Nowe technologie mają to do siebie, że wymagają wielu lat pracy inżynierów, badań, eksperymentów i zaplecza, które umożliwi jej rozwój. W trakcie ISE 2017 mieliśmy okazję zobaczyć niesamowite efekty współpracy dwóch firm.

SIM 2 projektuje i produkuje urządzenia w technologii HDR (High Dynamic Range) od 2007 roku. Po wielu latach badań producent doskonale wie, że jakość obrazu wyświetlanego przez jego urządzenia, a dokładnie dynamika, jaką oferują, jest dopasowana do ludzkiego wzroku. W trakcie ISE 2017 producent zaprezentował działanie własnej technologii w najnowszym, podwójnym projektorze o nazwie HDR SIM2 Dual System. System wyświetlania obrazu oparty został na dwóch różnych projektorach cechujących się inną optyką, konfiguracją i innym oprogramowaniem zapewniającym podstawowe procedury obsługi urządzeń, które zaprojektowane zostały do wyświetlenia obrazu o zakresie dynamiki wynoszącym więcej niż czternaście jednostek w skali F-Stop. Prezentowany system powstał we współpracy z firmą Joe Kane Production, która od 1982 roku specjalizuje się w rozwoju technologii wyświetlania obrazu. Jej właściciel – Joe Kane, wspólnie z przedstawicielami firmy Sim 2 prowadził w Amsterdamie prezentacje technologii, dzięki której HDR SIM2 Dual System oferuje większy zakres dynamiki niż profesjonalne projektory w kinach. System złożony z dwóch projektorów Super Lumis Pro 1080p wykonanych w technologii 3-chip został precyzyjnie ustawiony do wyświetlania projekcji na ekranie Draper TecVision XT1000X o przekątnej 335 cm w trakcie prezentacji na ISE 2017. W trakcie projekcji wyświetlany był kontent zapisany na standardowym nośniku Blu-Ray. W rzeczywistości technologia HDR czeka na materiały wideo w natywnym standardzie, a gdy tylko takowy się pojawi, to możliwe będzie wyświetlanie obrazu nawet na ekranach projekcyjnych o przekątnej równej aż 2895 cm, w niespotykanej dzisiaj jakości. „Jesteśmy bardzo dumni z nadzwyczajnych osiągów naszego system projekcyjnego HDR” – stwierdził Domenico Toffoli, dyrektor SIM2 R&D oraz HDR. „To rezultat wielu lat ciągłych badań, rozwoju oraz ulepszeń, lecz odkryliśmy w osobie Joe Kane’a dużo więcej, niż się spodziewaliśmy, a dzięki jego kompetencji oraz doświadczenia jesteśmy teraz w stanie wejść na bezprecedensowy poziom wyników, lepszych nawet od naszych najśmielszych marzeń” – dodał. „Jestem pod wrażeniem podejścia Sim2 do wprowadzenia HDR w technologię projekcyjną oraz siłę programu SIM2, jak również szerszego potencjału kolorystycznego z tym związanego. Kierunek, który oni obierają, jest wyższy w produkcji światła jak również powyżej obecnego realizacji HDR w kinie cyfrowym. Pracowałem z SIM2, aby przekazać moją wiedzę oraz moje naukowe podejście. Wynik tej intensywnej aktywności jest poza moimi najśmielszymi oczekiwaniami” – stwierdził Joe Kane z JKP.
O SIM2
SIM2 BV of Pordenone (Włochy) zaprojektował oraz wyprodukował największą projekcję wideo oraz produkty HDR do zastosowań mieszkaniowych oraz komercyjnych. Dziś SIM2 dostarcza nowe, unikalne rozwiązania wideo wraz z niezrównanym wykonaniem, doskonałym designem oraz szerokim wsparciem dla klienta. Projektory SIM2 są wykonane we Włoszech oraz sprzedawane na całym świecie w ponad sześćdziesięciu krajach przez firmy siostrzane w USA oraz Chinach, jak również spółki z wykwalifikowanymi dystrybutorami.