Seria 7 holenderskiej firmy Avonic to wysokiej jakości kamery PTZ. Producent zaprojektował je do pracy w instalacji stałych o trudnych warunkach oświetleniowych.

Seria 7 obejmuje 3 modele kamer PTZ różniące się zastosowaną optyką. Każda z nich posiada równoległe wyjścia Ethernet HDMI, 3G-SDI, USB 2.0 i IP. Ponadto oferują bogaty zestaw funkcji zwykle spotykany w kamerach klasy broadcast. Dzięki temu użytkownik ma do dyspozycji m.in. regulowaną macierz kolorów i strumieniowanie SRT (licencjonowane funkcje premium).

Wszystkie modele są w stanie zapewnić wyjątkową jakość w warunkach słabego oświetlenia. Umożliwia to czujnik CMOS o wysokim współczynniku SNR. Poza tym kamery oferują pełną rozdzielczość Full HD 1920 x 1080p60 zapewniając obraz doskonałej jakości. Dodatkowo zaimplementowane kompresje H264, H264, opcjonalnie SRT i MJPEG przy przepływności do 40Mbit umożliwiają przesyłanie strumienia wideo Full HD z bardzo małym opóźnieniem za pomocą protokołów RTSP, RTMP, UDP, Unicast i Multicast.

Sterowanie odbywa się przy użyciu popularnych protokołów: VISCA, Pelco-D/P via RS232, RS485, IP(VISCA), Onvif lub IR, pilot w zestawie. Producent przewidział do 255 ustawień wstępnych z dokładnością 0,1° i funkcją High Speed Pan Tilt (szybki obrót i pochylenie). Kamery mogą być zasilane za pomocą PoE a dostęp do nich możliwy jest przez webGUI.

Model CM70-IP wyposażony jest w wysokiej jakości szklany obiektyw z 20-krotnym zoomem optycznym i poziomym kątem widzenia 55,2°.
CM71-IP posiada obiektyw z 12-krotnym zoomem i poziomym kątem widzenia 70,4°.
CM73-IP oferuje 30-krotny zoom i poziomy kąt widzenia 58,9°.
Każda z kamer dostępna jest w kolorze czarnym i białym.