BenQ ST750K, ST860K i X-Sign 2.0

BenQ zaprezentował pięć interesujących rozwiązań dla digitar signage.

BenQ ST750K i ST860K to dwa nowe, odpowiednio 75- i 86-calowe, panele (monitory) z podświetleniem LED o żywotności do 30 000 godzin pracy przeznaczone do zastosowań w cyfrowej reklamie i informacji (ang. digital signage). Monitory mają rozdzielczość 4K UHD (3840 × 2160), kontrast 1200:1 i jasność 450 oraz 400 nitów. Praktyczne wykorzystanie monitorów ułatwia wbudowany Android OS, system zarządzania z sygnalizacją awarii (MDA) oraz autorskie oprogramowanie BenQ X-Sign 2.0 do tworzenia i zarządzania wyświetlaniem treści – nagrodzone 2018 iF Design Award. Panele mają wbudowane po dwa głośniki oraz wiele gniazd wejściowych i wyjściowych m.in. 4 × USB (z funkcją Playback), 3 × HDMI, Video out, composit video-in, LAN (RJ45).
Na rynku pojawią się również wielkoformatowe monitory z podświetlaniem LED o żywotności do 30 000 godzin pracy – modele ST750 i ST860 o przekątnej odpowiednio 75 i 86 cali, rozdzielczości 4K UHD (3840 × 2160) i jasności 450 nitów (cd/m2) mniejszy oraz 400 nitów – większy. Monitory przeznaczone są przede wszystkim do zastosowań w cyfrowej informacji i reklamie tzw. digital signage, zaprojektowano je do pracy w temperaturze 0–40°C, mniejszy w położeniu poziomym (landscape), a większy w poziomie i w pionie (landscape/portrait).
Wraz z nowymi monitorami na rynku pojawi się programowa nowość – X-Sign 2.0. Oprogramowanie zaprojektowane przez BenQ dające integratorom możliwość tworzenia, planowania, dystrybucji i monitorowania zawartości wyświetlanej na wielu monitorach tworzących system informacyjny czy reklamowy. Ponieważ X-Sign nie wymaga konfiguracji serwera i oferuje wiele opcji dostarczania treści, może być rozbudowywany wraz z rozwijającą się firmą, wymagając jednocześnie minimalnego zaangażowani ludzi i zasobów do jego utrzymania i zarządzania. BenQ X-Sign zdobył w tym roku prestiżową nagrodę 2018 iF Design Award w kategorii Service Design/UX. W systemie X-Sign 2.0 wbudowanych jest sto czterdzieści gotowych szablonów pozwalających nawet początkującemu użytkownikowi bardzo szybko tworzyć struktury atrakcyjnych treści (np. prezentacje produktów). Dostępnych jest też wiele zdjęć i materiałów wideo w rozdzielczości 4K.
X-Sign zawiera narzędzia do tworzenia i wyświetlania kodów QR oraz do analizy interakcji użytkownika z treściami, które są udostępniane po zeskanowaniu kodu QR.

Tagi:

BenQ