Firma Biamp to nie tylko najwyższej jakości rozwiązania konferencyjne. To również rewelacyjne, niezwykle łatwe i intuicyjne narzędzia do projektowania. Conference Room Designer sprawi, że osoby, które nigdy nie miały do czynienia z projektowaniem przestrzeni konferencyjnych, poradzą sobie z zadaniem szybko i bezproblemowo, otrzymując doskonały efekt finalny.
[ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ ]
Po uruchomieniu Conference Room Designer, automatyczny tutorial w kilku prostych krokach przeprowadza przez kolejne etapy projektowania. Pierwszy krok to zdefiniowanie wymiarów projektowanego pomieszczenia. Nawet w przypadku jakiejś pomyłki, jest możliwość późniejszej poprawy wprowadzonych parametrów. W zakładce FLOORPLAN można dodać stół konferencyjny i jego wymiary. Dla ułatwienia do wyboru są gotowe przykładowe kształty. Aby wprowadzić płyty sufitowe, należy przejść do karty CEILING. Można w niej zaznaczyć także płyty, w których nie można zainstalować mikrofonów czy głośników. Kolejnym krokiem jest zdefiniowanie jakości akustyki pomieszczenia, jaką chce się uzyskać. Odbywa się to w zakładce ACOUSTICS, gdzie do wyboru jest 5 stopni jakości, od POOR do PERFECT. Zdefiniowanie efektu będzie miało wpływ na dobór urządzeń, ich liczbę oraz rozmieszczenie.
Wybór rodzaju mikrofonów, ich liczby oraz obszaru, jaki mają one pokrywać, odbywa się w panelu MICS. Jeśli chcesz, aby słyszalny był dźwięk z całego pomieszczenia, wybierz opcję FULL ROOM. Opcję FOCUSED wybierz, jeśli chcesz, żeby słyszalny był tylko konkretny obszar sali. Dokładnie tak samo postępuj w przypadku głośników podstrony SPEAKERS. Producent zapewnił też narzędzia do pomiaru odległości w pomieszczeniu za pomocą myszki. Gotowy projekt można zapisać lub wyeksportować w formie pliku pdf. Banalnie proste, prawda? Zachęcamy do skorzystania z Conference Room Designer. Przekonajcie się na własnej skórze, jak proste jest projektowanie sali konferencyjnej przy pomocy tego doskonałego narzędzia.