canare

Wrocławska firma ProAUDIO-AVT pozyskała do swojej sieci dystrybucyjnej kolejną markę, tym razem jest to japoński producent najwyższej jakości okablowania – Canare Electric Corporation.

Canare Electric Corporation powstało w roku 1970 w Japonii w miejscowości Nagoya. Firma zasłynęła w Japonii z produkcji wysokiej jakości kabli mikrofonowych i gitarowych. W 1977 zaprojektowano i wdrożono do produkcji innowacyjne, jak na tamten czas, kable mikrofonowe typu Starquad, charakteryzujące się bardzo wysoką jakością i jednocześnie elastycznością. Sukces tych kabli na japońskim rynku przyczynił się do międzynarodowej kariery firmy Canare. Powstały oddziały firmy w USA, Chinach i Tajwanie. Od 2006 roku firma notowana jest na giełdzie w Tokyo.
„Canare to firma z ogromnym doświadczeniem w produkcji okablowania audio analogowego, jak i cyfrowego. Dla ProAUDIO-AVT wysokiej jakości okablowanie jest niezbędne zarówno w aspekcie touringu – Canare to doskonały partner do współpracy ze sprzętem Adamson czy MC2Audio/XTA, a także w projektach i w instalacjach stałych” – mówi Tomasz Kwiecień, prezes firmy ProAUDIO-AVT. „Canare ma w swojej ofercie okablowanie światłowodowe oraz miedziane dla sygnałów cyfrowych i analogowych zarówno audio, jak i wideo, kable LAN, wysokiej jakości złącza i konwertery, krosownice i patchpanele audio, gotowe kable wieloparowe oraz HDMI. Światowy rynek broadcast, realizatorzy i technicy dźwięku, integratorzy urządzeń AV, projektanci polegają na niezawodności produktów Canare. Myślę, że polska branża sceniczna oraz AV zyska dzięki pojawieniu się kabli takiego producenta na rynku.”
Obecnie Canare oferuje nie tylko kable audio, ale całą gamę kabli koncentrycznych wizyjnych 75 i 50 Ohm oraz kable kamerowe typu Triax i SMPTE. Ofertę uzupełniają wysokiej jakości złącza BNC i SMPTE oraz patch panele wizyjne standardu WECO.
W 2016 roku uruchomiono Canare Europe GmbH w Dusseldorfie w celu jeszcze sprawniejszej obsługi i serwisu dla europejskich klientów. Canare posiada certyfikaty ISO 9001.