Optoma rozszerzyła swoją ofertę projektorów laserowych DuraCore ProScene stworzonych z myślą o profesjonalnych instalacjach. Producent przedstawia pierwszy na świecie kompaktowy projektor laserowy WUXGA ze stałą optyką o jasności 7500 lumenów – ZU720T. To urządzenie najwyższej klasy. Oferuje wysoki poziom jasności, precyzję kolorów, niezrównaną elastyczność oraz cichą pracę w kompaktowej i lekkiej obudowie. 

[ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ ]

Optoma ZU720T oferuje zaawansowane opcje instalacji. Świetnie nadaje się do profesjonalnych zastosowań, m.in. w digital signage, rozrywce, mapowaniu projekcji, w dużych salach konferencyjnych lub wykładowych, w muzeach i do instalacji wieloprojektorowych. Projektor jest kompatybilny z rozdzielczością 4K i technologią HDR oraz charakteryzuje się współczynnikiem kontrastu 1 000 000 do 1. Umożlwia to wyświetlanie obrazu realistycznego, bogatego w detale i o jasnych kolorach. ZU720T ma wbudowaną opcję dostosowywania kolorów oraz korekcję czterech rogów obrazu, a także tryb 360 stopni i portretowy. Zapewnia to wyjątkową wszechstronność urządzenia i pozwala na przeprowadzenie nawet najbardziej skomplikowanych instalacji.

Obiektyw ma stałą, telecentryczną konstrukcję. Mechanizm zmiany ogniskowej jest sterowany w pełni elektrycznie. Te cechy, wraz z 1,8-krotnym ręcznym zoomem i focusem, zapewniają elastyczność w zakresie wymiennych obiektywów w przystępnej cenie. Ponadto ZU720T posiada zintegrowany odtwarzacz multimedialny. Przekształca on projektor we wszechstronne urządzenie nowej generacji z nowoczesnym i przyjaznym dla użytkownika interfejsem. Dodatkowo projektor ma wejście HDBaseT™, aby uprościć wymagania dotyczące okablowania oraz zmniejszyć złożoność instalacji, co pozwoli zaoszczędzić czas i zredukować koszty.

Producent zaprojektował ZU720T w oparciu o technologię DuraCore. Wyposażył projektor w szczelnie chroniony przed pyłem silnik optyczny z certyfikatem IP5X. Umożliwia to pracę 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu i prawdziwie bezobsługową projekcję do 30 000 godzin w trybie Eco.
 
Nowy projektor Optoma jest przeznaczony do wielu zastosowań komercyjnych i inżynieryjnych. Dalekosiężny rzut ZU720T uatrakcyjni ścieżki edukacyjne w muzeach. Dzięki niemu projekcje w salach wykładowych, audytoriach i innych dużych obiektach będą jeszcze bardziej interesujące. Rzut na średniej odległości w salach konferencyjnych lub krótkiej w przypadku digital signage również pozytywnie wpłynie na jakość prezentowanych treści. Projektor Optoma ZU720T to prawdziwe rozwiązanie typu „zamontuj i zapomnij”.