źródło: skiresort.com.pl

A może by tak rzucić wszystko i wyjechać na narty do… Łodzi? A może by tak przy okazji szusowania posłuchać dźwięku ze znakomitego nagłośnienia instalacyjnego? A gdyby tak czas spędzony w restauracji umilała świetnie brzmiąca muzyka? Brzmi jak cudowny sen zapalonego narciarza zajmującego się na co dzień instalacjami AV? Nic bardziej mylnego! Mowa o Ski Resort w Łodzi, gdzie firma TOMMEX dostarczyła doskonałej jakości urządzenia systemu nagłośnienia.

[ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ ]

Ski Resort Łódź jest nowoczesnym ośrodkiem narciarskim, położonym w centrum Łodzi. To idealne miejsce do aktywnego wypoczynku i raj dla amatorów białego szaleństwa. W ośrodku znajdują się dwa stoki narciarskie z systemem automatycznych bieżni. Ich regulowane nachylenie (9 – 22 stopni) umożliwia odpowiednie dostosowanie stoku do umiejętności lub poziomu treningu. Ski Resort ma również szeroką ofertę gastronomiczno-rozrywkową. W ośrodku znajduje się Restauracja Alpejska, Restauracja Apres Ski i lounge Chata Alpejska. W tak nowoczesnym obiekcie nie mogło zabraknąć systemu AV z prawdziwego zdarzenia.
źródło: skiresort.com.pl

Muzyka tła

System nagłośnienia muzyki tła został oparty na rozwiązaniach marki Ashly Audio oraz głośnikach Community. Sercem systemu jest Ashly PEMA 8250 – aktywna cyfrowa matryca audio wyposażona w procesor DSP i ośmiokanałowy wzmacniacz mocyPEMA odpowiada za miks, obróbkę sygnału oraz jego wzmocnienie. To oznacza znacznie prostszą konstrukcję systemu, mniej kabli i większą niezawodność. Producent wyposażył urządzenie w filtry FIR, kompensacje dźwięku tła, automatyczny eliminator sprzężeń zwrotnych, automatyczny mikser, filtry, equalizację oraz pełną kontrolę nad wzmacniaczem. Ponadto PEMA ma ustawienie trybu HPF dla instalacji niskoprądowych, opcję łączenia stereo par kanałów, funkcje MIC/LINE/TEL-PAGE na kanale 1, pełną kontrolę przypisywania priorytetów oraz zdalną kontrolę gain. Uzupełnieniem mocy w systemie jest wielokanałowy wielofunkcyjny wzmacniacz Ashly nXp-8004. Zasila on duże zestawy głośnikowe zainstalowane w hali stoków.
źródło: skiresort.com.pl
Do zarządzania systemem nagłośnienia przygotowano dedykowany interfejs w formie aplikacji na tablet multimedialny. Dzięki wpięciu urządzeń systemu nagłośnienia w lokalną sieć komputerową Ski Resort, użytkownik jest w stanie sterować systemem – co warte podkreślenia – bezprzewodowo i z dowolnego miejsca obiektu. Może on włączać/wyłączać, wybierać źródło muzyki czy regulować głośność danej strefy.
źródło: skiresort.com.pl

Nagłośnienie sceniczne

Sceniczny system nagłośnienia Restauracji Apres Ski został oparty na systemie niemieckiej marki Coda Audio. Zapewnia on doskonałą jakość brzmienia. Wykorzystano ultrakompaktowe, szerokopasmowe, dwudrożne zestawy głośnikowe HOPS8. Nazwa modelu pochodzi od High Output Point Source, co idealnie odzwierciedla jego możliwości. Z powodzeniem zapewniają niezwykle dużą moc i symetryczne pokrycie nagłaśnianego obszaru. HOPS8 bazuje na dwóch przetwornikach o średnicy 8”. Jeden z nich pełni rolę woofera i odpowiada za dolne pasmo. Drugi z kolei to sekcja MID/HIGH, w której konstruktorzy umieścili współosiowo 1,75” driver wysokotonowy. Klarowny i potężny bas zapewnia wielofunkcyjny U12i-SUB. Zainstalowany w nim 12” przetwornik niskotonowy charakteryzuje się wysoką skutecznością i niskimi zniekształceniami. Dzięki temu efektywnie przetwarza częstotliwości już od 38 Hz.
System zasila dedykowany czterokanałowy wzmacniacz Linus 10-C ze zintegrowanym zaawansowanym procesorem DSP. Jest to wzmacniacz klasy D zajmujący jedynie 2U, potrafiący oddać łącznie aż 10 000W RMS. Poza wysoką mocą, niezrównaną dynamiką zapewniającą niespotykany headroom, wzmacniacz oferuje też potężne DSP. Ponadto sposób jego zarządzania i kontroli sprawia, że idealnie nadaje się do systemów instalacyjnych.
źródło: skiresort.com.pl
Do obsługi systemu scenicznego dostarczono także komplet mikrofonów i kompaktowy cyfrowy mikser Ashly digiMIXTM18. Oferuje on 18 kanałów wejściowych, 8 szyn aux oraz 6 grup dca, a to wszystko w urządzeniu dedykowanym do montażu w szynie rackowej. Jego konstrukcja oraz 7” panel dotykowy zapewniają intuicyjną obsługę oraz duże możliwości.
Kompleksową usługę dostawy, uruchomienia wraz ze strojeniem systemu i pełnym wsparciem szkoleniowym personelu ośrodka, zapewniła firma TOMMEX.

Zainteresowały cię opisane rozwiązania i wykorzystane urządzenia?
Skontaktuj się z nami - pomożemy, doradzimy, odpowiemy na Twoje pytania.
mail reklama@avintegracje.pl