W połowie maja po raz kolejny europejskie Roadshow firmy Huawei odwiedziło Polskę. W trakcie czterech przystanków goście mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami IT, urządzeniami dla najbardziej rozbudowanych i zaawansowanych struktur sieciowych czy systemami do przechowywania dużych ilości danych dla edukacji, administracji, placówek z sektora teleporad i telemedycyny czy instytucji publicznych. W mobilnym showroomie nie zabrakło również nowoczesnych urządzeń do wyświetlania obrazu, takich jak najnowszy monitor interaktywny z serii IdeaHub S2. Co to za urządzenie, jakie są jego możliwości i dla kogo jest przeznaczony? Przyglądaliśmy się mu z bliska w trakcie jednego z przystanków trasy.

Podczas tegorocznej edycji Roadshow przedstawiciele firmy Huawei odwiedzili Kraków, Poznań, Warszawę i Wrocław. Była to znakomita okazja do zapoznania się z wiodącymi technologiami marki. Na mobilnej ekspozycji można było zobaczyć m.in. najnowocześniejsze, ekologiczne rozwiązania Data Center, przełączniki sieciowe i zaawansowane rozwiązania strukturalne dla dużych sieci wdrażanych np. na kampusach.

Huawei Europe Enterprise Roadshow 2023

Piotr Pawlikowski, video collaboration products business development manager, prezentuje najnowszy monitor w ofercie Huawei.

Na miejscu można było również poznać szczegóły techniczne wyróżnionego w wielu konkursach systemu Huawei Datacom, będącego kompleksowym rozwiązaniem przewodowych i bezprzewodowych sieci dla przedsiębiorstw. Trasa pokazowa była również znakomitą okazją do zaprezentowania najnowszego monitora interaktywnego znajdującego się w ofercie Huawei i poznania jego możliwości. IdeaHub S2 to pierwszy monitor w ofercie producenta, który natywnie jest obsługiwany przez system operacyjny Huawei HarmonyOS 2, w pełni kompatybilny z platformą Android.

Huawei Europe Enterprise Roadshow 2023

Nowy monitor IdeaHub S2

IdeaHub S2 dostępny jest w trzech rozmiarach 65, 75 i 86 cali i, podobnie jak w przypadku poprzedniej generacji, jest to interaktywny monitor wyposażony w wiele punktów dotyku. To, co jest widoczne już na pierwszy rzut oka, to znacznie zwiększone możliwości obliczeniowe i szybkość pracy nowego modelu.

Huawei Europe Enterprise Roadshow 2023

IdeaHub S2 ma kamerę do konferencji wideo 4K z funkcją autokadrowania, która jest kompatybilna z każdą platformą wideokonferencyjną. Dzięki temu, przychodząc na spotkanie z własnym komputerem przenośnym, możemy korzystać ze wszystkich możliwości ekranu i funkcji związanych ze sztuczną inteligencją czy uczeniem maszynowym.

Producent zadbał o zwiększenie mocy obliczeniowej wszystkich trzech procesorów: odpowiedzialnego za łączność sieciową NPU, centralnej jednostki obliczeniowej CPU oraz procesora graficznego GPU. Dzięki temu teraz przełączanie między wieloma aplikacjami, przełączanie systemów czy nawet odtwarzanie dużych plików (np. ogromnych pdf-ów z planami czy projektami przygotowanymi w programie CAD) odbywa się bardzo szybko, płynnie i bezproblemowo.

Huawei Europe Enterprise Roadshow 2023

Przegroda akustyczna sprawia, że urządzenie wycina wszystko to, co nie jest mową ludzką, co zapewnia znacznie lepszy i bardziej klarowny przekaz.

Drugim elementem wyróżniającym nowy model IdeaHub S2 jest bardzo dobra jakość zainstalowanego w nim panelu wyświetlającego obraz. Zapewnia on znakomite odwzorowanie barw i ma nakładkę dotykową z minimalną przerwą między panelem, co znacznie poprawia komfort użytkowania oraz daje wrażenie naturalności w trakcie pisania bezpośrednio na monitorze.

Huawei Europe Enterprise Roadshow 2023

Monitor został zaopatrzony w funkcję umożliwiającą równoczesne wyświetlanie dwóch okien i dwóch aplikacji, co może w wielu przypadkach znacząco ułatwić pracę w sali spotkań.

Podobnie jak pozostałe modele znajdujące się w ofercie producenta, nowy monitor został wyposażony w filtr światła niebieskiego nie tylko poprawiający komfort pracy z niewielkiej odległości, ale także zapewniający pełne bezpieczeństwo wzroku, choćby z myślą o uczniach i studentach (we wdrożeniach na rynku edukacyjnym).

Huawei Europe Enterprise Roadshow 2023

W przestrzeni, w której prezentowane były zaawansowane rozwiązania sieciowe czy technologie z obszaru gromadzenia i przechowywania danych, można było zobaczyć również znajdujące się już wcześniej w ofercie Huawei monitory interaktywne.

IdeaHub S2 ma kamerę do konferencji wideo 4K z funkcją autokadrowania, która jest kompatybilna z każdą platformą wideokonferencyjną. Dzięki temu, przychodząc na spotkanie z własnym komputerem przenośnym, możemy korzystać ze wszystkich możliwości ekranu i funkcji związanych ze sztuczną inteligencją czy uczeniem maszynowym. Nowy monitor to jednak nie tylko zaawansowane funkcje wideo, ale także audio. Ma dwa głośniki wysokotonowe, dwa głośniki niskotonowe, funkcje śledzenie głosu, wirtualną przegrodę akustyczną (dzięki sztucznej inteligencji, urządzenie wycina wszystko to, co nie jest mową ludzką), eliminację echa i usuwanie pogłosu. Dzięki rozbudowanej i zaawansowanej matrycy mikrofonowej mamy możliwość przechwycenia znakomitej jakości głosu nawet z odległości dwunastu metrów, co sprawdzi się w dużych salach konferencyjnych, jak i w przestrzeniach do spotkań wideo o szczególnie trudnej akustyce. Dodatkowo, gdy przed ekranem będą rozmawiały dwie osoby, znajdujące się w monitorze algorytmy sztucznej inteligencji podzielą ekran na dwie części przypisane do rozmówców. Huawei IdeaHub S2 jest wyposażony w łączność Wi-Fi 6, dzięki której bez konieczności korzystania z sieci lokalnej znajdującej się w obiekcie, możemy w łatwy sposób wyświetlić treść z własnego urządzenia.

Huawei Europe Enterprise Roadshow 2023

Wideokonferencja w oparciu o dowolną platformę do spotkań zdalnych? Nie ma problemu!

Korzystając z aplikacji IdeaShare, która uzupełni kod połączenia już po wpisaniu pierwszej litery, możemy jeszcze szybciej wyświetlić materiały z własnego urządzenia mobilnego. Ponadto na pokładzie mamy również wbudowane złącza USB-C i USB 3.0 oraz wejście i wyjście wideo HDMI. IdeaHub S2 pozwala także na wyświetlanie treści za pomocą jednego kliknięcia, poprzez bezprzewodowe urządzenie producenta – IdeaShare Key. Piotr Pawlikowski, video collaboration products business development manager podkreśla: „Rozpoczęliśmy współpracę z firmą Re Mago. Dzięki obsługiwanej przez monitor aplikacji IdeaHub Room jesteśmy w stanie agregować wszystkie nasze konta na różnych platformach wideokonferencyjnych i zamienić monitor w swego rodzaju kiosk interaktywny. Dzięki czemu z poziomu jednej aplikacji możemy dopiąć się do dowolnego spotkania zdalnego, a dodatkowo mamy również możliwość udostępniania treści po Apple AirPlay czy Miracast, co jeszcze bardziej rozszerza funkcjonalność monitora i daje całą paletę funkcji dla wszystkich firm, w którym taka możliwość przesyłania treści jest kluczowa”. Bardzo przydatnym narzędziem jest również tryb Multi-Window i App Multiplier, które pozwalają na równoczesne wyświetlanie wielu okien i wielu aplikacji, co może być szczególnie przydatne np. w branży kreatywnej, spotkań zespołów projektowych czy prowadzenia burzy mózgów. W modelu IdeaHub S2 został przeprojektowany tryb białej tablicy, mamy tutaj nowy pasek narzędzi ułatwiający pracę oraz funkcje, które były znane już wcześniej takie jak dodawanie komentarzy na dowolnym wyświetlanym materiale, inteligentne rozpoznawanie tekstu, które w połączeniu z niskimi opóźnieniami i braku przerwy między nakładką dotykową i panelem zapewniają znakomite rezultaty i wysoki komfort pracy.

Huawei Europe Enterprise Roadshow 2023

Na panelu przednim znajdziemy złącza USB ułatwiające wyświetlenie treści np. z pamięci przenośnej.

Podsumowanie
Nowy monitor IdeaHub S2 to wszechstronne i wielofunkcyjne rozwiązanie, które z pewnością znajdzie zastosowanie w róznych branżach i na wielu rynkach. Znakomicie sprawdzi się zarówno w szkolnictwie – i to na różnych jego szczeblach – w biznesie, w medycynie czy sektorze publicznym. Sektor monitorów interaktywnych wciąż nie traci swojego rozpędu, a obsługa przez dotyk czy wprowadzanie danych przy pomocy specjalnego pióra jest przez wielu użytkowników najbardziej lubianym sposobem pracy z monitorem. To zatem tym lepsza wiadomość, że właśnie pojawił się na rynku tak wielofunkcyjny produkt jak IdeaHub S2. Bardzo zachęcam do zapoznania się z tym rozwiązaniem na żywo i przekonania się, jak wiele przydatnych funkcji skrywa!

tekst i zdjęcia: Łukasz Kornafel, „AVIntegracje”