Oferta marki Sennheiser poszerzona została o nowy mikrofon.

Sennheiser Memory Mic – nowy bezprzewodowy mikrofon dla smartfonów – jest już dostępny w Polsce. W połączeniu z bez-płatną aplikacją Memory Mic App, dostępną do pobrania w App Store lub Google Play, mikrofon stanowi kompletne narzędzie do tworzenia wysokiej jakości treści audio-wideo za naciśnięciem jednego przycisku. Po sparowaniu z aplikacją za pomocą Bluetooth mikrofon działa w każdej odległości od smartfona.
Memory Mic jest doskonałym narzędziem dla wszystkich mobilnych twórców: dziennikarzy, vlogerów czy podcasterów. Podczas nagrywania z użyciem Memory Mic wbudowany mikrofon smartfona będzie również aktywny i zarejestruje dźwięk z otoczenia, dzięki czemu można nagrać komentarz i jednocześnie zachować oryginalny pejzaż dźwiękowy. Po nagraniu obrazu wystarczy uruchomić mikser audio w aplikacji Memory Mic i ustawić żądany balans między dźwiękiem otoczenia a tym zarejestrowanym za pomocą aplikacji Memory Mic.
Poza funkcją miksera audio w aplikacji, Memory Mic oferuje łatwą synchronizację dźwięku i obrazu oraz wygodne ładowanie przez USB. Nie trzeba martwić się o utratę zasięgu: po sparowaniu mikrofonu z aplikacją na smartfonie przy użyciu Bluetooth można nagrywać w dowolnej odległości od telefonu – wystarczy przypiąć Memory Mic klipsem magnetycznym do odzieży osoby, którą chcemy sfilmować.
Memory Mic wyposażono w wysokiej jakości kapsułę pojemnościową Sennheiser o charakterystyce wszechkierunkowej, dzięki czemu mikrofon szczególnie dobrze tłumi szum wiatru, a nagranie nie traci na jakości, gdy mówiący zmienia kąt lub odległość od mikrofonu. Czas pracy Memory Mic wynosi do czterech godzin, a pełne naładowanie wbudowanej baterii litowo-polimerowej przez port USB zajmuje maksymalnie dwie godziny. W ciągu godziny bateria ładuje się do około 70% pełnej pojemności.
Ponieważ bezprzewodowy mikrofon Memory Mic nie wykorzystuje żadnych wejść w smartfonie, nadal można korzystać z dodatkowych akcesoriów, takich jak gimbal, lub nawet podłączyć dodatkowy mikrofon przewodowy, jeśli chcemy przeprowadzić wywiad. Doskonałym narzędziem jest również inteligentny zestaw słuchawkowy AMBEO do przestrzennego nagrywania dźwięku 3D, który jest w pełni zgodny z Memory Mic i zapewnia wysokiej jakości odtworzenie dźwięku otoczenia.
Wraz z mikrofonem w zestawie znajduje się przewód do ładowania przez USB i krótka instrukcję. Bezpłatna aplikacja Sennheiser Memory Mic jest dostępna do pobrania w Apple App Store i Google Play.