Bezpieczne i skuteczne współdzielenie danych w trakcie spotkań biznesowych wymaga niezawodnych rozwiązań. W ofercie marki Polycom pojawiło się urządzenie, dzięki któremu możliwe stało się udostępnianie do czterech różnych treści z dowolnych urządzeń – bez użycia kabli bądź przejściówek.

[fusion_dropcap boxed=”no” boxed_radius=”” class=”” id=”” color=”#0a0304″]U[/fusion_dropcap]dostępnianie prezentacji lub arkuszy kalkulacyjnych za sprawą Polycom Pano staje się wyjątkowo proste. Urządzenie łączymy z dowolnym wyświetlaczem, a połączone z nim urządzenia, tj. komputery Mac lub PC, tablety tudzież smartfony, stają się źródłem wyświetlanych treści, także na żywo. Pano zostało wyposażone w solidne zabezpieczenia, dzięki którym udostępniane treści kierowane są do konkretnego monitora, co chroni zawartość przed niepowołanym dostępem – również po zakończeniu spotkania.

Możliwości
Polycom Pano to rozwiązanie, które sprawdzi się w pomieszczeniach, gdzie odbywają się spotkania biznesowe. Dzięki niemu problemy z udostępnianiem treści stają się przeszłością, a uczestnicy mogą skoncentrować się na omawianych zagadnieniach. Urządzenie współpracuje z dowolnym sprzętem wideo i nie sprawi użytkownikowi żadnych problemów w czasie integracji z infrastrukturą istniejącą w biurze. Polycom Pano nie wymaga od uczestników spotkania stosowania kabli, przejściówek ani sterowników do podłączania zewnętrznych urządzeń. Natywnie współpracuje z technologiami AirPlay i Miracast, co z pewnością docenią użytkownicy urządzeń z systemami Mac OS, iOS, Android i Windows (od wersji 8.1). Pozostali mogą łączyć się z Pano bezprzewodowo, za pomocą aplikacji Pano App (wymaga instalacji) lub z wykorzystaniem kabla HDMI. Prawdziwe możliwości Pano poznamy po jego podłączeniu do monitora dotykowego. Dzięki tej funkcjonalności uzyskujemy możliwość nanoszenia adnotacji na wyświetlanej treści, powiększania wybranego obszaru, obracania zdjęć, a także przejścia w tryb tablicy interaktywnej. Tworzone w ten sposób materiały można łatwo zapisać i przekazać uczestnikom spotkania. Jakość i bezpieczeństwo Pano to nie tylko możliwość współdzielenia treści w najwyższej jakości, ale również gwarancja ich bezpieczeństwa. Urządzenie umożliwia wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 4K przy 60 kl/s. Tak wysoka rozdzielczość pozwala udostępnić cztery obrazy z różnych źródeł w jakości full HD. Pano umożliwia także integrację z istniejącym w firmie systemem wideokonferencyjnym, tak aby zdalni uczestnicy spotkań również mogli w pełni brać w nich udział. Wszystkie dane, którymi operuje Pano, są szyfrowane, a sesje zabezpieczone pinem, dzięki czemu nikt niepowołany nie podłączy się do prezentacji i nie zobaczy treści wyświetlanych na spotkaniu. Zastosowane zabezpieczenia pozwoliły urządzeniu spełnić wysokie normy bezpieczeństwa, co przełożyło się na otrzymanie certyfikatu ISO/IEC 27001:2013. Podsumowanie Polycom Pano, dzięki wygodzie użytkowania, sprawdzi się w wielu sytuacjach. Nie wymaga specjalistycznych narzędzi ani wiedzy, ponieważ wykorzystuje technologie znane z codziennych sytuacji. Zaawansowane algorytmy chroniące wyświetlane treści zapewnią nam poufność, co ma ogromne znaczenie na przykład podczas omawiania w firmie przełomowego projektu, który przed oficjalną prezentacją nie powinien zostać upubliczniony. Atutem Pano jest również możliwość bezprzewodowego przesyłania treści multimedialnych wyświetlanych w rozdzielczości 4K z opcją nanoszenia na nie notatek z poziomu dotykowego ekranu, widocznych dla wszystkich użytkowników. Interaktywność i bezpieczeństwo są pożądanymi cechami urządzeń do współdzielenia treści, a nowe urządzenie od Polycom nam je zapewnia.

TEKST: Arkadiusz Kowalski, AVIntegracje