Hortus Audio Mirage

Hortus Audio to francuski producent głośników instalacyjnych, który wyróżnia się innowacyjnością, estetyką i oryginalnym wyglądem urządzeń głośnikowych. Na szczególną uwagę zasługuje seria Mirage oparta o aktywny subwoofer z wbudowanym procesorem DSP oraz głośniki satelity w charakterystycznych obudowach.

MI-12 to pasywny głośnik o dyskretnym i estetycznym wyglądzie, przeznaczony do systemów odtwarzania tła muzycznego oraz do systemów AV w salach konferencyjnych. Zaprojektowany został z myślą o miejscach, gdzie oprócz zapewnienia klarownego brzmienia kluczowe znaczenie ma elegancki i nietuzinkowy design. Specjalny uchwyt umożliwia zamontowanie głośnika do sufitu lub ściany (za pomocą jednej śruby), a następnie skierowanie głośnika w stronę audytorium. W miejscach, gdzie nie ma pełnych sufitów, głośnik może być zwieszony. Wraz z subwooferem MIB-8 tworzy pełnopasmowy system audio.
Podłużna obudowa subwoofera MIB-8A przeznaczona jest do montażu ściennego, dzięki czemu łatwo komponuje się wizualnie z pozostałymi elementami wnętrza. Uchwyty do satelitów umożliwiają zainstalowanie głośników do su-fitu, ściany lub zwieszenie głośnika nad audytorium.
Hortus Audio Mirage3
Wbudowany procesor DSP pozwala dostroić brzmienie systemu adekwatnie do warunków akustycznych w pomieszczeniu. Sterowanie procesorem odbywa się przez aplikację z poziomu komputera PC/latopa (Ethernet). Subwoofer MIB-8A ma również wzmacniacz stereo do zasilania satelitów, dzięki czemu stanowi niezależną, kompletną i wygodną w obsłudze jednostkę systemu audio.
W ofercie producenta znajdziemy również pasywne głośniki instalacyjne BZ-5 i BZ-6 dostępne w wielu kolorach (RAL), o sposobach montażu umożliwiających estetyczne i dyskretne wkomponowanie w przestrzeń pomieszczenia. Przeznaczone są przede wszystkim do systemów odtwarzania tła muzycznego oraz systemów AV. To konstrukcje trójdrożne, szerokopasmowe, charakteryzujące się klarownym odtwarzaniem wysokich tonów oraz wyrazistością i dynamiką w zakresie dolnego pasma. Głośniki można zainstalować do ściany lub sufitów za pomocą specjalnego uchwytu, a także łączyć obudowy w klastry, rozszerzając w ten sposób przestrzeń pokrytą dźwiękiem.
Hortus Audio Mirage2Tukan Audio w sprzedaży ma także komplety nagłośnienia: Mirage Set 121 (1 × MIB-8A i 4 × MI12) oraz Mirage Set 131 (1 × MIB-8A i 4 × MI-13). Oryginalny wygląd głośników producenta zadowoli gusta architektów wnętrz i projektantów, którzy szukają rozwiązań estetycznych, dyskretnych i jednocześnie zapewniających bardzo dobre brzmienie systemu audio.
Zestawy przeznaczone są do odtwarzania tła muzycznego w restauracjach, pubach, kawiarniach oraz jako systemy nagłośnienia do sal konferencyjnych i obiektów rezydencjalnych.