Sharp LV-70X500E

Sharp zaprezentował nowy telewizor 8K dla rezydencji. Powstanie monitora w najwyższej z dostępnych rozdzielczości to początek przygody producenta z uzyskaniem jakości obrazu odzwierciedlającej rzeczywistość.

Najnowszy telewizor marki Sharp niewiarygodną jakość zapewnia nie tylko rozdzielczości 8K (7680 × 4320 pikseli), ale i wysokiemu kontrastowi oraz odwzorowaniu kolorów. Aby osiągnąć wysoki kontrast, producent zastosował w matrycy dwieście szesnaście niezależnie przyciemnianych obszarów. Telewizor został wyposażony w osiem złączy HDMI – cztery dla sygnałów 2/4K, pozostałe przeznaczone są do wprowadzenia sygnału 8K przez cztery równoległe porty HDMI. W celu zapewnienia jak najlepszego obrazu rozdzielczości mniejsze niż 8K są konwertowane w górę za pomocą zaawansowanego algorytmu. Nie mamy tu do czynienia jedynie z rozciągnięciem, ponieważ efektem byłoby znaczne pogorszenie wrażeń wizualnych.
LV-70X500E wyświetla obraz o standardach HDR, HDR10 i HLG (Hybrid Log Gamma). Ostatnia z technologii wykorzystywana jest przez wiele serwisów streamingowych, w tym BBC iPlayer, DirecTV, Freeview Play i YouTube. Sharp LV-70X500E oferuje maksymalną jasność na poziomie 1000 nitów, co bezpośrednio przekłada się na niezapomniane wrażenia wizualne. Za jakość przetwarzania odpowiada także technologia Wide Color Gamut, która odpowiada za odzwierciedlenie barw, a dokładnie pokrycie 79% wzorcowej gamy kolorów. Zauważmy, że „zwykły telewizor” odzwierciedla maksymalnie do 40%. Rozwiązanie to od dłuższego czasu jest wspierane przez płatne serwisy streamingowe, jak Netflix czy Amazon Prime. W związku z tym prezentowany model świetnie sprawdzi się w telewizji hotelowej, restauracjach, a także sklepach.
Oczywiście Sharp LV-70X500E jest kompatybilny z HDCP w wersji 2.2, więc z powodzeniem możemy z niego korzystać również w salach konferencyjnych. Wyobraźmy sobie naszego rozmówcę w rozdzielczości 8K na ekranie o przekątnej 177 cm, czyli 70 cali, który jest w tak wysokiej jakości, że wygląda, jakby był tuż obok.

Tagi:

sharp