ATEN VP2730

Efektywne spotkania wymagają wydajnych systemów. Uczestnicy spotkań biznesowych chcą wejść do sali, podłączyć laptop i zabrać się do pracy.

Aten VP1920 oferuje wszystko, co jest potrzebne do prowadzenia profesjonalnych prezentacji, umożliwiając połączenie sygnałów cyfrowych i analogowych. W obudowie o niewielkich wymiarach znajdziemy kompletne rozwiązanie przeznaczone do transmisji sygnału z różnych źródeł do wielu wyjść. Urządzenie, mimo zaawansowanych możliwości, jest wyjątkowo łatwe w obsłudze, co pozwala uczestnikom spotkania przełączać docelową treść za pomocą intuicyjnego interfejsu użytkownika. VP1920 wykrywa automatycznie nowe źródła i może je włączyć do prezentacji automatycznie. To bardzo praktyczne, ponieważ w trakcie narad biznesowych uczestnicy nie powinni zgłębiać tajników obsługi sprzętu, tylko z niego korzystać.
Aten VP1920 oferuje sześć wejść HDMI i po jednym DisplayPort, VGA i Component/Composite. Wprowadzony sygnał możemy przesłać dalej za pomocą dwóch wyjść HDMI. Wśród interesujących funkcji mamy możliwość generowania obrazu w obrazie, możliwość kontroli przy użyciu myszki i klawiatury oraz kodowanie i dekodowanie sygnału audio. Przełącznik pracuje maksymalnie z rozdzielczością 4K @ 60 Hz (4:2:0), 4K @ 30 Hz (4:4:4) na złączu HDMI/DisplayPort lub 1920 × 1200 @ 60 Hz w przypadku wejść analogowych.