Niezależnie od rosnącej popularności pracy zdalnej i wideokonferencji, spotkania biznesowe, narady i konferencje to wciąż codzienność wielu firm, organizacji i jednostek rządowych oraz samorządowych. Jednak wraz z rosnącą popularnością ich wykorzystywania, rosną także wymogi wobec systemów konferencyjnych. Już nie tylko muszą one zapewniać wysokiej jakości komunikację głosową, ale także pozwalać na odtwarzanie, wyświetlanie i przesyłanie plików multimedialnych, mieć możliwość sterowania innymi elementami wyposażenia sali i integracji z nimi czy umożliwiać łatwe przeprowadzanie głosowań. Firma Gonsin ma w swojej ofercie system Paperless Conference System, który odpowiada na potrzeby nawet najbardziej wymagających konferencji.

Gonsin Paperless Conference System to seria paneli konferencyjnych, dostępnych w kilku różnych odsłonach. Bazowy model Desktop All-in-one Terminal jest wyposażony w ekran o przekątnej 15,6” z dziesięcioma punktami dotyku, zapewniający rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli. Urządzenie może być łączone zarówno szeregowo, jak i w konfiguracji gwiazdy i do zasilania oraz transmisji danych wymaga tylko pojedynczego kabla sieciowego. Na pokładzie znajdziemy również dwa głośniki o mocy 2W, gniazda słuchawkowe i mikrofonowe.

Panel Dekstop All-in-one Terminal obsługuje zarówno funkcję głosowania, ma możliwość przywoływania obsługi sali, umożliwia przeglądanie najpopularniejszych formatów plików, ma wbudowaną przeglądarkę sieci web, a także pozwala na wprowadzanie notatek na wyświetlanych plikach, ma możliwość udostępniania obrazu na innych panelach lub na głównym wyświetlaczu. Urządzenie jest dostępne w dwóch odsłonach, w wariancie DCS-2061 z pojedynczym wyświetlaczem oraz DCS-2062 z dwoma wyświetlaczami. W takim wypadku drugi z nich, o przekątnej 11,6” jest zainstalowany w tylnej części i służy do wyświetlania wizytówek uczestników spotkania: imienia, nazwiska, funkcji czy nazwy reprezentowanej organizacji lub firmy. Oczywiście wizytówka ta może być w pełni dostosowana do potrzeb użytkownika i zawierać własne tło czy logotyp firmy.

Drugim z wariantów jest model DCS-2061D/DCS-2062D. Ma on dokładnie takie same funkcje jak panel bazowy, jednak jest on dostarczany wraz z odłączanym mikrofonem na gęsiej szyi. Może on także współpracować z kamerami PTZ HD i systemami śledzenia i automatycznie pokazywać w ramach wideokonferencji czy na ekranie znajdującym się w sali osobę mówiącą w danym momencie. Kolejnym modelem jest wariant DCS-2061DI/DCS-2062DI, który oprócz wspomnianych wcześniej cech, może także pełnić rolę panelu systemu tłumaczeń symultanicznych.

W ramach całej rodziny rozwiązań, producent przygotował także najprostszy wariant DCS-2061S, który w warstwie sprzętowej ma praktycznie wszystkie rozwiązania podstawowego modelu, jednak jego oprogramowanie zostało uproszczone tylko do funkcjonalności przywoływania obsługi sali i zgłaszania swoich potrzeb, wprost z poziomu dotykowego wyświetlacza.

Jak już wspomniano panele są dostępne zarówno w wariancie z jednym jak i z dwoma wyświetlaczami, z których drugi pełni funkcję multimedialnej wizytówki. W razie potrzeby producent przygotował także opcjonalne rozwiązanie w formie wykonanej z pleksy ramki, w której można umieścić tradycyjną, drukowaną wizytówkę identyfikującą uczestnika konferencji.