Firma Electro-Voice zaprezentowała odporny na warunki pogodowe głośnik zasilany bateryjnie. Co więcej, Everse 8 oferuje transmisję dźwięku oraz sterowanie poprzez Bluetooth. To sprawia, że idealnie sprawdzi się jako mobilne nagłośnienie pomocnicze w instytucjach kultury, centrach konferencyjnych czy hotelach i restauracjach. Dzięki niemu, w szybki i bezproblemowy sposób można zrealizować nagłośnienie konferencji, występu na żywo czy muzyki w tle w dowolnym miejscu zarówno w środku jak i na zewnątrz.

Everse 8 to pierwszy zasilany bateryjnie głośnik firmy Electro-Voice i pierwszy odporny na warunki atmosferyczne model tego typu. Wykorzystuje on wieloletnie doświadczenie inżynierów firmy Electro-Voice – wraz z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi – aby zapewnić prawdziwie przenośny i prawdziwie bezprzewodowy dźwięk przy cenie i poziomie wydajności nieporównywalnym z obecnymi porównywalnymi produktami na rynku.

Niezależnie od przeznaczenia czy zaawansowania technicznego użytkowników, wszyscy docenią jego jakość oraz bezproblemową obsługę. Może być on używany do występów na żywo, przemówień czy odtwarzania muzyki. Zarówno DJ-e, muzycy, firmy produkcyjne/rentalowe czy instruktorzy fitness mogą korzystać z najwyższej jakości dźwięku Everse 8. Koncepcja all-in-one dostarcza użytkownikowi wszystko czego potrzebuje. Everse 8 jest dostępny w czarnym lub białym wykończeniu, co dodaje wszechstronności.

Dzięki maksymalnej wartości SPL wynoszącej 121 dB i szerokiej dyspersji osiągającej nawet 100º x 100º, możliwości Everse 8 zamknięte w kompaktowej obudowie wyznaczają bezkompromisowe nowe standardy w swoim segmencie produktów. Główne komponenty obejmują 8-calowy głośnik niskotonowy zamontowany za pomocą opatentowanego przez EV portu SST (Signal Synchronized Transducers) oraz wysokowydajny tytanowy głośnik wysokotonowy zamontowany na niestandardowym falowodzie o stałej kierunkowości. Everse 8 jest napędzany wysokowydajnym wzmacniaczem klasy D i modułem DSP opracowanym we współpracy ze światowej klasy zespołem inżynierów Dynacord. Funkcje profesjonalne obejmują wbudowany czterokanałowy mikser cyfrowy z efektami i przetwarzaniem wysokiej jakości, zasilanie fantomowe 48 V, tłumienie sprzężeń i wyciszanie dźwięku. Podobnie jak w przypadku wszystkich przenośnych głośników Electro-Voice, niezawodność systemu Everse 8 jest weryfikowana za pomocą szeroko zakrojonych testów muzycznych i wytrzymałościowych.

Everse 8 jest zasilany specjalnie zaprojektowanym akumulatorem litowo-jonowym o dużej pojemności, w pełni zoptymalizowanym do użytku audio i zapewniającym wystarczającą moc do 12 godzin pracy. Obwody zabezpieczające zmniejszają ryzyko rozładowania akumulatora do tak niskiego napięcia, że ​​nie będzie można go już naładować – na przykład po długim okresie przechowywania. Śruby niewymagające użycia narzędzi sprawiają, że wyjmowanie akumulatora jest łatwe.

Elastyczne funkcje Everse 8 zapewniają prawdziwie samowystarczalną konfigurację, od wejścia do wyjścia. Bezprzewodowe sterowanie i monitorowanie jest łatwe dzięki aplikacji EV QuickSmart Mobile, której można używać do regulacji wszystkich funkcji audio, efektów i miksowania za pomocą telefonu lub tabletu. Intuicyjny interfejs użytkownika ułatwia dopasowanie dźwięku do przestrzeni, dzięki czemu użytkownicy mogą skupić się na swojej pracy. Zintegrowany port 12 V DC zapewnia wygodne zasilanie z baterii Everse 8, dzięki czemu idealnie nadaje się do zasilania bezprzewodowego systemu mikrofonowego, takiego jak Electro-Voice RE3 lub R300. W przypadku konfiguracji stereo, Everse 8 jest wyposażony w prawdziwie bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe stereo przez Bluetooth. Port ładowania jest również dołączony do urządzeń mobilnych, jeśli potrzebne jest doładowanie podczas przesyłania strumieniowego.

Każdy szczegół Everse 8 został zaprojektowany tak, aby zmaksymalizować łatwość podnoszenia i transportu. Ergonomicznie zaprojektowany miękki w dotyku uchwyt i lekka konstrukcja premium sprawiają, że przenoszenie i montowanie Everse 8 jest dziecinnie proste, niezależnie od tego, czy montowany jest na statywie w celu dłuższego rzutu, ustawionym dłuższą stroną w dół jako klin sceniczny przy kącie monitora 55°, czy też używany w pozycji pionowej z kątem odbicia 30°, aby wystawać poza obszar występu. Wbudowane nóżki z antypoślizgowymi gumowymi podkładkami zapewniają stabilność systemu. W połączeniu z wytrzymałą obudową z polipropylenu, użycie dołączonej odpornej na warunki atmosferyczne osłony wejściowej pozwala EVERSE 8 osiągnąć stopień ochrony IP43 (wodoodporność na zachlapania i lekki deszcz) podczas pracy na zasilaniu bateryjnym i podczas przesyłania strumieniowego przez Bluetooth – zabierz EVERSE 8 na zewnątrz, aby grać, próba orkiestry marszowej, grill na podwórku lub wszędzie tam, gdzie potrzebne jest nagłośnienie, niezależnie od prognozy. Dostępna jest również opcjonalna torba na ramię, zaprojektowana tak, aby pomieścić wszystko, czego użytkownik może potrzebować oprócz swojego EVERSE 8: tacę na akcesoria i osłonę przeciwdeszczową, bezprzewodowy mikrofon i odbiornik, dodatkową baterię, kable XLR i zasilające oraz urządzenia mobilne.