qsc q-sys i lenovo

Firma QSC Q-SYS poinformowała o rozpoczęciu współpracy z Lenovo w celu ułatwienia zakupu i wdrożenia rozwiązań UC poprzez połączenie produktów Lenovo do obsługi pomieszczeń z rozwiązaniami Q-SYS do zarządzania dźwiękiem, obrazem oraz sterowania.

„Lenovo jest idealnym partnerem dla Q-SYS, ponieważ dostarcza zaawansowane rozwiązania obliczeniowe dla głównych dostawców UC. Pracując razem, możemy rozszerzyć zasięg zarówno Q-SYS, jak i Lenovo oraz zaoferować nasze rozwiązania jeszcze większej liczbie klientów, którzy chcą wdrożyć atrakcyjne przestrzenie dla swoich pracowników” – powiedział Jason Moss, wiceprezes ds. rozwoju korporacyjnego i sojuszy w Q-SYS.

„Integracja innowacyjnej platformy audio, wideo i sterowania Q-SYS z inteligentną platformą obliczeniową Lenovo ThinkSmart zapewni klientom kompletną ofertę. Teraz więcej klientów będzie mogło tworzyć potężniejsze przestrzenie robocze w celu inteligentniejszej współpracy” – stwierdziła Shannon MacKay, dyrektor generalny Worldwide Smart Collaboration Business w Lenovo.

„Rynek przestrzeni o dużym znaczeniu napędza rozwój przestrzeni do współpracy i przewidujemy, że do 2025 r. rynek ten wzrośnie do 11,3 mln pomieszczeń z potencjałem przychodu w wysokości prawie 140 mld USD” – podsumował Rob Arnold, dyrektor branżowy ds. technologii informacyjnych i komunikacyjnych w firmie Frost & Sullivan. „Ogromne możliwości sprawiają, że jest to bardzo wyjątkowe partnerstwo, które zapewnia klientom kompleksową ofertę. Ułatwia ona adaptację i wdrażanie dynamicznych i skalowalnych przestrzeni konferencyjnych, zapewniających najlepsze doświadczenia użytkowe”.

Łączona oferta będzie dostępna za pośrednictwem kanałów sprzedażowych Q-SYS i u partnerów handlowych.