Dwudrożne głośniki sufitowe MF 33EN zostały zaprojektowane przez producenta pod kątem instalacji w zagłębieniach i niszach lub płytach sufitowych, są idealnie przystosowane do montażu w szynach oświetleniowych. Głośniki to doskonałe rozwiązanie dla zapewnienia muzyki w tle w przestrzeniach publicznych oraz do emisji komunikatów dzięki niezwykle wyraźnej reprodukcji głosu, a co za tym idzie wysokiej zrozumiałości mowy oraz certyfikatowi EN 54-24.

[ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ ]

RCF MF 33EN są niezwykle łatwe w instalacji dzięki plastikowej obudowie głośniki ze stalowym magnetycznym grillem. Zespoły zacisków dla ognioodpornych kabli wejściowych i wyjściowych, wyprodukowane zostały z materiału ceramicznego. Bezpiecznik termiczny zabezpiecza integralność linii i głośnika na wypadek oddziaływania ognia na urządzenie.

  • 2 x 3” głośniki pełnozakresowe oraz 1” kopułkowy głośnik wysokotonowy
  • wybieralne stopniowanie mocy (70 V/100 V): 40 W – 20 W – 10 W – 5 W – 2,5 W
  • efektywność 88 dB,
  • czarny kolor – RAL 9005,
  • certyfikat EN 54-24,
  • ceramiczny terminal złączy wejścia i wyjścia,
  • bezpieczniki termiczne,
  • plastikowa obudowa w standardzie UL.

WSZECHSTRONNOŚĆ

Połączenie nowoczesnego wzornictwa, szerokiego kąta pokrycia 100° x 160° oraz charakterystycznej dla RCF jakości dźwięku, gwarantuje najwyższą jakość brzmienia w każdej aplikacji. Dwudrożny/trójprzetwornikowy, pełnozakresowy głośnik wyposażony w bass reflex nie wymaga uzupełnienia dodatkowymi kolumnami SUB. Jego moc pozwala uzyskać równomierną i bogatą pod względem brzmieniowym dystrybucję dźwięku w szerokiej gamie instalacji. Zakres zastosowań MF 33EN jest niezwykle szeroki, począwszy od sklepów detalicznych, po bary i restauracje, sale konferencyjne, placówki edukacyjne, czy obiekty użyteczności publicznej.

WYDAJNOŚĆ

Generalnie głośniki to idealne rozwiązanie dla wszelkich aplikacji AV oraz instalacji dźwiękowego systemu ostrzegawczego. Muzyka ma wpływ na nasze odczucia i poprawia atmosferę gościnności w danym otoczeniu. Wszystkie produkty zaprojektowane dla linii Business Music oferują optymalny poziom wydajności dla muzyki w tle. Zachowują tę samą jakość nawet podczas odtwarzania muzyki pierwszoplanowej dużej mocy. Ich wyjątkowo szeroka kierunkowość pozwala znacząco ograniczyć ilość głośników i punktów instalacyjnych w ramach systemu.

CERTYFIKAT EN 54-24

MF33 EN posiadają certyfikacje EN 54-24 oraz bardzo wysoki stopień zrozumiałości mowy. Dzięki temu doskonale sprawdza się w DSO (91 dB 1W @ 1m 400 Hz ÷ 8000 Hz). Ten sam głośnik sprawdzi się idealnie do dystrybucji muzyki oraz aplikacji w ramach systemu DSO.

SUBTELNA KONSTRUKCJA

Dyskretna i subtelna konstrukcja głośnika doskonale wkomponuje się w lokalną architekturę wnętrza, bez uszczerbku dla jakości dźwięku i łatwości instalacji. Bez widocznej śruby, bez logo oraz szczegółów graficznych. Wyjmowany magnetycznie grill zapewnia praktyczną i łatwą konserwację. MF 33EN wtapia się w tło po instalacji w szynie oświetleniowej. Staje się również praktycznie niewidoczny przy montażu podtynkowym w suficie czy wyposażeniu, po pomalowaniu jego grilla.

Głośniki MF mogą być napędzane zarówno przez wzmacniacze o niskiej impedancji, jak i wzmacniacze o stałym napięciu. Wybór trybu oraz mocy jest dostępny po zdjęciu maskownicy.