Optoma ZK810T ZK810TST

Pogłoski o zmierzchu projektorów były mocno przesadzone. Wciąż jest to rozwiązanie do wyświetlania obrazu cieszące się ogromnym zainteresowaniem, szczególnie dzisiaj, gdy mówimy o modelach bazujących na laserowym źródle światła. Dlatego producenci wciąż rozbudowują swoje portfolio w tym sektorze, dostarczając swoim klientom coraz to nowe urządzenia. Jednym z nich jest firma Optoma, która niedawno zaprezentowała dwa nowe projektory o mocy 8500 lumenów – wariant T oraz model o krótki rzucie oznaczony symbolem TST.

Modele ZK810TST i ZK810T to laserowe projektory o jasności 8500 lumenów, potrafiące wyświetlić obraz w rozdzielczości 4K UHD idealnie nadające się do instalacji stacjonarnych w sektorze edukacji, w muzeach, w retailu, dużych obiektach, salach konferencyjnych czy w systemach immersyjnych i symulatorach.
Dzięki technologii DuraCore, zapewniającej zaawansowane chłodzenie diody laserowej oraz wysokiej ochrony przed kurzem urządzenia odznaczają się spektakularną żywotnością sięgającą nawet 30 000 godzin.

Optoma ZK810T ZK810TST

 

Pełną elastyczność wdrożenia, instalacji, uruchomienia oraz późniejszego zarządzania zapewniają zarówno dostępne na pokładzie porty HDBaseT, HDMI, RS232, LAN oraz pełna kompatybilność i współpraca z platformami Optoma Management Suite do monitorowania, diagnozowania i kontrolowania wyświetlaczy za pośrednictwem sieci lokalnej, a także Optoma Solution Suite, która zapewnia współpracę, udostępnianie treści i zarządzanie plikami.

Dodatkowo niezależnie przetestowana i certyfikowana zgodnie z normą IEC 60529 odporność na kurz na poziomie IP5X, zapewnia bezobsługową pracę 24/7, nawet w warunkach wysokiego zapylenia. Obydwa nowe modele mają pełne, zmotoryzowane przesunięcie obiektywu, zgodność z HDR i HLG, zaawansowaną korekcję geometrii, obsługują materiały 3D oraz mogą być instalowane w pełnym zakresie 360 stopni.

Optoma ZK810T ZK810TST

To, co różni obydwa model, to zastosowana optyka. W wariancie T charakteryzuje się ona współczynnikiem projekcji od 1.25:1 do 2:1 i odległością wyświetlania od 1,33 mm do 13,06 m i zoomem 1,6x, natomiast w modelu krótkiego rzutu oznaczonym symbolem TST, wartość współczynnika projekcji mieści się w zakresie od 0,65:1 do 0,75:1, natomiast odległość wyświetlania zawiera się w przedziale od 0,7 m do 16,6 m. Wbudowany zoom ma tutaj wartość 1,15x.