Firma Optoma w swojej ofercie ma projektor laserowy WUXGA DLP o wysokiej jasności 14 400 lumenów. Model ZU1300 bazuje na technologii laserowej DuraCore, która zapewnia do 30000 godzin trwałości laserowego źródła światła.

Projektor laserowy Optoma ZU1300 oferuje ulepszone funkcje, takie jak wbudowany procesor do blendingu i wrappingu. Będąc częścią linii laserów DuraCore, łączy w sobie źródło światła o dłuższej żywotności i niezależny certyfikat ochrony przeciwpyłowej IP, co zapewnia zdecydowany spokój ducha. Oferując 30 000 godzin laserowego źródła światła, projektor ten zapewnia doskonałe odwzorowanie kolorów, tworząc wizualnie realistyczne obrazy o wyjątkowych szczegółach.

Zaprojektowany z myślą o nawet najbardziej złożonych profesjonalnych instalacjach. ZU1100 oferuje siedem wymiennych obiektywów. W tym obiektyw ultrakrótkiego rzutu i obiektyw typu dome, co zapewnia maksymalną elastyczność na różnych instalacjach. Projektor ZU1300 przystosowany jest do pracy 360 stopni. Dodatkowo ma wejście HDBaseT, aby uprościć wymagania dotyczące okablowania i zmniejszyć złożoność instalacji, oszczędzając czas i zmniejszając koszty.