Digital Projection Mercury Quad

Wielofunkcjonalny projektor 3chip w technologii DLP z serią profesjonalnych funkcji przyda się w niejednej sali konferencyjnej.

Jasność 20 000 lumenów zapewnia układ czterech lamp wyładowczych, każda o mocy 465 W. Mercury Quad został wyposażony w zaawansowaną technologię korekcji geometrycznej oraz wysokiej jakości funkcję edge blendingu. Sprawdzi się idealnie zarówno w aplikacjach wielkoekranowych, jak i w instalacjach, gdzie kilka projektorów wyświetla wspólnie jeden obraz.
Projektor został uzbrojony w potężne narzędzie kalibracji kolorów, jakim jest technologia ColorMax. Godny uwagi jest zakres lens shift oraz współczynnik projekcji obrazu od 0,67 do 10,36 : 1, dzięki którym projektor sprawdzi się w różnego typu stałych instalacjach.
Zgodnie z obecnie obowiązującymi trendami w projektorze nie mogło zabraknąć interfejsu HDBaseT, który umożliwia transmisję nieskompresowanego sygnału wideo na odległość do 80 m z wykorzystaniem przewodów typu cat5e/6.
Dla wymagających użytkowników producent przewidział kilka wariantów sterowania pracą projektora. Możliwe jest m.in. sterowanie bezprzewodowe pilotem na podczerwień lub sterowanie przewodowe. Godne uwagi jest udostępnione w pełni darmowe oprogramowanie, dzięki któremu możliwe jest sterowanie projektorem poprzez sieć LAN.
Projektor ma szereg złączy wejściowych, które spełnią wymagania wielu instalacji. Na pokładzie znajdziemy złącza wideo oraz złącza komunikacyjne. Jako dodatkowy atut projektora należy wymienić technologię 3D. Patrząc na liczbę projektorów, w których zaimplementowano wspieranie 3D, można śmiało stwierdzić, że w projektorach Digital Projection staje się to już standardem.
Dla Mercury Quad dostępnych jest osiem różnych obiektywów. Ponadto projektor korzysta z technologii ILM (Intellogent Lens Memory), która umożliwia zdefiniowanie i zapisanie w urządzeniu do dziesięciu ustawień obiektywu.