Newline Interactive – wprowadza na rynek monitor dotykowy o przekątnej 27-cali – Newline FLEX. Urządzenie znakomicie sprawdzi się w każdych warunkach – w domu, w biurze, a także w szkole. Monitor z rozdzielczością 4K UHD wyposażono w ruchomą kamerę 4K, zestaw 8 mikrofonów z redukcją szumów i echa oraz głośniki i subwoofer. Za wysoką precyzję dotyku odpowiada pojemnościowa technologia P-CAP oraz certyfikowana technologia Optical Bonding. W zestawie jest aktywny pisak (MPP PEN 1.51), który umożliwia precyzyjne pisanie po ekranie.

Newline FLEX został zaprojektowany z myślą o osobach, dla których szybkość, wygoda i precyzja pracy mają duże znaczenie. Podłączony do komputera (plug and play) staje się znakomitym narzędziem do wideokonferencji, a także platformą do współpracy pozwalającą wygodnie pisać aktywnym pisakiem. Dzięki rozpoznawaniu gestów można na nim pracować intuicyjnie, jak na smartfonie – powiększać i pomniejszać obiekty, przesuwać, dodatkowo pisać i wymazywać.

To właśnie obsługa dotykowa jest najbardziej naturalna i intuicyjna. Żeby wygodnie pisać wystarczy pochylić Newline FLEX (w zakresie od 10° do 45°). Można dodawać notatki do dokumentów, korzystając z dowolnego oprogramowania. Aktywny pisak działa z – wbudowaną w Windows 10 – technologią Windows Ink. Newline FLEX wykorzystuje technologię Palm Rejection, dzięki czemu można oprzeć dłoń na monitorze i wygodnie pisać, a także rysować.

Certyfikowana technologia Optical Bonding odpowiada za znakomity obraz i dużą precyzję pisania po ekranie. Jest to możliwe dzięki zespoleniu przedniej szyby ochronnej z panelem LCD i pozbyciu się w ten sposób pustej przestrzeni. Dzięki temu otrzymujemy efekt pisania jak po kartce papieru – wygodnie i precyzyjnie. Monitor FLEX odwzorowuje szeroką paletę barw (tzw. Wide Color Gamut).

Newline FLEX nie potrzebuje dodatkowych urządzeń peryferyjnych. Kamera 4K UHD oferuje kąt widzenia 120° z zakresem pochylenia od -20° do 80°. Do dyspozycji jest zestaw 8 mikrofonów z redukcją szumów i echa. Za znakomitą jakość dźwięku odpowiada – 2.1 High Quality System z dwoma głośnikami 5W i wbudowanym subwooferem 10W. Z poziomu monitora – za pomocą przycisków szybkiego dostępu – zarządza się dźwiękiem i obrazem bez względu na oprogramowanie (np. system do wideokonferencji) z którego korzystamy w danej chwili.

Monitor wspiera technologię biometrycznej weryfikacji – Windows Hello. Do dyspozycji mamy gniazda: USB-C (ładowanie 60W, obraz, dźwięk), HDMI 2.0, USB-A 3.0, Line-In (Jack 3.5mm). Dodatkowo FLEX posiada port na moduł SDM-L. Flex skierowany jest dla wszystkich, którzy używają wideokonferencji. Dla tych, którzy nie chcą już dłużej korzystać z myszki do pisania po ekranie. Dla osób, które teraz muszą skanować, żeby przenieść dokumenty, rysunki czy notatki do komputera. Dla nauczycieli, dla wykładowców, dla uczniów, dla projektantów, dla pracujących w biurze i w domu. Flex świetnie sprawdzi się również w roli monitora komputerowego 27 cali o rozdzielczości 4K.