Epson wprowadził na rynek ofertę nowych projektorów laserowych 3LCD, zaprojektowanych z myślą o salach konferencyjnych, placówkach oświatowych i atrakcjach turystycznych.
Modele EB-L615U, EB-L610U, EB-L610W, EB-L510U i EB-L400U mają zastąpić stosowane dotychczas projektory lampowe w sytuacjach wymagających rozwiązań o jasności od 4500 do 6000 lumenów. Wyróżniają się kompaktową, nowoczesną konstrukcją — są mniejsze i lżejsze niż inne pro-dukty o podobnej jasności.
Seria obejmuje różne zestawy funkcji: od modeli podstawowych po specjalistyczne urządzenia wyposażone w takie funkcje jak łączność HDBaseT, przekazywanie obrazu i przesunięcie obiektywu, dzięki czemu każdy znajdzie model odpowiedni do swojego budżetu i potrzeb.
Epson EB-L615U, EB-L610U, EB-L610W, EB-L510U i EB-L400U
„W sektorze biznesu i oświaty panuje obecnie masowa tendencja do wymiany projektorów lampowych na lasero-we. Regularnie otrzymywaliśmy od najważniejszych klientów pytania o podstawowe modele projektorów laserowych o jasności 5000–6000 lumenów i zdecydowaliśmy się na ten popyt odpowiedzieć. Zalety są oczywiste — większa niezawodność, dużo mniejsza potrzeba konserwacji i większa uniwersalność” – mówi Jakub Łapiński, Business Account Manager w Epson.
Elastyczna technologia laserowa Epson umożliwia montaż nowych projektorów laserowych i projekcję pod dowolnym kątem, a dodatkowo zapewnia duży wybór opcji łączności, takich jak HDMI i HDBaseT, a także prze-kazywanie obrazu. Co więcej, funkcja przesunięcia obiektywu znacznie ułatwia zarówno tworzenie nowych instalacji, jak i wymianę istniejących projektorów lampowych. Seria wyróżnia się sprawdzoną niezawodnością typu zainstaluj i zapomnij, którą zapewniają nieorganiczne koło fosforowe i szczelny moduł laserowy zapobiegający dostawaniu się kurzu do wnętrza. Epson udziela pięcioletniej gwarancji na 20 000 godzin eksploatacji.