Większość rozwiązań do wyświetlania obrazu takich jak monitory czy projektory przestała być już dzisiaj prostymi urządzeniami, do których wystarczy tylko podłączyć źródło sygnału i wszystko, co oferują, to tylko możliwość prezentacji treści. Obecnie coraz więcej z nich to skomplikowane, kompleksowe rozwiązania będące częścią złożonych, rozbudowanych systemów z wieloma relacjami. Dlatego, aby zaprezentować pełnię możliwości danego monitora czy projektora, tak ważna jest jego prezentacja wraz z produktami komplementarnymi, w warunkach jak najbardziej zbliżonych do tych, w których sprzęt będzie pracował na co dzień w rzeczywistej instalacji. Taka prezentacja urządzeń w formie kompletnych rozwiązań technologicznych, a nie tylko pojedynczych urządzeń bez szerszego kontekstu, jest najlepszym źródłem inspiracji zarówno dla klientów końcowych, jak i projektantów instalacji AV i integratorów. Pozwala też odkryć zupełnie nowe możliwości i scenariusze zastosowania poszczególnych rozwiązań. Tym wszystkim kierowali się twórcy Sharp/NEC Inspiration Hub w Warszawie. Wyjątkowej przestrzeni, gdzie spotykają się ludzie i technologie.
Showroomy znajdujące się przy fabrykach lub specjalne zaaranżowane przestrzenie ekspozycyjne, w których najszybciej można zobaczyć nowe produkty, nie są niczym nowym. Takimi miejscami dysponują zarówno firmy związane z nagłośnieniem, oświetleniem, producenci z obszaru IT, jak i przedsiębiorstwa zajmujące się wytwarzaniem elektroniki przemysłowej. Bardzo często w takich miejscach prezentowane są prototypy lub pierwsze wersje produkcyjne znajdujące się za szybą, a sprzęt, którego nawet można dotknąć, zazwyczaj jest prezentowany tylko w oparciu o gotowe, zaprogramowane scenariusze. Warszawski Sharp/NEC Inspiration Hub, który również jest swego rodzaju showroomem, jest inny od podobnych przestrzeni przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, każdego ze znajdujących się tutaj produktów można nie tylko dotknąć, ale przede wszystkim można go bardzo wnikliwie przetestować w najbliższych realnej instalacji warunkach. Dodatkowo cała przestrzeń została podzielona na kilka obszarów tematycznych i w każdym z nich znalazły się typowe dla określonego rynku wertykalnego rozwiązania, jednak zastosowane w nietypowy, nowatorski i inspirujący odwiedzających sposób. Po drugie, zazwyczaj, gdy odwiedzamy przestrzeń wystawienniczą, prezentowane są w niej tylko rozwiązania jednego producenta. W warszawskim Sharp/NEC Inspiration Hub jest inaczej. Tutaj, pod jednym dachem znalazły się rozwiązania od 19 producentów i to nie tylko firm zajmujących się wytwarzaniem sprzętu AV, ale także rozwiązań towarzyszących. Goście tego niezwykłego showroomu mogą zapoznać się z systemami IT Aruba, rozwiązaniami konferencyjnymi Poly, systemami mikrofonowymi Sennheiser, nagłośnieniem QSC, poznać możliwości rozwiązań do sterowania i transmisji sygnałów ATEN, systemów montażowych do projektorów i monitorów Edbak czy ekranów projekcyjnych Adeo. Ale to nie wszystko! Na odwiedzających Inspiration Hub czekają również rozwiązania poprawiające akustykę biur czy przestrzeni komercyjnych Ecophon, wyjątkowe systemy ścian szklanych z możliwością zmiany przezroczystości od Glass System czy designerskie rozwiązania meblowe Deerhorn.
Zapraszam do lektury rozmowy z gospodarzami tego miejsca: Bartłomiejem Płuciennikiem i Pawłem Kołodziejczykiem z firmy Sharp NEC Display Solutions, z którymi rozmawialiśmy o kulisach powstania Sharp/NEC Inspiration Hub, prezentowanych tutaj rozwiązaniach i unikatowych produktach, które czekają na gości tego wyjątkowego showroomu.
Łukasz Kornafel, „AVIntegracje”: Aż trudno uwierzyć, że tak potężny gracz na rynku profesjonalnych rozwiązań do wyświetlania obrazu jak Sharp NEC Display Solutions, czekał tak wiele lat na otwarcie polskiego showroomu.
Bartłomiej Płuciennik, Sharp NEC Display Solution: Ten pomysł powstał tak naprawdę już kilka lat temu. Myślę, że pierwsze rozmowy o takiej przestrzeni prowadziliśmy już przed dwoma czy trzema laty. W dużej mierze powstanie takiej przestrzeni było również życzeniem naszych klientów. Od dawna dostrzegaliśmy potrzebę, aby móc pokazać wiele różnych urządzeń z naszej oferty w jednym miejscu, ale nie każdy chciał się wybrać w tym celu do naszego krakowskiego biura. Tutaj od razu możemy przejść do pytania dlaczego Warszawa, a nie jakieś inne miasto w Polsce. Odpowiedź jest dosyć oczywista. To tutaj bardzo wielu klientów korporacyjnych ma swoje siedziby i przeważnie bardzo trudno jest ich wyciągnąć gdziekolwiek poza stolicę. Z tego punktu widzenia i w szczególności w dobie COVID-u, w głównej mierze odwiedzają nas klienci, którzy bazują na warszawskim rynku, mają tutaj siedzibę lub przynajmniej biura.
Dzisiaj już widzimy, jak bardzo potrzebna była taka przestrzeń. Świadczy o tym m.in. fakt, że gdy klienci umawiają się na spotkanie w Inspiration Hub i rezerwują sobie na tę wizytę godzinę, przeważnie wychodzą po trzech, czterech! To faktycznie miejsce, które inspiruje. Oglądając poszczególne rozwiązania, klientom od razu wpadają do głowy różne pomysły na ich wykorzystanie. Często jest nawet tak, że ktoś przychodzi obejrzeć jedno rozwiązanie, a wychodzi z zupełnie innym pomysłem realizacji swojej wizji.
Chociaż firmę Sharp NEC Display Solutions kojarzymy przede wszystkim z Krakowem, to przecież nie jest tak, że Wasza działalność na stołecznym rynku rozpoczęła się dopiero od powstania Sharp/NEC Inspiration Hub.
BP: Oczywiście, że nie. Biuro w Warszawie mamy już od jakichś ośmiu lat. Jednak wcześniej nie była to przestrzeń, do której można by zapraszać klientów, by prezentować pełne portfolio naszych produktów oraz najnowsze rozwiązania technologiczne. Teraz tak jest!
Warto się pochwalić, że polski Sharp/NEC Inspiration Hub to jedyna tego rodzaju przestrzeń eksponująca nasze produkty w tej części Europy i wśród showroomów naszej firmy jest to unikalne miejsce na skalę światową. Wyposażenie podobnych przestrzeni bazuje przeważnie na rozwiązaniach tylko jednego producenta, na których jest wyświetlany kontent. Tak naprawdę wizyta w takim miejscu nie wnosi zbyt wiele. My natomiast postawiliśmy na kooperację z dziewiętnastoma producentami różnych rozwiązań, dzięki czemu możemy wzajemnie się uzupełniać. Dokładnie tak, jak ma to miejsce w przypadku projektowania instalacji: finalna realizacja powstaje w oparciu o grupy produktów, a nie tylko jedno rozwiązanie. Teraz, mając taką przestrzeń, możemy ze sobą współpracować i generować wspólne projekty. Ponadto, gdy zapraszamy klientów końcowych, głównie z rynku korporacyjnego, możemy pokazać im coś znacznie więcej niż tylko ładny obrazek na ekranie. Na przykład prezentujemy tutaj rozwiązanie polegające na ukryciu projektora nad wysokiej klasy mikrofonem matrycowym podwieszonym pod sufitem – mikrofon spełnia swoją podstawową funkcję, a jednocześnie maskuje projektor. Dzięki temu, że na co dzień w naszym showroomie mamy dostęp do wielu różnych urządzeń, sami możemy poznać ofertę rozwiązań komplementarnych, co czyni nas wiarygodnym doradcą w sytuacji, gdy klienci przychodzą do nas i nie do końca wiedzą jeszcze, jakie produkty powinni wybrać.
Gdy udało się już wybrać miejsce, gdzie będzie zlokalizowany Sharp/NEC Inspiration Hub, jak wyglądał cały proces przystosowania przestrzeni do Waszych potrzeb?
Paweł Kołodziejczyk, Sharp NEC Display Solutions: Gdy się tutaj pierwszy raz pojawiliśmy, nie było części ścian, a wiele wstępnych planów i rysunków powstawało na styropianie. Tutaj nie było praktycznie nic, nawet podłączeń do wody czy kanalizacji. Zastaliśmy stan mocno deweloperski.
BP: Dzięki temu, że przestrzeń Inspiration Hub ma mocno prostokątny kształt i jest bardziej długa niż szeroka, udało się ją ciekawie zaaranżować i już na pierwszy rzut oka robi wrażenie nawet większej niż faktycznie jest.
To, co wyróżnia Sharp/NEC Inspiration Hub i jest kluczowe dla tej przestrzeni, to fakt, że nie jest to kolejna „wystawa” urządzeń, ale znajdujący się tutaj sprzęt jest prezentowany w odniesieniu do konkretnych technologii i kompletnych rozwiązań.
BP: Dokładnie tak. W tej przestrzeni, po pierwsze, prezentujemy sprzęt przez pryzmat technologii, a po drugie, pokazujemy, jak można go wykorzystać w rzeczywistych instalacjach. Całość została tak przemyślana, aby poszczególne monitory nie wyświetlały z pendrive’a jakiegoś przygotowanego wcześniej i wgranego kontentu, ale aby odwiedzający Inspiration Hub mogli sprawdzić i przetestować poszczególne produkty, aby mogli podłączyć się do naszego sprzętu z własnym urządzeniem, sprawdzić poszczególne funkcje, przeprowadzić kalibrację ściany wideo itd. Przykładowo, znajdującą się tutaj ścianę LED o rozdzielczości p1,2 mm można częściowo rozebrać i z pomocą specjalnej przyssawki wyciągnąć poszczególne pixelcardy, czyli znów zobaczyć, jak będzie przebiegało ewentualne serwisowanie poszczególnych modułów ściany w realnych warunkach i jak szybko i bezproblemowo można to zrobić.
PK: Wspomniane już pixelcardy mają jeszcze jedną ogromną zaletę. Dzisiaj standardem, jeżeli chodzi o ekrany LED, powoli zaczyna być rozdzielczość 1,2 mm-0,9 mm. Jednak za jakiś czas może się okazać, że ta rozdzielczość zwiększy się np. o 0,4 mm czy 0,2 mm. Dzięki konstrukcji ekranów LED firmy Sharp/NEC, nawet jeżeli pojawi się konieczność przejścia na wyższą rozdzielczość, użytkownik będzie mógł to zrobić w łatwy sposób, po prostu wymieniając karty bez potrzeby demontażu całej ściany, konstrukcji i demolowania wnętrza. Widzimy, że rynek rozwiązań LED bardzo dynamicznie się rozwija, mamy coraz więcej projektów, w których już wkrótce będą pracowały te właśnie nośniki.
Kto przede wszystkim powinien się zainteresować i odwiedzić Sharp/NEC Inspiration Hub?
PK: Zależny nam na tym, aby nasi klienci, integratorzy odwiedzali nas wraz ze swoimi klientami końcowymi. Wizyta u nas naprawdę otwiera oczy, daje dużo szersze spojrzenie na technologię i często jest dla naszych gości bardzo inspirująca.
Jak zatem został podzielony cały Sharp/NEC Inspiration Hub?
PK: Przede wszystkim przestrzeń została podzielona na dwie duże części: część biurową, w której pracujemy oraz wspomniany już showroom. Na ten natomiast składają się trzy sekcje: meeting room/collaboration space, control room i digital signage.
BP: Tworząc przestrzeń meeting room/collaboration staraliśmy się, aby znalazło się tutaj jak najwięcej komplementarnych urządzeń. Co zrozumiałe my jesteśmy głównym producentem obecnym w Sharp/NEC Inspiration Hub, ale znajduje się tutaj również bardzo wiele produktów naszych partnerów, które współdziałają i uzupełniają nasze rozwiązania do wyświetlania obrazu. Pod sufitem przykładowo znajduje się wysokiej klasy, matrycowy mikrofon konferencyjny firmy Sennheiser, do tego są głośniki QSC. Sterowanie bazuje na procesorach ATEN. Cały system został podzielony na sekcje i korzystając z tabletu, możemy niezależnie zarządzać każdą z nich. Bardzo ważnymi elementami wyposażenia tej przestrzeni są dwa wielkoformatowe, interaktywne monitory dotykowe, które są w taki sposób skonfigurowane, że można wysłać na nie zaproszenie do wideokonferencji. Pierwszy to monitor NEC z serii CB, a drugi to nasz flagowy produkt, prawdziwy kombajn NEC InfinityBoard. Oprócz tego, że można skorzystać z kamery wbudowanej w monitory, mamy jeszcze dodatkowe, zewnętrzne kamery z funkcją automatycznego śledzenia rozmówcy, dzięki którym można wypróbować, jak działa integrowanie monitorów z zewnętrznymi urządzeniami oraz w jaki sposób można przeprowadzić wideokonferencję również w takiej konfiguracji. Jednak przede wszystkim InfinityBoard to kompletne rozwiązanie, które nie wymaga do sprawnej wideokonferencji żadnych zewnętrznych, dodatkowych urządzeń. Monitor ma przypisany adres email, na który wystarczy wysłać zaproszenie z dowolnej platformy. Pojawia się ono na ekranie i można je od razu dodać do kalendarza lub natychmiast rozpocząć spotkanie. Analogicznie z poziomu urządzenia można również wysyłać zaproszenia do innych użytkowników, praktycznie do wszystkich najpopularniejszych platform wideokonferencyjnych. NEC InfinityBoard to idealny przykład produktu, który bardzo potrzebował takiej przestrzeni jak Sharp/NEC Inspiration Hub, i którego nie da się sprzedać bez prezentacji. Klient musi wnikliwie poznać wszystkie parametry, funkcje i możliwości tego rozwiązania, które oferuje o wiele więcej niż jedynie nośnik do wyświetlania obrazu. Przeważnie, gdy klienci przyjadą na prezentację tego produktu do naszego showroomu, wychodzą z zamówieniem na niego. Wynika to z jednej prostej cechy. Monitor dysponuje otwartą platformą konferencyjną. Oznacza to, że klient jest w stanie zainstalować na monitorze InfinityBoard dowolną platformę konferencyjną i połączyć się z każdym. Jest to szczególnie ważne np. w sytuacji, gdy firma ma wiele oddziałów w różnych miejscach na świecie i w zależności od szerokości geograficznej oddział korzysta z innej platformy wideokonferencyjnej. Teraz w czasach pandemii, gdy w większości dużych korporacji pracownicy pracują w trybie home office lub hybrydowo, managerowie odpowiedzialni za przestrzeń często decydują się na likwidację wielu małych salek konferencyjnych z różnymi systemami do wideokonferencji, które przez większość czasu stoją obecnie po prostu puste. W takiej sytuacji InfinityBoard jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ w jednej przestrzeni użytkownicy mogą mieć dostęp do każdego rozwiązania wideokonferencyjnego, a monitor może zostać zainstalowany na stojaku z kółkami, dzięki czemu może być w pełni mobilny. W przestrzeni konferencyjnej Inspiration Hub zostały również zainstalowane dwa projektory laserowe: jeden, który świeci na ekran Adeo oraz drugi, kierujący obraz na specjalną szybę dzielącą dwie sekcje naszej przestrzeni, która to szyba za pomocą naciśnięcia jednego przycisku może zamienić się w nieprzezierny ekran do tylnej projekcji, co sprawdza się idealnie! Z pomocą projektora o mocy od 6000 lumenów, np. takiego, jakim tutaj dysponujemy, śmiało możemy wyświetlać obraz i nawet bez całkowitego zaciemnienia będzie on dobrze widoczny i czytelny. Może to być świetne rozwiązanie nie tylko do biura, ale również np. do zastosowania w witrynie sklepowej. Zdecydowaliśmy się zainstalować w Sharp/NEC Inspiration Hub już tylko projektory laserowe. O ile w zastosowaniach biznesowych jeszcze gdzieniegdzie pojawiają się projektory lampowe, to rynek instalacyjny został już w pełni dominowany przez urządzenia laserowe. Wynika to z wielu różnych czynników. Po pierwsze, cena projektorów laserowych znacząco spadła. Po drugie, nasze projektory mają unikalną cechę – zamknięty silnik optyczny. Oznacza to, że nie tylko zamknięty jest cały tor optyczny, ale również sam moduł LCD wyświetlający obraz, dzięki temu tor optyczny się nie degraduje, nie trzeba go w ogóle czyścić, nawet w trakcie wieloletniego użytkowania nie ma konieczności serwisowania tych projektorów. Co więcej, w 2021 roku wystartowaliśmy z nowym programem, w myśl którego po rejestracji na naszej stronie klienci z sektora edukacji i muzeów otrzymują darmowe przedłużenie gwarancji na laserowe projektory NEC do pięciu lat. Program ten będzie obowiązywał do 30 czerwca 2022.
Wiele ciekawych produktów, technologii i kompletnych rozwiązań znajdziemy również w części digital signage.
BP: Znajdziemy tutaj masę interesujących urządzeń. Między innymi: ścianę wideo skonfigurowaną w oparciu o monitory budżetowe, interaktywny stół dotykowy zrealizowany we współpracy z jednym z naszych partnerów, ale także prezentujemy tutaj koncept interaktywnej półki sklepowej, gdzie po podniesieniu napoju w sposób automatyczny zmienia się wyświetlany przez projektor kontent. W tej sekcji znajdują się również: wielkoformatowy monitor o przekątnej 98” zainstalowany w pionie, tak, by można było wyświetlić sylwetkę ludzką w naturalnym rozmiarze, monitory do pracy w zastosowaniach menu board czy monitory typu bar type o proporcjach wyświetlanego obrazu 16:4 – idealnie sprawdzające się np. na lotniskach, dworcach czy wprost do zastosowania w środkach komunikacji np. w tramwaju, autobusie czy pociągu. Ponieważ zdajemy sobie sprawę, że nie w każdej instalacji sprawdzi się monitor wielkoformatowy czy ściana wideo lub ekran LED, w przestrzeni DS prezentujemy również możliwości projektorów. Chociaż dysponują one dużą mocą, wcale nie wyświetlają obrazu o ogromnej przekątnej, co potwierdza, że projektory wciąż są realną alternatywą dla ekranów wielkoformatowych. W naszej ofercie znajduje się również szerokie portfolio obiektywów, włącznie z takimi rozwiązaniami jak ultra krótkoogniskowe obiektywy o współczynniku 0,33:1, z pomocą których z odległości 33 cm można wyświetlić obraz o podstawie jednego metra.
Rozwiązaniem z zupełnie innej grupy produktowej, prezentowanym również w Sharp/NEC Inspiration Hub, jest system Hyperwall. Czy moglibyście przybliżyć naszym czytelnikom funkcje tego rozwiązania i opowiedzieć, co wyróżnia go na tle innych, sprzętowych rozwiązań do pomieszczeń kontrolnych?
BP: To kolejny idealny przykład produktu, którego ze względu na jego stopień zaawansowania i unikalną funkcjonalność po prostu nie da się sprzedać bez wcześniejszej prezentacji. Dzięki wizycie w naszym showroomie jesteśmy w stanie wytłumaczyć odbiorcy zainteresowanemu takim rozwiązaniem, jakie są przewagi Hiperwall nad sprzętowym procesorem, kiedy warto go zastosować i jakie są jego możliwości. Wtedy z sukcesem jesteśmy w stanie wdrożyć ten produkt do projektu klienta. Hiperwall to rozwiązanie w pełni bazujące na oprogramowaniu. Oczywiście sprzęt także jest jego ważną częścią, bo same monitory muszą z jakiegoś źródła otrzymać te sygnały. W każdym monitorze pracującym w ramach systemu jest zainstalowany komputer OPS, pracujący pod kontrolą systemu Windows z odpowiednimi licencjami Hiperwall tzw. viewerami, które przyjmują kontent. Sama dystrybucja sygnałów odbywa się po prostu poprzez sieć LAN, ważne tylko, żeby to była sieć 1 Gbit.
PK: Hiperwall to uniwersalne narzędzie do zarządzania obrazem. Jednak jego unikalną funkcją jest to, że można go zintegrować ze wszystkim, co jest tak naprawdę na rynku i, co więcej, dzięki zastosowaniu naszego oprogramowania na jednej ścianie można wyświetlać również inne środowiska, z innych control roomów. Mamy takie wdrożenie w branży górniczej, gdzie każda kopalnia korzysta z innego systemu do monitorowania i kontroli swoich procesów. Można było to zrealizować, instalując tony sprzętu, który pozwoli na przechwytywanie sygnałów z każdej z kopalń, albo po prostu zainstalować nasze oprogramowanie Hiperwall, które pozwoli w bardzo elastyczny sposób, z wykorzystaniem sieci przesłać wszystko to, czego potrzebujemy i gdzie potrzebujemy, w tym wypadku do jednej, centralnej lokalizacji. Co więcej, poszczególnym administratorom można nadać odpowiednie priorytety i pozostawić dostęp do całej ściany wizyjnej tylko jednemu, głównemu administratorowi, nadzorującemu całość. W danej organizacji może być również jedna super wyszkolona osoba odpowiedzialna za zarządzanie całością, która w przypadku jakiejś sytuacji awaryjnej może z poziomu własnego stanowiska przejąć kontrolę nad dowolną lokalizacją pracującą w sieci Hiperwall. Ponadto, w przypadku awarii jednego komputera, wystarczy tylko przepiąć klucz USB, aby uzyskać dostęp z pozycji innego stanowiska, a więc mamy tutaj absolutną pewność działania i całkowity backup.Samo zarządzanie wyświetlanym obrazem jest również bardzo proste i bazuje na mechanizmie drag and drop. Jeżeli chodzi natomiast o samą powierzchnię do wyświetlania obrazu, nie musi być to tylko ściana wideo złożona z monitorów 2×2 czy 3×3. W ramach jednego systemu operatorzy mogą korzystać przykładowo z głównej ściany, monitora 75”, obok może znajdować się ekran LED, bezpośrednio na biurkach monitory typu desktop, a w pokoju obok projektor służący np. do szkoleń dla operatorów. W naszej przestrzeni mamy pełną symulację tego, jak może wyglądać taki rozbudowany system Hiperwall. Mamy kilka komputerów symulujących streamy, dzięki czemu można dokładnie zapoznać się z funkcjonalnością tego narzędzia.
BP: Hiperwall przede wszystkim zyskuje przewagę tam, gdzie mamy do czynienia z dużą liczbą sygnałów, ale nie tylko. Jego bardzo mocna strona to również to, że korzystając z rozwiązań sprzętowych z ograniczoną liczbą portów i chcąc obsłużyć nawet jeden więcej stream, musimy po prostu dokupić kolejny procesor z całym zestawem dwudziestu portów. W przypadku naszego rozwiązania wystarczy tylko dokupić licencję, zatem mamy bardzo elastyczny i skalowalny produkt oraz unikamy przeinwestowania projektu.
Sharp/NEC Inspiration Hub to przestrzeń, która cały czas ewoluuje pod względem wyposażenia. Jakie są najnowsze produkty, które dołączyły do Waszej oferty i które również można zobaczyć w tej przestrzeni?
BP: Jednym z najnowszych produktów prezentowanych w Inspiration Hub jest nowy monitor interaktywny NEC WD551. Już nie tylko wyposażony w kamerę do wideokonferencji, ale także dodatkowe czujniki, takie jak czujnik temperatury, oświetlenia czy wilgotności, i mogący się pochwalić certyfikacją dla Microsoft Teams oraz możliwością integracji z innymi urządzeniami pracującymi w sali konferencyjnej np. klimatyzacją. Co ma również olbrzymie znaczenie, monitor jest wyposażony w dwa złącza USB-C, stające się dzisiaj już standardem sal konferencyjnych, z pomocą których można nie tylko przesłać sygnał wideo, ale również audio, sterowanie, a także ładować podłączone urządzenia np. laptopa. Ogromną zaletą tego urządzenia w szczególności dla korporacji, ale nie tylko, jest również fakt, że WD551 jest monitorem, który nie ma swojego własnego systemu operacyjnego. Podłączamy tylko jeden kabel USB-C (który obsługuje wszystkie funkcje) i po zakończonym spotkaniu odpinamy go i mamy absolutną pewność, że żadne dane nie zostaną zapisane na monitorze, wręcz nie ma tutaj takiej możliwości. Jest to kluczowe np. w sektorze bankowym, finansowym, HR czy w kancelariach prawniczych, gdzie bezpieczeństwo danych jest kluczową kwestią. Kolejną ogromną zaletą NEC WD551 jest sprawność systemu. Po podpięciu kabla USB-C, po niespełna 5 sekundach cały system jest gotowy do pracy, bez konieczności instalacji jakichkolwiek sterowników czy konfiguracji. Jest jeszcze jeden niewątpliwy plus tego rozwiązania, wpisujący się w trend Bring Your Own Device. Podłączając do Windows Collaboration Display własny komputer, doskonale wiemy, co i gdzie się na nim znajduje. Również uruchamiając platformę wideokonferencyjną, którą znamy, możemy obsługiwać ją na pamięć, bez konieczności uczenia się czy poznawania nowego urządzenia.
BP: Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu końcowego i aktualnego funkcjonowania Sharp/NEC Inspiration Hub. Z perspektywy czasu widzimy, jak bardzo tego typu miejsce było potrzebne na naszym rynku i możemy cieszyć się ze spektakularnych projektów biznesowych zrealizowanych, między innymi, dzięki wizytom w tym miejscu. Wiemy, że unikalny koncept współtworzenia Inspiration Hub z wieloma partnerami nadaje temu miejscu wartość dodaną nie do przecenienia.
PK: Warto podkreślić, że już od kwietnia w Inspiration Hub będzie można zobaczyć również monitory wielkoformatowe i interaktywne Sharp! To daje możliwość wybierania produktów do wyświetlania obrazu z najszerszego na rynku portfolio. Nie ma scenariusza, do którego nie bylibyśmy w stanie zaproponować rozwiązania. Zapraszamy zarówno integratorów, jak i klientów końcowych do odwiedzenia tego wyjątkowego showroomu technologii AV!