ISE przenosi się do Hiszpanii

Organizacja Integrated Systems Events poinformowała, że z początkiem 2021 roku targi Integrated Systems Europe odbywać się będą w obiekcie Gran Via, stanowiącym część kompleksu wystawienniczego Fira de Barcelona. Największe targi branży AV w nowym miejscu odbywać się będą między 2 a 5 lutego.

Decyzja o przeniesieniu najważniejszych targów w branży jest efektem osiemnastu miesięcy analizy możliwości Amsterdam RAI. Dotychczasowy wzrost zainteresowania ISE wzrasta każdego roku o 10 %, a prognozy dla branży AV to plus 5% co roku. Daje to do 2021 r. bardzo duży przyrost. Analiza wykazała, że do tego czasu dostępne miejsce w Amsterdam RAI może być niewystarczające. Każda odsłona targów odnotowuje rekordową liczbę wystawców i odwiedzających. Tegoroczną edycję odwiedziło 80 923 zainteresowanych, przy czym 22 000 osób znalazło się na targach po raz pierwszy, a 1296 wystawców do dyspozycji miało 53 000 m2 powierzchni dostępnej w piętnastu halach. Prognozy dla ISE 2019 to kolejny rekord odwiedzających i wystawców.
„RAI i Amsterdam zapewniały nam wspaniałą lokalizację, zaplecze i partnerstwo biznesowe, które były elementem naszego sukcesu. Jednak z racji rozwoju branży nie możemy ryzykować, że nadejdzie edycja ISE, w której bylibyśmy zmuszeni odmówić udziału wystawcy z racji braku miejsca, tym samym zatrzymać rozwój targów. Mimo wspaniałych relacji, nie możemy dopuścić do takowej sytuacji, dlatego postanowiliśmy zmienić miejsce i opuścić Amsterdam RAI” – powiedział Mike Blackman, dyrektor generalny Integrated Systems Events.
„Przed podjęciem ostatecznej decyzji, przeprowadziliśmy szerokie analizy, poznaliśmy opinię odwiedzających i wystawców, a także odwiedziliśmy największe centra wystawiennicze w Europie. Informując o przeniesieniu targów do największego i najbardziej prestiżowego kompleksu, mamy niepowtarzalną okazją na kreowanie unikalnych doświadczeń, które możemy odpowiednio rozłożyć w czasie mimo gwałtownego wzrostu w branży. Zapewniamy również, że dwie najbliższe edycje będą najlepsze w historii i podsumują czternaście lat współpracy z Amsterdam RAI. Te wydarzenia zostaną w Waszej pamięci” – dodał Mike Blackman.
Fira de Barcelona to jedno z najbardziej prestiżowych centrów kongresowo-konferencyjnych w Europie. Dysponuje ono dwoma lokalizacjami wystawienniczymi, obsługuje 140 międzynarodowych targów, na których pojawia się ponad 30 000 wystawców i ponad 2 mln odwiedzających. Dostępna przestrzeń to 400 000 m2 i czternaście hal.
Gran Via jest jednym z największych i najnowocześniejszych europejskich obiektów wystawowych. Łączy wyjątkową architekturę z wyjątkową funkcjonalnością, oddając do dyspozycji osiem hal i 200 000 m2 powierzchni wystawienniczej. Obiekt oferuje ogromne zaplecze logistyczne, położony jest w pobliżu międzynarodowego lotniska i można do niego dojechać komunikacją publiczną.
Współwłaściciele ISE, AVIXA i CEDIA, pragną również podkreślić pozytywne korzyści wynikające z decyzji o przeniesieniu.
„Podjęcie decyzji o przeniesieniu wynika z chęci dostarczania najwyższych standardów naszym członkom, odwiedzającym i firmom prezentujących autorskie rozwiązania i produkty. Nieustanny sukces ISE i wzrost branży AV sprawiły, że zmiana miejsca na większe była tylko kwestią czasu i liczyliśmy się z tym, że w najbliższym czasie ta decyzja będzie musiała zostać podjęta. Zależy nam na ewolucji i odzwierciedlaniu rynku, na którym bazujemy. Zależało nam również na miejscu, które będzie rozwijało się razem z nami. Cieszę się, że mogliśmy tą decyzję podjąć teraz, co zapewnia nam ciągłą kontrolę wydarzeń i możliwość płynnego przejścia na wyższy poziom” – powiedział prezes AVIXIA, David Labuskes.
„Nowe miejsce to nie tylko najnowocześniejszy dom dla naszego show, to także inspirujące i ekscytujące miasto, jakim niewątpliwie jest Barcelona. To idealny wybór na wystawę branży, która napędza handel jak żadna inna” – podsumował globalny prezes i dyrektor generalny organizacji CEDIA.
Więcej informacji udzielonych zostanie Państwu w czwartek 19 lipca o godzinie 13:00 (CET) podczas transmisji na żywo na stronie ISE, do której możecie dołączyć, aby poznać szczegółowe plany rozwoju Integrated Systems Europe.