Na stronie marki disguise dostępna jest już nowa wersja wielokrotnie nagradzanego oprogramowania disguise do wizualizacji, projektowania i sekwencjonowania pokazów w czasie rzeczywistym – r15.

Najnowsza odsłona to odpowiedź na ciągle rosnące wymagania rynku, która wprowadza takie funkcje jak OmniCal, Lux, VR i Heatmaps, a także Headlining r15 do OmniCal, oparty na kamerach system kalibracyjny do projektora, który znacznie poprawia jakość projekcji i czas konfiguracji, nawet w przypadku najbardziej złożonych konfiguracji. OmniCal działa poprzez szybkie przechwytywanie chmury punktów sceny, kalibrację projektorów z dokładnością do subpikseli i dopasowywanie istniejących wcześniej powierzchni siatki do rzeczywistości. OmniCal nie wymaga ingerencji w powierzchnie projekcyjne, takie jak markery LED lub czujniki, dzięki czemu może być wykorzystywany do wszelkiego rodzaju projekcji od prostego pudełka kartonowego po bardzo zaawansowany zamek.
„Oprogramowanie r15 to znaczny krok naprzód dla platformy, która rozwijana jest już od dawna, a jest to dopiero pierwszy krok. W ciągu nadchodzących miesięcy i lat aplikacja ta rozwinie się we wszystkich aspektach spektaklu, znacznie zwiększając szybkość i precyzję konfiguracji” – powiedział Ash Nehru, założyciel i prezes disguise.
Wśród kolejnych innowacji jest wizualizator sceny Lux wykorzystujący takie parametry jak luks, lumen i nit, symulując poświatę, ekspozycję kamery, ambient occlusion, cienie i inne, tworząc wizualizacje, które są zarówno bardziej użyteczne technicznie, jak i bardziej atrakcyjne artystycznie. Lux generuje mapy pokrycia na poziomie światła do analizy projekcji. Użytkownicy mogą eksportować pliki PDF porównujące poziomy jasności z wcześniej ustalonym celem.
Równocześnie chcielibyśmy poinformować, że najnowsza aktualizacja oprogramowania Lux obsługuje VR i będzie dostępna zarówno na platformach HTC Vive, jak i Oculus Rift. Od teraz, aby zaprezentować klientowi projekcję w wirtualnej rzeczywistości, wystarczy usiąść z nim w wygodnej i sprzyjającej rozmowom przestrzeni.