Parlé VBC 2500a

Biamp poinformował, że certyfikat Intelligent Director dla Zoom Rooms otrzymały wideobar konferencyjny Parlé VBC 2500a i kamera konferencyjna Vidi 250. W przypadku spotkań hybrydowych z Zoom Room, Intelligent Director wykorzystuje sztuczną inteligencję i wiele kamer, aby zapewnić każdemu uczestnikowi w sali konferencyjnej własną przestrzeń w Zoom Meetings, z najlepszym obrazem i kątem, dzięki czemu zdalni uczestnicy mogą wyraźnie widzieć każdą osobę, nawet w dużych salach konferencyjnych.

„Biamp angażuje się w projektowanie rozwiązań konferencyjnych, które zwiększają równość doświadczeń. Chcemy zapewnić, aby każdy uczestnik spotkania, niezależnie od tego, czy znajduje się w pomieszczeniu, czy zdalnie, widział i słyszał wyraźnie każdego innego uczestnika spotkania, dzięki czemu spotkania są skuteczne i przyjemne dla wszystkich” – powiedział Joe Andrulis, wiceprezes wykonawczy ds. rozwoju korporacyjnego w Biampie. „Cieszymy się, że możemy zaoferować naszym klientom dwie opcje, które są certyfikowane dla Zoom Intelligent Director. Dzięki temu nasi klienci mogą łączyć się twarzą w twarz w Zoom Rooms, poprzez wysokiej jakości rozwiązania konferencyjne Biamp, które są niezwykle łatwe we wdrożeniu i w użyciu”.

Wideobar konferencyjny Parlé VBC 2500a jest wyposażony w kamerę 4K z funkcją automatycznego kadrowania, która identyfikuje uczestników spotkania i utrzymuje ich w kadrze; wbudowane mikrofony z funkcją Beamtracking™ do aktywnego śledzenia i inteligentnego miksowania rozmów prowadzonych w całym pomieszczeniu; głośniki zapewniające doskonałą reprodukcję mowy; dyskretne wyjście dla systemów wspomagających słyszenie oraz zaawansowane przetwarzanie sygnału ze zintegrowaną eliminacją echa i redukcją szumów AI – wszystko w jednym pakiecie typu plug-and-play. Aby zapewnić szybkie i łatwe uruchamianie, funkcja Biamp Launch automatycznie wdraża oprogramowanie dostrajające, które po naciśnięciu jednego przycisku, analizuje i optymalizuje wydajność akustyczną pomieszczenia, zapewniając użytkownikom najwyższą możliwą jakość konferencji, a instalatorom znaczną oszczędność czasu przy wdrożeniu. Audio i wideobary konferencyjne Parlé oferują również elastyczny montaż – można je łatwo zamontować na panelu wyświetlacza, na ścianie lub umieścić na blacie – łącząc się z Zoom Room za pomocą jednego portu USB.

Kompaktowa kamera konferencyjna Vidi 250 wyposażona jest w matrycę 12 MP, która obsługuje wideo 4K z polem widzenia 120 stopni, umożliwiając jednocześnie elektroniczny obrót, pochylenie i zoom bez pogorszenia jakości obrazu. Zaawansowane funkcje obejmują wysokiej jakości optykę, która eliminuje zniekształcenia obrazu oraz płynne automatyczne kadrowanie uczestników, powiększanie i ustawianie ostrości, a także wbudowany układ mikrofonów. Kamera posiada również elastyczne opcje montażu umożliwiające łatwe umieszczenie jej nad, pod lub po obu stronach wyświetlacza lub na ścianie.

Vidi 250