Dataton WATCHOUT i WATCHNET

Dataton zapowiedział wprowadzenie nowych funkcji w systemie wieloekranowego wyświetlania obrazu WATCHOUT i oprogramowaniu odpowiedzialnym za sterowanie wyświetlaniem WATCHNET.

Nadchodząca wersja WATCHOUT będzie zawierać rozwiązania przeznaczone do transmisji na żywo przez IP oraz wsparcie dla dwudziestu czterech kanałów audio bazujących na sterownikach ASIO. Natomiast najnowsza wersja oprogramowania WATCHNET doda funkcje, które ułatwią życie operatorów odpowiedzialnych za tworzenie eventów na żywo. Transmisja wideo przez IP w WATCHOUT możliwa będzie za sprawą protokołu NDI autorstwa firmy NewTek. Umożliwi on przesyłanie wielu kanałów wideo na współdzielonym połączeniu z niską latencją, w najwyższej z możliwych rozdzielczości wewnątrz sieci lokalnych. Opierając się na rozwiązaniu wielokanałowego przesyłania audio od firmy Steinberg, WATCHOUT od teraz wspiera ASIO, co przełożyło się na dodatkową możliwość obsługi do dwudziestu czterech kanałów audio. Funkcjonalność ta powinna ucieszyć realizatorów pracujących nad materiałem wideo, w którym mają wiele różnych scenariuszy planu dźwiękowego.
Najnowsza wersja oprogramowania umożliwiającego zarządzanie systemem WATCHOUT, czyli WATCHNET, ułatwi zaprogramowanie i dostęp do funkcji niezbędnych do prowadzenia transmisji na żywo. Zaprogramowanie najważniejszych przycisków nie tylko usprawnia pracę, lecz również sprawią ją łatwiejszą i bezpieczniejszą, ponieważ trudno będzie o pomył-kę, mając zaprogramowane najważniejsze zdarzenia.