ISE przenosi się do Hiszpanii

ISE przenosi się do Hiszpanii

Organizacja Integrated Systems Events poinformowała, że z początkiem 2021 roku targi Integrated Systems Europe odbywać się będą w obiekcie Gran Via, stanowiącym część kompleksu wystawienniczego Fira de Barcelona. Największe targi branży AV w nowym miejscu odbywać się będą między 2 a 5 lutego.

Decyzja o przeniesieniu najważniejszych targów w branży jest efektem osiemnastu miesięcy analizy możliwości Amsterdam RAI. Dotychczasowy wzrost zainteresowania ISE wzrasta każdego roku o 10 %, a prognozy dla branży AV to plus 5% co roku. Daje to do 2021 r. bardzo duży przyrost. Analiza wykazała, że do tego czasu dostępne miejsce w Amsterdam RAI może być niewystarczające. Każda odsłona targów odnotowuje rekordową liczbę wystawców i odwiedzających. Tegoroczną edycję odwiedziło 80 923 zainteresowanych, przy czym 22 000 osób znalazło się na targach po raz pierwszy, a 1296 wystawców do dyspozycji miało 53 000 m2 powierzchni dostępnej w piętnastu halach. Prognozy dla ISE 2019 to kolejny rekord odwiedzających i wystawców.

„RAI i Amsterdam zapewniały nam wspaniałą lokalizację, zaplecze i partnerstwo biznesowe, które były elementem naszego sukcesu. Jednak z racji rozwoju branży nie możemy ryzykować, że nadejdzie edycja ISE, w której bylibyśmy zmuszeni odmówić udziału wystawcy z racji braku miejsca, tym samym zatrzymać rozwój targów. Mimo wspaniałych relacji, nie możemy dopuścić do takowej sytuacji, dlatego postanowiliśmy zmienić miejsce i opuścić Amsterdam RAI” – powiedział Mike Blackman, dyrektor generalny Integrated Systems Events.

„Przed podjęciem ostatecznej decyzji, przeprowadziliśmy szerokie analizy, poznaliśmy opinię odwiedzających i wystawców, a także odwiedziliśmy największe centra wystawiennicze w Europie. Informując o przeniesieniu targów do największego i najbardziej prestiżowego kompleksu, mamy niepowtarzalną okazją na kreowanie unikalnych doświadczeń, które możemy odpowiednio rozłożyć w czasie mimo gwałtownego wzrostu w branży. Zapewniamy również, że dwie najbliższe edycje będą najlepsze w historii i podsumują czternaście lat współpracy z Amsterdam RAI. Te wydarzenia zostaną w Waszej pamięci” – dodał Mike Blackman.

Fira de Barcelona to jedno z najbardziej prestiżowych centrów kongresowo-konferencyjnych w Europie. Dysponuje ono dwoma lokalizacjami wystawienniczymi, obsługuje 140 międzynarodowych targów, na których pojawia się ponad 30 000 wystawców i ponad 2 mln odwiedzających. Dostępna przestrzeń to 400 000 m2 i czternaście hal.

Gran Via jest jednym z największych i najnowocześniejszych europejskich obiektów wystawowych. Łączy wyjątkową architekturę z wyjątkową funkcjonalnością, oddając do dyspozycji osiem hal i 200 000 m2 powierzchni wystawienniczej. Obiekt oferuje ogromne zaplecze logistyczne, położony jest w pobliżu międzynarodowego lotniska i można do niego dojechać komunikacją publiczną.

Współwłaściciele ISE, AVIXA i CEDIA, pragną również podkreślić pozytywne korzyści wynikające z decyzji o przeniesieniu.

„Podjęcie decyzji o przeniesieniu wynika z chęci dostarczania najwyższych standardów naszym członkom, odwiedzającym i firmom prezentujących autorskie rozwiązania i produkty. Nieustanny sukces ISE i wzrost branży AV sprawiły, że zmiana miejsca na większe była tylko kwestią czasu i liczyliśmy się z tym, że w najbliższym czasie ta decyzja będzie musiała zostać podjęta. Zależy nam na ewolucji i odzwierciedlaniu rynku, na którym bazujemy. Zależało nam również na miejscu, które będzie rozwijało się razem z nami. Cieszę się, że mogliśmy tą decyzję podjąć teraz, co zapewnia nam ciągłą kontrolę wydarzeń i możliwość płynnego przejścia na wyższy poziom” – powiedział prezes AVIXIA, David Labuskes.

„Nowe miejsce to nie tylko najnowocześniejszy dom dla naszego show, to także inspirujące i ekscytujące miasto, jakim niewątpliwie jest Barcelona. To idealny wybór na wystawę branży, która napędza handel jak żadna inna” – podsumował globalny prezes i dyrektor generalny organizacji CEDIA.

Więcej informacji udzielonych zostanie Państwu w czwartek 19 lipca o godzinie 13:00 (CET) podczas transmisji na żywo na stronie ISE, do której możecie dołączyć, aby poznać szczegółowe plany rozwoju Integrated Systems Europe.

Najchętniej czytane

NEC Message

Nowa rodzina monitorów wielkoformatowych najnowszej generacji.   NEC wychodzi naprzeciw klientom rozwiązań Digital Signage, oferując większą elastyczność, łatwiejszą kontrolę oraz...