Lindy to jeden z wiodących na świecie dostawców rozwiązań w zakresie łączności AV i IT, który od chwili założenia, czyli od 1932 roku, specjalizuje się w dostarczaniu wysokiej jakości innowacji technicznych.

W przyszłości Lindy-Elektronik GmbH będzie współdziałać z EET poprzez zintegrowanie swojej szerokiej gamy produktów z istniejącą ofertą kabli EET. Współpraca ta stanowi część kompleksowej strategii rozwoju, której celem jest osiągnięcie pozycji europejskiego lidera na rynku rozwiązań w zakresie łączności AV i IT. Kluczowym elementem tej strategii jest to, że kable Lindy staną się ważnym elementem już szerokiego asortymentu kabli EET, w którym na czele znajdują się silne marki, takie jak Vivolink, Lanview i MicroConnect.

„Linia kablowa” Lindy obejmie przede wszystkim segment premium istniejącej oferty kabli EET. Oferta „Cable Line” obejmuje kable DisplayPort, HDMI i USB z czterech znanych serii produktów: Linia Black, Linia Anthra, Linia Cromo i Linia Gold.

W przyszłości w portfolio EET znajdą się także inne produkty z bogatej oferty Lindy: produkty komunikacyjne do konwersji, udostępniania, łączenia sygnałów IT i AV oraz zwiększania ich zasięgu. Obie spółki realizują ambitne plany rozwoju. Do 2026 roku EET Group zamierza zostać wiodącym dystrybutorem kabli w Europie.

„Naszym celem jest zapewnienie klientom doskonałej obsługi i aby to osiągnąć, witamy Lindy w naszym obszernym asortymencie kabli w ramach naszej koncepcji One-Stop-Cable-Shop, w której dostępny jest odpowiedni produkt spełniający wszystkie wymagania dotyczące jakości i wydajności. Lindy, z linią kablową, jest w tym idealnym partnerem. Dzięki nowemu, szeroko pozycjonowanemu portfolio kabli jesteśmy teraz w stanie wspólnie z naszymi partnerami spełniać wszystkie życzenia klientów” – mówi Kristian Lading, dyrektor ds. produktów i rozwiązań grupy, EET Group.