Firma QSC sukcesywnie rozbudowuje swój ekosystem Q-SYS o nowe urządzenia. Tym razem przyszedł czas na Core 8 Flex. Jest to procesor sieciowy zapewniający przetwarzanie audio, wideo oraz sterowanie. Core 8 Flex bazując na tej samej technologii, co flagowy Core 110f, oferuje tą samą funkcjonalność w mniejszych systemach.

QSC Core 8 Flex oferuje sieciową matrycę we/wy o rozmiarze 64 x 64, osiem wbudowanych kanałów Flex i osiem szyn GPIO. Taka konfiguracja umożliwia integrację analogowego dźwięku i urządzeń sterujących w ekosystemie Q-SYS. Filozofia powstania nowego urządzenia była bardzo prosta. Po co klient ma wdrażać duży procesor AV&C, który zajmuje całą przestrzeń w szafie, a nie jest wykorzystany w pełni? Core 8 Flex to kompaktowe urządzenie z kilkoma opcjami montażu. Jednak jego mniejszy rozmiar nie wpływa na funkcjonalność. Wręcz przeciwnie, Core 8 Flex dostarcza w pełni funkcjonalny silnik kontrolny do sterowania urządzeniami innych firm.

Core 8 Flex zapewnia infrastrukturę AV umożliwiającą integrację konferencji internetowych obejmujących całe sale, szczególnie w przypadku większych, trudniejszych przestrzeni. Ma integrację USB ze wszystkimi głównymi aplikacjami do konferencji internetowych. Oferuje osiem kanałów redukcji echa akustycznego (AEC) i dwa softfony VoIP. Ponadto oprogramowanie Dante umożliwia korzystanie z nowoczesnych mikrofonów. Q-SYS Core 8 Flex dołącza do rosnącego ekosystemu procesorów AV&C zbudowanych na elastycznej podstawie oprogramowania.

Podobnie jak wszystkie procesory Q-SYS Core, Core 8 Flex umożliwia integratorom pełne wykorzystanie tego samego pakietu oprogramowania Q-SYS do projektowania i konfiguracji systemów. Dzięki temu użytkownicy końcowi mogą w pełni wykorzystać wszystkie natywne urządzenia peryferyjne Q-SYS i zdolność systemu do skalowania, bez konieczności zgrywania i zastępowania pliku konfiguracyjnego.