AudioPressBox APB-416 C i APB-224 C

Po ISE 2018 Phono Media stała się wyłącznym dystrybutorem urządzeń firmy AudioPressBox, pochodzącej ze Słowacji. Producent ma w swojej ofercie wiele wysokiej klasy, profesjonalnych systemów dystrybucji sygnału audio dla mediów. W listopadowym wydaniu „AVIntegracji” przybliżymy Państwu dwa przenośne splittery audio.

[fusion_dropcap boxed=”no” boxed_radius=”” class=”” id=”” color=”#0a0304″]D[/fusion_dropcap]zielenie sygnału audio i jego dystrybucja są kluczowymi zagadnieniami we wszystkich tych przedsięwzięciach, w których uczestniczą media. Prezentowane splittery to uniwersalne jednostki, które znaczącą ułatwiają całe zadanie rozdzielenia sygnału i przekazania go do stanowisk dziennikarskich w trakcie realizacji plenerowych, jak i konferencji, spotkań czy eventów odbywających się pod dachem. Bardzo ważną cechą urządzeń jest mobilność i łatwy dostęp do złączy, co przekłada się na błyskawiczną gotowość do pracy w każdych warunkach i dowolnym miejscu.

Budowa
APB-416 C to aktywny, przenośny splitter. Urządzenie zostało zamknięte w hermetycznej walizce i umożliwia przyjęcie czterech sygnałów wejściowych (mikrofonowych lub liniowych) oraz wyprowadzenie na zewnątrz szesnastu sygnałów wyjściowych dla dziennikarzy.
Drugi z prezentowanych modeli, czyli APB-224 C, został wyposażony w dwa wejścia mikrofonowo-liniowe i dwadzieścia cztery wyjścia. Elektronika jest również zamykana w hermetycznej walizce.
Istotną cechą splitterów jest wygodny dostęp do wejść i wyjść, które umieszczone zostały na pochyłych pane-lach przyłączeniowych. Tym samym możemy go umieścić na blacie lub pod biurkiem.
Splittery sprawdzą się świetnie podczas dwujęzycznych konferencji, ponieważ oferują dwa niezależne kanały A i B – każde z wejść może zostać skierowane do kanału A lub B bądź do dwóch równocześnie. Model APB-416 C udostępnia dwie szyny A i B po osiem wyjść mikrofonowo-liniowych każda, natomiast APB-224 C dwanaście na szynę A i taką samą liczbę wyjść mikrofonowo-liniowych w szynie B. Urządzenia wyposażone zostały w zintegrowaną baterię umożliwiającą nieprzerwaną pracę przez dziesięć godzin.
W praktyce
Prezentowane splittery z racji swojej hermetycznej budowy sprawdzą się świetnie podczas plenerowych konferencji. Szczelna obudowa uchroni złącza przed zanieczyszczeniem, gdy ich nie używamy. Firma AudioPressBox, projektując urządzenia, dokładnie przeanalizowała potrzeby użytkowników i uwzględniła wszystkie wyzwania, które niosą imprezy plenerowe. Tego typu urządzenia muszą być przede wszystkim niezawodne, proste w obsłudze i mieć łatwy dostęp do złączy. Wszystkie te cechy posiadają testowane rozdzielacze sygnału. Czyni je to praktycznym, a co najważniejsze – profesjonalnym rozwiązaniem podczas konferencji, zarówno stacjonarnych, jak i plenerowych.
Podsumowanie
Jeśli szukasz niezawodnego, przenośnego splittera, to warto przyjrzeć się prezentowanym rozdzielaczom bliżej. Ich ważną cechą jest dostępność dwóch szyn, dzięki czemu w mgnieniu oka możesz stworzyć dwujęzyczną konferencję, a sygnał audio pojawiający się na wejściu skierować do stanowisk dziennikarskich bez konieczności jakiejkolwiek skomplikowanej konfiguracji. Urządzenia są gotowe do działania również bez zasilania sieciowego. To bardzo ważne, ponieważ splittery umieścimy bez najmniejszych przeszkód w dowolnie wybranym przez nas miejscu, z dala od gniazdka sieciowego. Przy czym dziesięć godzin pracy na zintegrowanej baterii zapewni ciągłość transmisji sygnału audio, a hermetyczna obudowa lata pracy w trudnych warunkach.

TEKST: Arkadiusz Kowalski, AVIntegracje