Epson – wzrost sprzedaży

Po trzech latach wzrostu sprzedaży Epson wyprzedził konkurencję na rynku projektorów do zastosowań profesjonalnych.

Niezależna agencja badawcza Futuresource ogłosiła zmianę lidera w kategorii dostawcy projektorów o jasności powyżej 6000 lumenów na rynku EMEAR. Zgodnie z najnowszymi badaniami rynku przeprowadzonymi przez Futuresource, Epson objął prowadzenie wśród producentów projektorów o jasności powyżej 6000 lumenów na rynku pro AV i instalacyjnym. Udział firmy Epson w sprzedaży tych projektorów wynosi obecnie 26,7%, co oznacza wzrost o niemal 11% w porównaniu do tego samego okresu w ubiegłym roku. Co więcej, trend ten utrzymuje się w roku 2018.
Wyniki te spowodowane są fenomenalnym wzrostem sprzedaży projektorów Epson we wszystkich segmentach. Firma jest obecnie głównym producentem projektorów biznesowych w całym regionie EMEAR i krajach Wspólnoty Niepodległych Państw. Udział Epsona w rynku projektorów w tych regionach wynosi obecnie 31,3%. Pod względem sprzedanych urządzeń jest to wzrost o 120% w porównaniu do okresu sprzed sześciu lat.
Epson utrzymuje największy udział w światowym rynku projektorów już od siedemnastu lat. Od 2006 roku firma sprzedała na całym świecie 22,3 mln projektorów. Epson to również globalny lider pod względem udziału w rynku projektorów o jasności powyżej 6000 lumenów.
„Po prześcignięciu firmy Panasonic Epson zdecydowanie wysunął się na pozycję lidera na rynku projektorów w regionie EME-AR. Duży wzrost udziału w obszarze projektorów profesjonalnych i biznesowych wynika ze stałego dążenia do zaspokajania oczekiwań klientów, odpowiadając na ich potrzeby poprzez tworzenie najlepszych w swojej klasie produktów z zastosowaniem unikalnych technologii Epson. Co więcej, nasi klienci potrzebują nie tylko najwyższej klasy produktów, lecz także pierwszorzędnego pozio-mu obsługi, jaki potrafią zapewnić nasze działy sprzedaży i obsługi technicznej. Prowadzimy w tym zakresie największe inwestycje na rynku ogólnoeuropejskim. Choć nie zawsze docieramy na niego z naszymi produktami jako pierwsi, dzięki naszym wyjątkowym relacjom z klientami jesteśmy tu najlepsi, co znajduje potwierdzenie w liczbach” — skomentował Andrzej Bieniek, Business Account Manager w firmie Epson.
„Wprowadzenie dwa lata temu pierwszej serii projektorów laserowych, w tym urządzenia o jasności 25 000 lumenów, było momentem przełomowym dla Epsona. Nasz pierwszy projektor o rzeczywistej rozdzielczości 4K, zaprezentowany na tegorocznych targach ISE, powstał z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii, dzięki której Epson wkracza w świat obrazu prezentowanego w najwyższej rozdzielczości. Wiodąca linia urządzeń audiowizualnych wkrótce wzbogaci się o nowy kompaktowy model o jasności 20 000 lumenów. Oferujemy także innowacyjne urządzenia wizualne i rozwiązania do sal konferencyjnych oraz oprogramowanie Epson, dzięki któremu zaawansowane techniki projekcji stają się dostępne i przyjazne w obsłudze przez zwykłych użytkowników. Prezentowane wyniki finansowe to niewątpliwie zasługa naszych partnerów i klientów, za które jesteśmy im niezwykle wdzięczni” – podsumował Andrzej Bieniek.
Gwałtowny wzrost udziału w rynku nastąpił po wprowadzeniu na początku roku kilku nowych, doskonale sprzedających się projektorów w segmentach rozwiązań profesjonalnych, korporacyjnych i edukacyjnych. Należą do nich:
• Pierwszy projektor o rzeczywistej rozdzielczości 4K firmy Epson, EB-L12000Q, będący zaawansowanym projektorem laserowym 3LCD o jasności 12 000 lumenów. Zaprojektowany został z myślą o wyższej klasy wypożyczalniach oraz stałych instalacjach na imprezach, festiwalach, atrakcjach turystycznych, targach, w dużych audytoriach i centrach handlowych. W modelu tym można stosować te same, zgodne ze standardem 4K, obiektywy co w projektorach Epson z serii EB-L1000, dzięki czemu jest on wyjątkowo uniwersalny.
• Pierwsze urządzenie firmy Epson w kategorii popularnych kompaktowych projektorów WUXGA o jasności 20 000 lumenów – EB-L20000U. Stanowi ono uzupełnienie instalacyjnego projektora laserowego o jakości 25 000 lumenów, EB-L25000U, który miał swoją premierę dwa lata temu. Oba modele mają obudowy zaprojektowane z myślą o standardzie branżowym jaki są rurowe ramy stalowe, dzięki czemu można je łatwo zainstalować w już istniejącej infrastrukturze. Sama instalacja jest wyjątkowo łatwa, a maksymalna niezawodność sprawia, że po ich zamontowaniu projektory mogą pracować bez konieczności stałego nadzorowania. Dodatkową zaletą jest fakt, że projekcja jest możliwa pod dowolnym kątem, w tym również w orientacji pionowej.
• Nowa seria projektorów laserowych 3LCD, zaprojektowanych z myślą o salach konferencyjnych, placówkach oświatowych, muzeach czy zastosowaniach w branży turystycznej. Modele EB-L615U, EB-L610U, EB-L610W, EB-L510U i EB-L400U mogą zastąpić dotychczasowe projektory lampowe w sytuacjach, gdzie potrzebna jest moc światła o jasności w przedziale 4500 do 6000 lumenów. Oferta obejmuje różne zestawy funkcji – od modeli podstawowych, po specjalistyczne urządzenia posiadające takie funkcje jak łączność HDBaseT i przekazywanie obrazu.