epson

Podczas targów ISE 2024 na stoisku J100 w hali 3, Epson przedstawi nowe profesjonalne zastosowania swojej technologii wyświetlania treści i komunikacji wizualnej. W trakcie trwających od 30 stycznia do 2 lutego 2024 roku w Barcelonie targów, producent zaprezentuje pełną gamę swoich projektorów i rozwiązań komunikacji wizualnej. Firma pokaże potencjał zmian, jaki stwarzają innowacje Epson w różnych zastosowaniach, takich sztuka, edukacja, biznes, handel, rozrywka i kultura.

Pokazy projekcji na parasolach
Goście odwiedzający stoisko Epson na targach ISE będą mieli okazję podziwiać najnowsze możliwości immersyjnej projekcji nawiązującej do trwającego karnawału, która będzie wyświetlana na wielkim rozkładanym parasolu. Projekt jest inspirowany tradycjami karnawałowymi z całego świata: paradą w Barcelonie, chińskim Nowym Rokiem i świętem lampionów, japońskim Tango No Sekku (dniem dziecka), Kodomo-no-hi (festiwalem kwitnących wiśni), portugalskim festiwalem sztuki AgitÁgueda (festiwalem parasoli), świętem fajerwerków w Pusan oraz tajskim świętem lampionów czyli Yi Peng & Loy Krathong.

Najmniejszy i najlżejszy projektor 4K o wysokiej jasności
Na targach ISE 2024 Epson zaprezentuje także najmniejszy i najlżejszy na świecie projektor 4K o jasności 20 000 lumenów (stan na grudzień 2023). Zaprezentowany na początku 2023 roku model EB-PQ2220B jest wyposażony w najnowocześniejsze, opatentowane technologie firmy Epson i wykorzystuje gamę wymiennych obiektywów 4K sprawdzoną we wcześniejszej serii EB-PU. Jego niewielkie rozmiary i waga zapewniają mniej odpadów i niższe koszty transportu, łatwiejsze przechowywanie oraz montaż. Bazując na sukcesie serii EB-PU2200 ten ultralekki, kompaktowy projektor Epson o wysokiej jasności oferuje łatwą instalację, konfigurację i konserwację oraz oszałamiającą jakość obrazu. Wykorzystane w nim autorskie rozwiązanie 4K składa się z opatentowanej technologii 4K Crystal Motion, panelu kontroli temperatury oraz układu podwójnych mikroobiektywów, co zapewnia optymalną wyrazistość obrazu. Nowe urządzenia wyposażone są w wyspecjalizowany procesor graficzny 4K, zawierający układ scalony istotnie poprawiający częstotliwość operacyjną, przepustowość pamięci oraz transmisję danych, co umożliwia płynne wyświetlanie obrazów w rozdzielczości 4K.

epson

Projektory Epson dla biznesu
Jak przystało na światowego lidera technologii projekcyjnej, Epson pokaże, jak używając projektorów można zmieniać biura w spektakularne przestrzenie, które budują wizerunek marki. Wspólnie z firmą Purple Digital Storytelling Epson zademonstruje zalety projekcji w różnych kontekstach biznesowych: od prostych prezentacji, przez cyfrowe salony wystawowe i pokazy sprzedażowe, po szkolenia produktowe, wdrażanie pracowników i wykorzystanie wizualizacji na dużych spotkaniach firmowych. Zaawansowana technologia projektorów Epson w połączeniu z oprogramowaniem Hyro 3D firmy Purple pozwoli stworzyć zapierające dech w piersiach interaktywne i profesjonalne wizualizacje. Oprócz tego — korzystając z projektorów 4K, zapewniających najwyższą jakość obrazu podczas wideokonferencji — Epson zorganizuje pokaz innowacyjnego, integrującego uczestników środowiska do pracy hybrydowej Microsoft Teams Front Row. Używając go, zdalni uczestnicy mają wrażenie fizycznej obecności w pomieszczeniu, gdzie odbywa się spotkanie. Goście odwiedzający stoisko Epson na targach w Barcelonie będą mieli szansę przekonać się, jak łatwo można skalować ten system za pomocą rozwiązania wielkoformatowego XL i mniejszych rozwiązań dla hybrydowych potrzeb mniejszych firm.

Projektory Epson dla szkół
Technologia projekcji Epson napędza transformację cyfrową w edukacji. Na targach #ISE2024 firma zaprezentuje swój Interaktywny System Nauczania – wszechstronne, samodzielne rozwiązanie złożone z trzech innowacyjnych projektorów interaktywnych Epson EB-770Fi o ultrakrótkim rzucie. Rozwiązanie to oferuje nieograniczone możliwości interaktywnego nauczania, które są nieosiągalne przy zastosowaniu monitorów.

Wymienne obiektywy
Na swoim stoisku firma zaprezentuje również szeroką gamę wymiennych obiektywów do projektorów, umożliwiających wszechstronne zastosowania. W ofercie znajdują się kompatybilne obiektywy 4K, przeznaczone do projektorów o jasności od 6 000 do 20 000 lumenów. Dotyczy to również obiektywów LX o ultrakrótkim rzucie, umożliwiających wyświetlanie obrazu o przekątnej 200 cali z odległości zaledwie 1,5 metra oraz jasności do 30 000 lumenów. „Bardzo się cieszymy z możliwości zaprezentowania pełnego potencjału naszej technologii projekcyjnej, która sprawdza się na wielu rynkach: od profesjonalnych wyświetlaczy, przez biura i szkoły, po handel, rozrywkę, kulturę i sztukę. Epson jest światowym liderem w produkcji superkompaktowych, ultralekkich i bardzo wydajnych projektorów o wysokiej jasności. Nasze projektory 3LCD wyznaczają branżowe standardy jakości i elastyczności, nie tylko pod względem krótkiego czasu instalacji i niskich kosztów wysyłki, lecz także dzięki mniejszemu wpływowi na środowisko naturalne w ważnym i rosnącym segmencie rynku projektorów o jasności 20 000 lumenów. Z niecierpliwością czekamy na wszystkich odwiedzających w tym roku nasze stoisko, na którym zaprezentujemy piękną projekcję na parasolach oraz pokażemy najnowsze osiągnięcia w technologii projektorów Epson 3LCD” – powiedział Andrzej Bieniek z Epson Polska.