwiązania pod nazwą Exertis. Cała operacja przyniesie szereg inwestycji firmie Comm-Tec i spowoduje jej wkroczenie na nowe rynki. Comm-Tec S14 Solutions Day jest niezmiennie jedną z najważniejszych imprez branży AV w Europie. Dzięki temu, że przypada ona na wrzesień, stanowi doskonałą okazję do zainspirowania się lub do poznania nowych pro-duktów jeszcze w  czwartym, najbardziej zapracowanym kwartale roku, a nawet do zapoznania się z technologiami, trendami i urządzeniami, które będą miały swoje premiery dopiero na targach ISE w lutym. 

TEKST: AVIntegracje
ZDJĘCIA: COMM-TEC