System prezentacji, który przesyła strumieniowo dowolne treści w czasie rzeczywistym do wszystkich urządzeń przenośnych, niezależnie od miejsca spotkania.

Robisz zdjęcia slajdów podczas konferencji? Belgijskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Laserów właśnie rozwiązało ten problem.
Każdego roku setki lekarzy biorą udział w konferencji Belgijskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Laserów (SBME-BVEG). Konferencja obejmuje nie tylko tradycyjne prezentacje, ale także różne pokazy medyczne. Zastosowanie wysokiej jakości nagrań wideo jest niezbędne, aby liczna publiczność mogła uczestniczyć w pokazach na żywo. Poszukując lepszych rozwiązań w zakresie udostępniania nagrań wideo w czasie rzeczywistym wszystkim uczestnikom konferencji, Crowdbeamera uznano za produkt idealnie spełniający potrzeby.

Podczas corocznych konferencji SBME-BVEG odbywają się transmisje pokazów medycznych na żywo, które są wyświetlane na centralnym ekranie projekcyjnym w sali wykładowej. – I chociaż to działa całkiem dobrze – mówi Jo Van der Beken, konsultant AV w Soapworks – każdego roku widzimy wiele osób robiących zdjęcia lub nagrywających wideo tego, co nadajemy na dużym ekranie, za pomocą swojego smartfonu lub tabletu. To nie jest wygodne rozwiązanie, a do tego nie zapewnia obrazów i nagrań o wysokiej jakości. Uznaliśmy, że powinniśmy udostępnić naszej publiczności lepszy sposób dzielenia się tymi materiałami. Dzięki Crowdbeamerowi udało nam się to osiągnąć – dodaje Van der Beken.

Według organizatora konferencji SBMEBVEG główną zaletą rozwiązania Crowdbeamer jest to, że uczestnicy konferencji mogą oglądać wysokiej jakości obrazy bezpośrednio na swoim urządzeniu. Nie ma znaczenia czy są to transmisje wideo, czy tradycyjne prezentacje multimedialne. Crowdbeamer przesyła sygnały dzięki wbudowanemu WiFi prosto do urządzeń przenośnych wszystkich uczestników konferencji. Korzystając z aplikacji Crowdbeamer uczestnicy mogą nie tylko oglądać te obrazy z bliska, ale także dodawać notatki i zapisywać materiały na swoich urządzeniach. Używając Crowdbeamera mają dostęp do obrazów w tej samej jakości – niezależnie od tego, jak daleko siedzą od ekranu głównego. Dodatkowo, dzięki funkcji zoom w aplikacji mogą dostrzec najmniejsze szczegóły.

Na konferencji SBME-BVEG używano Crowdbeamera podczas pięciu równoległych sesji. W każdej z nich jedno urządzenie wystarczyło do strumieniowego przesyłania prezentacji wszystkim uczestnikom. W największej z sal przebywało ponad 250 osób.
 
– Ponieważ stosowaliśmy to rozwiązanie po raz pierwszy, współpracowaliśmy ściśle z naszym dostawcą rozwiązań AV, aby zapewnić wszystkim uczestnikom praktyczne informacje o aplikacji Crowdbeamer – mówi dr Jean Hébrant, prezes SBME-BVEG. – Na przykład przygotowaliśmy broszurę, w której opisaliśmy możliwości oferowane przez tę darmową aplikację oraz zamieściliśmy instrukcję, w jaki sposób ją instalować. Szybko jednak zauważyliśmy, że uczestnicy konferencji nie mieli z aplikacją najmniejszych problemów, ponieważ jest ona bardzo intuicyjna – dodaje prezes.

Podczas konferencji medycznej, takiej jak organizowana przez SBME-BVEG, często zdarza się, że uczestnikom udostępniane są informacje wrażliwe lub poufne. Za pomocą Crowdbeamera prowadzący może łatwo zabezpieczyć takie dane zwykłym naciśnięciem przycisku. Dzięki temu obrazy nie są już dzielone cyfrowo z uczestnikami konferencji, ale mogą być nadal wyświetlane na głównym ekranie.

– Po pierwsze i przede wszystkim Crowdbeamer jest narzędziem, które pozwala nam świadczyć lepsze usługi wszystkim uczestnikom konferencji – mówi dr. Hébrant. – Poczucie komfortu podczas konferencji bardzo wzrasta, kiedy nie ma potrzeby robienia zdjęć lub nagrań wideo podczas wykładu. Co więcej, gwarantujemy wszystkim jednakowo wysoką jakość obrazu. Dzięki aplikacji Crowdbeamer uczestnicy mogą dokumentować wszystko na własnym tablecie lub smartfonie i zabierać materiały do domu po zakończeniu konferencji – kończy.
 
Systemy prezentacji bezprzewodowej Crowdbeamer są dostępne w wyłącznej dystrybucji w firmie Percon Polska sp. z o.o.