AKG Lyra

Firma AKG zaprezentowała nowy mikrofon, który świetnie sprawdzi się w  podcaście, a w szczególności podczas nagrywania wszelkich materiałów przesyłanych do sieci społecznościowych.

AKG Lyra to wielokapsułowy mikrofon USB o  wysokiej jakości przetwarzania. Jego studyjny rodowód jest dziedzictwem 70 lat dorobku firmy AKG na rynku mikrofonów światowej klasy. Jest idealny do rejestracji, streamingu profesjonalnych podcastów na żywo, wideokonferencji czy po prostu na YouTube. Dzięki doskonałej jakości rejestracji, czterem zoptymalizowanym trybom pracy i intuicyjnej regulacji. Nowy mikrofon to urządzenie typu plug-and-play, które podłącza się do dowolnego komputera i do urządzenia mobilnego opartego na iOS i Android. Nowoczesne, modernistyczne wzornictwo przyciąga uwagę klasycznym charakterem, inspiruje i pobudza do twórczego działania przy biurku, w studiu i w plenerze.
Lyra w  pakiecie wraz z  programem do nagrywania Live marki Ableton pozwala wynieść podcast na wyższy poziom, dzięki możliwości łatwego wyzwalania próbek, jak np. dźwięki, muzyka w tle, dopowiedzenia. W połączeniu ze wspomnianą aplikacją podcast czy streaming nie musi się ograniczać jedynie do głosu lektora. AKG Lyra skrywa w  sobie zaawansowane przetworniki, dzięki którym możliwe jest próbkowanie z jakością 192 kHz przy rozdzielczości 24 bit. Ponadto wbudowany system antywibracyjny minimalizuje niepożądane trzaski i hałas np. przy dotykaniu mikrofonu. Prezentowany mikrofon wyposażony został w wyjście słuchawkowe z  poziomu, którego monitorowanie jest możliwe bez latencji. Lyra umożliwia również kontrolę głośności na wyjściu, a także kontrolę wzmocnienia sygnału wejściowego oraz wyciszenie. Mikrofon montowany jest na załączonej podstawce, którą można postawić na blacie. Jednak, jeśli zajdzie taka potrzeba, to możliwym jest jego montaż na standardowym i przegubowym statywie mikrofonowym.