Nowa Arena lekkoatletyczna w Tychach przy ul. Edukacji spełnia wymagania obiektu kategorii IV A Polskiego Związku Lekkiej Atletyki dla stadionu lekkoatletycznego oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych IAAF, dzięki czemu będą mogły rozgrywać się na nim oficjalne zawody lekkoatletyczne, zawody rangi młodzieżowych mistrzostw Polski oraz mityngi międzynarodowe. Arena oferuje do dyspozycji m.in. 400m bieżnię lekkoatletyczną z sześcioma torami, rów z wodą do biegów z przeszkodami, skocznie do skoku w dal i trójskoku, skocznia do skoków wzwyż, dwie skocznie do skoków o tyczce, a także rzutnie do pchnięcia kulą, rzutu oszczepem oraz rzutu dyskiem i młotem. Na terenie obiektu znajduje się także teren rozgrzewkowy dla lekkoatletów, trybuny na 500 miejsc siedzących oraz stanowisko dla sędziów i komentatorów.

System nagłośnienia Tyskiej Areny zaprojektowany został w oparciu o szerokopasmowe zestawy głośnikowe serii P marki RCF, przygotowane przez producenta z myślą o pracy w otwartych obiektach sportowych z uwzględnieniem doskonałego przygotowania do pracy w trudnych warunkach zewnętrznych – głośniki zostały zamknięte w obudowie odlanej z niskociśnieniowego PE (polietylenu), odpornej na promieniowanie UV oraz zabezpieczone od frontu aluminiowym grillem z wodoodpornym pokryciem oraz materiałem zaimpregnowanym substancją hydrofobową. Seria P zapewnia również klarowne i pełne brzmienie przy pracy z dużego dystansu, często w warunkach mocno pogłosowych oraz przy wysokim poziomie tła akustycznego.

Zestawy głośnikowe P 6215 oraz P 3115T wykorzystane zostały do nagłośnienia płyty boiska oraz bieżni i pozostałych stref dyscyplin lekkoatletycznych. Do nagłośnienia trybuny wykorzystano szerokopasmowe zestawy głośnikowe MQ 80P, montowane po dwie sztuki na słupach, charakteryzujące się wysoką zrozumiałością mowy i skutecznością działania. Transmisja sygnału audio z wykorzystaniem protokołu transmisji Dante oraz sterowania pomiędzy stanowiskiem komentatora a amplifikatornią odbywa się za pomocą infrastruktury sieciowej.

rcf ashly

Stanowisko komentatora sportowego wyposażone zostało w cyfrowy mikser audio Ashly digiMIX18, który pozwala na prostą, szybką i intuicyjną obsługę, nawet dla niewykwalifikowanego użytkownika, zapewniając jednocześnie pokaźny zestaw zaawansowanych narzędzi pracy dla profesjonalnego realizatora dźwięku. Stanowisko komentatora sportowego wyposażono dodatkowo w komplet peryferiów niezbędnych do pracy systemu – zestawy mikrofonów przewodowych i bezprzewodowych, odtwarzaczy audio czy monitorów odsłuchowych.

Za dystrybucję sygnałów audio w systemie odpowiada matryca audio wyposażona we wzmacniacz mocy Ashly Pema8250.10, który jednocześnie zasila zestawy głośnikowe MQ 80P oraz P 3115 T. Do zasilania zestawów głośnikowych P 6215 wykorzystano wzmacniacz mocy RCF QPS 9600.

Do zarządzania systemem nagłośnienia stadionu służy aplikacja Ashly Remote, przygotowana na tablet multimedialny, która w prosty sposób graficzny pozwala na załączanie i wyłączanie poszczególnych urządzeń, linii głośnikowych w systemie nagłośnienia oraz podgląd stanu poszczególnych wzmacniaczy.

Zainteresowały cię opisane rozwiązania i wykorzystane urządzenia?
Skontaktuj się z nami - pomożemy, doradzimy, odpowiemy na Twoje pytania.
mail reklama@avintegracje.pl