S14

Comm-Tec S14 Solutions Day

Firma Comm-Tec bardzo chętnie uczestniczy w odbywających się na całym świecie targach, spotkaniach i szkoleniach. Jednak jeden z największych dystrybutorów profesjonalnych rozwiązań AV w Europie już kilkanaście lat temu stworzył wydarzenie, które nie tylko wpisało się na stałe do kalendarzy wszystkich specjalistów branży w Niemczech, ale dzisiaj wykracza znacznie poza region i przykuwa uwagę również Europy. Mowa tutaj o spotkaniu S14, które w tym roku odbyło się 25 września. Jak zwykle nie zabrakło premier sprzętowych, najnowszych trendów technologicznych i wielu strategicznych planów oddziałujących na całą branżę w przyszłości.

Enigmatyczna nazwa zorganizowanego w tym roku już po raz jedenasty spotkania pochodzi od nazwy ulicy – Siemensstraße, przy której w położonej niedaleko Stuttgartu miejscowości Uhingen mieści się siedziba firmy Comm-Tec. To właśnie tutaj, w  specjalnie przygotowanej przestrzeni, co roku odbywa się spotkanie, w trakcie którego nie tylko niemiecka, ale również europejska branża AV ma możliwość spotkania się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi.

Comm-Tec S14 to jedno z najważniejszych wydarzeń branży AV już nie tylko dla rynku niemieckiego, austriackiego czy szwajcarskiego, ale dla specjalistów z całej Europy.

W  tegorocznej edycji, zorganizowanej 25 września, udział wzięło pięćdziesięciu wystawców, którzy prezentowali swoje rozwiązania na ekspozycji mającej ponad 1200 metrów kwadratowych. Nowości i dobrze znane rozwiązania prezentowali m.in.: firma Barco, która pokazała rozwiązania ClickShare z najnowszym firmwarem wspierającym Miracast R2 i jeszcze bardziej uproszczoną instalację Buttonów w  komputerach z  systemem Windows, Wyrestorm prezentował najnowsze rozwiązania do transmisji i zarządzania sygnałami AV, RTI pokazał najnowsze rozwiązania z zakresu systemów sterowania i automatyki budynkowej, na stoisku Brightsign prezentowane było kompletne portfolio playerów Digital Signage, a firma Evoko przywiozła do Uhingen wszystkie flagowe rozwiązania dla potrzeb rezerwacji sal i systemów DS.

To wszystko stali goście S14, biorący udział w spotkaniu już od wielu lat, ale nie zabrakło również debiutantów. Kilka miesięcy temu do oferty Comm-Tec dołączył kolejny producent. Jest to firma Lifesize specjalizująca się w produkcji profesjonalnych systemów dla sal konferencyjnych, wideokonferencji i przestrzeni typu huddle room z bardzo szerokimi możliwościami i niezwykle przyjaznym interfejsem użytkownika.

Jak co roku ogromnym zainteresowaniem cieszyły się sesje „hands on” i prezentacje nowych produktów w strefie ekspozycyjnej.

Dzięki nawiązaniu tej współpracy, goście S14 mogli zobaczyć nową serię systemów do wideokonferencji Icon pracującą w  rozdzielczości 4K. Kolejną firmą, która nie dawno wzmocniła portfolio Comm-Tec, jest RGBlink specjalizujący się w  produkcji mikserów wizyjnych, procesorów i transmiterów wideo. W trakcie S14 można było zapoznać się z kompleksową ofertą rozwiązań producenta, zarówno dla instalacji stałych, jak i eventów czy rynku broadcastowego. Oczywiście oprócz prezentacji nowych produktów nie zabrakło również szkoleń technicznych i warsztatów. W trakcie dwunastu spotkań poruszane były m.in. tematy związane ze zmieniającym się rynkiem wideokonferencji, wyposażeniem sal konferencyjnych, rozwiązaniami komputerowymi typu all in one dla rynku Digital Signage, walką rozdzielczości 4K i Full HD czy technologiami do wyświetlania obrazu w skali makro. Główną prezentację tegorocznej edycji wygłosiła Sarah Joyce, dyrektor globalny AVIXA, przedstawiając w niej aktualne zmiany na rynku AV, perspektywy, szanse i  wyzwania całej branży w przyszłości. Co roku spotkania S14 Solutions Day stają się doskonałą okazją do ogłaszania przez firmę Comm-Tec kluczowych dla jej działania i  planów na przyszłość informacji. Tak jak w ubiegłym roku zarówno część prezentacji, jak i duża część rozmów kuluarowych, była poświęcona włączeniu firmy Vivateq do Comm-Tec, tak w  tym roku wśród gości spotkania nie cichły rozmowy na temat innego przełomowego wydarzenia w  historii niemieckiego potentata. W maju firma Comm-Tec została zakupiona przez jednego z największych gigantów technologicznych na świecie, firmę DCC sprzedającą swoje rozwiązania pod nazwą Exertis. Cała operacja przyniesie szereg inwestycji firmie Comm-Tec i spowoduje jej wkroczenie na nowe rynki. Comm-Tec S14 Solutions Day jest niezmiennie jedną z najważniejszych imprez branży AV w Europie. Dzięki temu, że przypada ona na wrzesień, stanowi doskonałą okazję do zainspirowania się lub do poznania nowych pro-duktów jeszcze w  czwartym, najbardziej zapracowanym kwartale roku, a nawet do zapoznania się z technologiami, trendami i urządzeniami, które będą miały swoje premiery dopiero na targach ISE w lutym. 

TEKST: AVIntegracje
ZDJĘCIA: COMM-TEC

Najchętniej czytane

Epson EF-100W/B

Epson zaprezentował najmniejszy na świecie projektor laserowy 3LCD. Pierwszy przenośny projektor laserowy Epson zaprojektowano tak, by zapewnić użytkownikom domowym jak...

ATEN US3310

ATEN US3310 to dock umożliwiający podłączenie przez port USB-C kilku urządzeń w celu współdzielenia ekranu i peryferiów. Dzięki ATEN US3310 można korzystać...

Monitor za miliony

Pro Display XDA – przetrzyj oczy. To pierwsze, co zobaczysz, kiedy otworzysz stronę amerykańskiego giganta Apple w poszukiwaniu ich najbardziej...