Wszystkie najnowsze rozwiązania do przetwarzania obrazu w jednym miejscu.
7 marca w stołecznym Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii Politechniki Warszawskiej odbyła się konferencja Canon Solutions, w trakcie której można było zobaczyć wszystkie rozwiązania do przetwarzania obrazu dla wielu różnych branż.
W zorganizowaną na początku marca imprezę zaangażowanych było kilkudziesięciu partnerów na co dzień wdrażających rozwiązania producenta dla różnych rynków, a przestrzeń ekspozycyjną odwiedziło i wykładów w auli słuchało grubo ponad 200 gości. Warto tutaj podkreślić, że organizatorzy zadbali o najdrobniejsze aspekty tego wydarzenia i o to, aby zapewnić uczestnikom komfort uczestniczenia w imprezie. Dzięki Torowi Służewiec na wszystkich odwiedzających tego dnia czekał np. bezpłatny parking, znacznie ułatwiający dotarcie i pozostawienie samochodu w szczelnie otoczonym biurowcami sercu Warszawy.
W trakcie imprezy prezentowane było kompletne portfolio rozwiązań producenta, w tym m.in.: kamery filmowe, obiektywy broadcastowe, kamery PTZ, profesjonalne aparaty bezlisterkowe, rozwiązania do transmisji wideo, systemy VR, a także drukarki i plotery.
Uczestnicy spotkania mogli zobaczyć również niezwykle interesujące przykłady integracji urządzeń Canon i ich zastosowania w realnych scenariuszach. Mowa tutaj m.in. o wykorzystaniu kamer PTZ w studiach broadcastowych w tym w studiach wirtualnych, specjalnych obiektywach stereoskopowych od Canon umożliwiających tworzenie treści VR, których na co dzień używa firma Cinematic VR, wykorzystaniu bezlusterkowców producenta w systemach fotografii produktowej w ramach rozwiązań od Orbitvu, robotach umożliwiających sterowanie pozycją aparatu w miejscu w którym nie możne znajdować się fotoreporter (np. za bramką na boisku piłkarskim i za koszem na parkiecie) czy zmodyfikowanych aparatów fotograficznych do rejestracji w świetle UV, IR do rejestracji ujawnionych śladów na miejscu zdarzenia, dedykowanych dla Służb Mundurowych.
W trakcie Canon Solutions nie tylko można było zobaczyć różnorodne rozwiązania wideo, ale także wziąć udział w wielu interesujących wykładach, prezentacjach, warsztatach czy porozmawiać w kuluarach ze specjalistami, reprezentującymi wiele różnych obszarów rynku.
BEIKS opowiadał o wykorzystaniu kamer PTZ i bezlusterkowców w produkcji AR i w wirtualnym studiu, protokole SRT umożliwiającym zdalne zarządzanie kamerami Canon, wykorzystaniu aparatów serii R w transmisji online i VLOG-ach czy kamerach Cinema EOS. Firma CREATIVETOOLS dzieliła się spostrzeżeniami na temat zastosowania kamer Cinema w procesie tworzenia różnorodnych produkcji. PERCON prezentował rozwiązania do dystrybucji sygnałów wideo w oparciu o sieć IP, konferencyjne systemy audio z kierowaniem wideo od marki Nureva, platformę Ubicast do tworzenia materiałów wideo dla edukacji czy rozwiązania do automatyczne produkcji wideo podczas konferencji.
STUDIOTECH prezentował konfigurację stworzonego przez nią wozu tansmisyjnego do przekazywania relacji na żywo, opowiadał o rozwiązaniach do zarządzania transmisją wideo i sterowania kamerami PTZ po sieci GSM, a także rozwiązania do produkcji wideo w chmurze. W trakcie imprezy można było zapoznać się także z rozwiązaniami do wyświetlania obrazu Samsung, integracją kamer PTZ z konferencyjnymi systemami Sennheiser prezentował kompletne rozwiązanie do audiotrakingu w koniuracji z kamerami PTZ Canon umożliwiającymi automatyczne kadrowanie i śledzenie mówcy, prezentowanymi przez dystrybutora rozwiązań producenta, firmę APLAUZ.
Jako magazyn „AVIntegracje” mieliśmy ogromną przyjemność być partnerem medialnym całego wydarzenia.