TeamConnect Ceiling 2

Podczas wystawy InfoComm 2018 Sennheiser zaprezentował następną generację innowacyjnego mikrofonu sufitowego TeamConnect Ceiling 2. Nowe urządzenie oferuje jeszcze lepszą jakość dźwięku podczas tele- i wideokonferencji dzięki zastosowaniu technologii automatycznego, adaptacyjnego kształtowania wiązki, co pozwala śledzić głos mówcy w pomieszczeniu – niezależnie od miejsca, w którym się znajduje, i czy jest w ruchu.

Nowy mikrofon sufitowy oferuje jeszcze większą wszechstronność działania dzięki wsparciu dla sieci Dante oraz zastosowaniu rozwiązania Power over Ethernet. TeamConnect Ceiling 2 będzie kompatybilny z oprogramowaniem Sennheiser Control Cockpit, co umożliwi zdalne zarządzanie pracą mikrofonu, zdalną konfigurację oraz monitorowanie. Wykorzystanie otwartego protokołu sterowania multimediami (API) umożliwia łatwą integrację z systemami multimedialnymi oraz aplikacjami sterowania kamerami.
 
„Zapewnienie optymalnych możliwości łączności było kluczowym aspektem podczas prac nad TeamConnect Ceiling 2. Ten przełomowy mikrofon sufitowy, obecnie z możliwością integracji w sieci Dante oraz rozwiązaniem zasilania przewodem sieciowym PoE, może być zdalnie sterowany przy użyciu aplikacji Sennheiser Control Cockpit lub też może zostać zintegrowany w innych systemach sterowania mediami dzięki obsłudze otwartego protokołu API” – powiedział Jens Werner, Portfolio Manager działu Business Communication firmy Sennheiser.
Dzięki zastosowaniu dwudziestu ośmiu wszechkierunkowych kapsuł mikrofonowych, które tworzą zintegrowaną matrycę sufitową, TeamConnect Ceiling 2 zapewnia dźwięk doskonałej jakości, pozbawiony rozpraszających uwagę szumów otoczenia. To znacznie poprawia jakość konferencji i zapewnia doskonałą klarowność mowy, co wpływa na pełne zrozumienie wypowiedzi oraz lepszą interakcję w trakcie spotkań.
TeamConnect Ceiling 2 jest idealnym rozwiązaniem dla średnich i dużych pokojów konferencyjnych. Może być zainstalowany w suficie w sposób praktycznie niewidoczny, dzięki czemu nie tylko pozyskamy dodatkowe miejsce po pozbyciu się mikrofonów oraz przewodów ze stołów, a także wpłyniemy na swobodną aranżację przestrzeni i zwiększymy komfort uczestników konferencji, którzy nie muszą dopasowywać sposobu konwersacji do konfiguracji systemu konferencyjnego. Zastosowana przez Sennheisera unikatowa technologia adaptacyjnego kształtowania wiązki automatycznie podąża za głosem mówcy, w niczym go nie ograniczając – niezależnie od tego, czy siedzi, stoi, czy też przemieszcza się po pokoju. System jest prosty i gotowy do użycia bez żadnej skomplikowanej konfiguracji.
Mikrofon sufitowy Sennheiser TeamConnect Ceiling nie tylko optymalizuje przebieg konferencji, jest także niesamowicie prosty w instalacji i konfiguracji, co ułatwia pracę instalatorom i managerom IT. Po pierwszym uruchomieniu nie są później wymagane żadne bieżące czynności konserwacyjne i obsługowe.
W przypadku nowej generacji mikrofonów integracja z istniejącą infrastrukturą jest jeszcze łatwiejsza dzięki zapewnieniu obsługi standardu wielokanałowego sieciowego dźwięku cyfrowego Dante, który funkcjonuje w oparciu o istniejącą technologię sieci Ethernet oraz IP. Obecność wyjść dźwięku analogowego, jak również dwóch wyjść Dante audio, sprawia, że TeamConnect Ceiling 2 może być użyty z dowolnym systemem konferencyjnym oraz sieciami dźwięku cyfrowego. Obsługa standardu Power over Ethernet (zasilania przewodem sieciowym Ethernet) w znaczący sposób ułatwia integrację oraz instalację tego mikrofonu sufitowego.
TeamConnect Ceiling 2 współpracuje z oprogramowaniem zdalnego sterowania Sennheiser Control Cockpit, które umożliwia scentralizowane zarządzanie, konfigurację oraz monitorowanie jednego lub wielu mikrofonów sufitowych działających w sieci za pośrednictwem przeglądarki internetowej.
Nowy mikrofon sufitowy TeamConnect Ceiling 2 będzie w pełni kompatybilny z platformą systemu sterowania firmy Crestron. Otwarty protokół Sound Control (SSC) Sennheisera ma być wykorzystywany w różnych interfejsach Crestron API, aby umożliwić zdalny monitoring i konfigurację systemów, w tym TeamConnect Ceiling 2. Umożliwi to zdalny dostęp do parametrów audio, wyciszania i sterowania podświetleniem LED.