Epson partnerem kina pod chmurką w Gdyni i Gdańsku

Epson, lider branży technologicznej, znany jest również jako wieloletni partner wspierający inicjatywy kulturalne. Tym razem, w partnerstwie z dostawcą rozwiązań AV – firmą Eurotrend, zaangażował się w organizację dwóch cykli spotkań z filmami pod gołym niebem.

W ramach trzeciej edycji Kina na Szekspirowskim (23 czerwca – 25 sierpnia) w Gdańsku można będzie obejrzeć najciekawsze produkcje ambitnego kina ubiegłych lat. Same pokazy odbywać się będą w nietypowym miejscu, bo na dachu kina z pięknym widokiem na dachy gdańskich kamienic. Wśród filmowych tytułów znalazły się m.in. „Julieta” Pedro Almadovara, „Niemiłość” Adrieja Zwiagincewa, „Carol” w reżyserii Todda Haynesa czy irański film „Klient”.
„Bardzo chętnie bierzemy udział w przedsięwzięciach, które na celu mają krzewienie sztuki i kultury. Dla urządzeń Epson to także okazja, by w pełni zademonstrować swoje możliwości. Kino plenerowe jest oczywiście ogromnym wyzwaniem pod względem technicznym. By obraz wyświetlany w nieprzewidywalnych warunkach oświetleniowych był jasny, wyraźny, a kolory nasycone, projektor musi dysponować odpowiednimi parametrami. W przypadku urządzeń Epson za jakość obrazu odpowiedzialna jest technologia 3LCD, która sprawia, że projektory są idealnym rozwiązaniem zarówno do projekcji plenerowych, jak i tych odbywających się w zamkniętych pomieszczeniach sal kinowych” — mówi Andrzej Bieniek, Business Account Manager w Epson Europe.
Inną imprezą filmową, którą tego lata wspiera Epson, jest Kino Letnie na Scenie Letniej w Gdyni Orłowie. Seria projekcji rozpocznie się w na początku lipca i potrwa do 7 sierpnia. Tak jak w przypadku Kina na Szekspirowskim, również tutaj pokazywane będą ambitne produkcje dużego formatu. W trakcie trwania spotkań wyświetlone zostaną filmy takie jak „Tylko kochankowie przeżyją” Jima Jarmuscha, „The Florida Project” Seana Bakera czy „The Square” w reżyserii Rubena Östlunda. Uczestnicy łącznie będą mieli okazje zobaczyć dziesięć pokazów.
Tym, co łączy obie inicjatywy, jest patronat Epson w partnerstwie z firmą Eurotrend. Partnerzy zapewniają przedsięwzięciu najwyższej klasy zaplecze technologicznego w postaci projektora instalacyjnego w technologii 3LCD – EB-Z8050W z obiektywem ELPLM07.