Sennheiser Control Cockpit 2.0

Sennheiser Control Cockpit umożliwia łatwą obsługę, kontrolę oraz zarządzanie bezprzewodowymi rozwiązaniami mikrofonowymi marki Sennheiser. Nowa wersja Control Cockpit od maja 2018 będzie oferować niezwykle wygodną kontrolę bardziej zaawansowanych systemów: Digital 6000, evolution wireless G3, a także zupełnie nowej serii evolution wireless G4. Dotychczas kontrola obejmowała SpeechLine Digital Wireless.

Firmy oraz instytucje edukacyjne poświęcają wiele czasu i funduszy na obsługę posiadanych systemów mikrofonowych. Sprawdzenie statusu akumulatorów oraz działania każdego z urządzeń może być wyzwaniem, gdy mikrofony są rozlokowane w wielu salach konferencyjnych, biurach oraz audytoriach. Za dużą liczbę urządzeń zazwyczaj odpowiada tylko kilka osób, co w przypadku problemów ze sprzętem może powodować duże utrudnienia. Oprogramowanie Sennheiser Control Cockpit z łatwością sprosta takim wyzwaniom.
Sennheiser Control Cockpit pełni rolę centrum zarządzania i zapewnia zdalny dostęp do mikrofonów Sennheiser pracujących w sieci, umożliwiając ich kontrolę w czasie rzeczywistym. Aplikacja działa za pośrednictwem przeglądarki internetowej w smartfonie, tablecie lub laptopie.
Interakcja między sprzętem a oprogramowaniem odbywa się w czasie rzeczywistym i zmiany w systemie dotyczące indywidualnych mikrofonów lub ich grup mogą być dokonywane zdalnie. System informuje o występujących awariach sprzętu, co w większości przypadków umożliwia natychmiastową reakcję i usunięcie problemu. Optymalizacja przepływu pracy przyczynia się do oszczędności czasu i pieniędzy organizacji przy równoczesnym podniesieniu doświadczenia zawodowego pracowników.
Użyteczność i przyjazny interfejs były kluczowymi założeniami podczas opracowywania Sennheiser Control Cockpit. Oprogramowanie jest stale uaktualniane na podstawie informacji zwrotnej od użytkowników, co doskonale wpisuje się w organizację pracy i upraszcza codzienne korzystanie ze sprzętu. W efekcie użytkownicy nie muszą dostosowywać się do systemu, tylko płynnie go adaptują do swoich potrzeb.
Sennheiser Control Cockpit w wersji 2.0 będzie dostępny do pobrania od maja 2018.