Najnowszy, flagowy projektor instalacyjny marki Canon oferuje najwyższą jakość wyświetlania obrazu głównie za sprawą wyposażenia w system optyczny AISYS oraz panele LCOS.

Technologia AISYS odpowiada za odwzorowanie kolorów, kontrastu, zapewnia jasność na poziomie 6000 lumenów oraz kontrast 2000:1, natomiast podwójne przetworniki obrazu LCOS czuwają nad płynnością rezultatów, tak aby generowany obraz odpowiadał wizji autora. Natywna rozdzielczość WUXGA, obsługująca również standard Full HD, pozwala uzyskać żywy i ostry obraz z komputera oraz innych źródeł wideo, jak cyfrowe aparaty i kamery.
Do wyboru mamy aż pięć różnych obiektywów, które w celu zapewnienia wyjątkowej dokładności oraz elastyczności instalacji mogą być przesuwane za pomocą wspomaganych przełączników z dokładnością do połowy piksela. Producent wyposażył swój flagowy projektor w szereg złączy, wśród których znajdziemy port HDBaseT umożliwiający przesyłanie obrazu w rozdzielczości HD, materiału audio i sygnałów sterowania nawet na odległość 100 m oraz złącza HDMI i DVI umożliwiające wykorzystanie WUX6010 podczas wideokonferencji, które wymagają trybu obraz w obrazie – jest to możliwe przy użyciu dwóch wejść cyfrowych lub cyfrowego i analogowego.
Bardzo istotnym elementem wpływającym na użytkowanie jest łatwość konserwacji. WUX6010 został zaprojektowany w taki sposób, aby można było dokonać wymiany lampy lub filtra powietrza bez zdejmowania go z miejsca instalacji.