Firma z Trzebini na GITEX Technology Week w Dubaju

W dniach 14–18 października w Dubaju odbyły się międzynarodowe targi GITEX Technology Week, podczas których firmy z całego świata miały szansę zaprezentować swoje pomysły, produkty i rozwiązania z zakresu nowych technologii. W ramach projektu Power up Your Business in Małopolska do udziału w targach zaproszono firmy z Małopolski. Jedną z nich była firma z Trzebini, która specjalizuje się w produkcji rozwiązań z zakresu technologii dotykowych – Videofonika.

GITEX Technology Week to jedne z najważniejszych i najbardziej prestiżowych targów technologicznych na świecie, które co roku przyciągają tysiące wystawców, prelegentów i odwiedzających. To ogromna szansa dla firm z branży ICT do zaprezentowania swoich produktów i pomysłów, szerokiej międzynarodowej publiczności, a także do spotkania inspirujących przedstawicieli z branży, potencjalnych klientów, partnerów biznesowych oraz inwestorów. GITEX Technology Week to miejsce prezentowania innowacji oraz wyznaczania nowych trendów, dlatego obecność zarówno jako wystawca, jak i jako odwiedzający to wyjątkowa okazja dla przedsiębiorców z całego świata. W tym roku jednym z uczestników, który przyjął zaproszenie Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, była firma Videofonika, która specjalizuje się w projektowaniu i produkcji rozwiązań z zakresu technologii dotykowych, takich jak ekrany dotykowe, kioski interaktywne czy stoły multimedialne.
„Udział w GITEX Technology Week to dla nas ogromne wydarzenie i niesamowita okazja do zaprezentowania naszych produktów przedsiębiorcom z całego świata. Jesteśmy bardzo wdzięczni Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego za zaproszenie. Możliwość wymiany wiedzy, doświadczeń i pomysłów z kolegami z branży z całego świata to niezwykła dawka energii, a możliwość uczestnictwa w wykładach osób, które na co dzień pracują w największych firmach technologicznych to ogromna dawka inspiracji. To kilka bardzo intensywnych dni, które wykorzystaliśmy do ostatniej sekundy, nawiązując kontakty partnerskie i biznesowe, ale także chłonąc wiedzę. Mogę też zdradzić, że po wyjeździe w Dubaju pozostanie nasz flagowy produkt V-TABLE X w showroomie naszego lokalnego partnera – co uważam za ogromny sukces” – mówi Jakub Boni, członek zarządu Videofonika.
Videofonika to jedna z kilku małopolskich firm, która przyjęła zaproszenie do uczestnictwa w targach GITEX. Na co dzień swoimi rozwiązaniami wspiera firmy z sektora medycznego, edukacyjnego, kulturalnego, turystycznego, medialnego, ale także korporacje czy sektor publiczny nie tylko w Małopolsce, ale na całym świecie.
„Wykonaliśmy już ponad trzysta projektów, a nasze rozwiązania można zobaczyć również poza Europą. Naszym celem jest zaistnienie w każdym sektorze rynku, w każdym zakątku świata, ponieważ wierzymy, że technologia dotykowa, z którą obecnie spotykamy się przecież na każdym kroku, może być z powodzeniem wykorzystywana w każdej branży, a jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Wierzymy, że nasza obecność na targach GITEX otworzy przed nami nowe możliwości” – podkreśla Jakub Boni.
GITEX Technology Week to wydarzenie, które ma na celu zaprezentowanie potencjału i kreatywności firm technologicznych z całego świata. To szansa na nawiązanie międzynarodowych biznesowych, partnerskich oraz inwestorskich relacji. Dzięki nim nawet mała firma ma możliwość rozwoju i przyciągnięcia zagranicznego kapitału, co może bezpośrednio wpłynąć na rozwój regionu. Dlatego jest niezwykle ważne, aby wspierać obecność polskich firm na tego typu wydarzeniach, ponieważ dzięki międzynarodowym relacjom biznesowym możliwości mogą być naprawdę nieograniczone.

Tagi:

Targi