KGHM Ślęza Arena

Nowa wielofunkcyjna hala sportowa KGHM Ślęza Arena o powierzchni 11 tysięcy metrów kwadratowych powstała na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego 1 Klubu Sportowego Ślęza Wrocław przy ul. Kłokoczyckiej, w północno-wschodniej części stolicy Dolnego Śląska.

KGHM Ślęza Arena będzie służyć lekkoatletom z Dolnego Śląska. Zawodnicy będą mogli korzystać między innymi z sześciotorowej bieżni 200 m, ośmiotorowej bieżni 60 m i sześciotorowej bieżni rozgrzewkowej o tym samym dystansie. Ponadto do dyspozycji lekkoatletów przeznaczone są: skocznie do skoku w dal, wzwyż oraz o tyczce, a także perła w koronie – unikatowa na skalę krajową strefa do rzutów długich.

KGHM Ślęza Arena

Inwestycja kosztowała 66 miliony złotych i powstała dzięki współpracy 1 Klubu Sportowego Ślęża Wrocław, Polskiego i Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz środkom z Ministerstwa Sportu i Turystyki, Gminy Wrocław oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Sponsorem tytularnym hali został gigant z branży wydobywczej – KGHM Polska Miedź. KGHM Ślęza Arena to najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce i jeden z najlepszych w Europie.

System nagłośnienia hali
Profesjonalny system nagłośnienia, oparty na urządzeniach RCF, APEX i Yamaha, zapewnia doskonałe brzmienie i wzmacnia atmosferę wszelkich wydarzeń sportowych, zawodów, treningów lekkoatletycznych i kulturalnych organizowanych w hali Ślęza. Poza tym, system jest w stanie zapewnić nagłośnienie dla mobilnego boiska koszykówki z trybunami o pojemności 1500 osób. Zestawy głośnikowe serii Compact M marki RCF to idealne rozwiązanie dla tak wymagającej przestrzeni oraz gwarancja doskonałego brzmienia i imponującej mocy. Potężne głośniki RCF Compact M 12, zapewniają mocny i klarowny dźwięk w każdym zakątku hali, zaś głośniki Compact M 10 wzbogacają dźwięk głębokimi basami. Rozmieszone w hali zestawy Compact M 08 i Compact M 05 zapewnią równomierne pokrycie dźwiękiem w całej powierzchni.

KGHM Ślęza Arena

Rewolucyjne wzmacniacze mocy APEX (CP 1504 DAN, CP 704 DAN, CP 354 DAN ) zapewniają niezawodne i profesjonalne rozwiązania w obszarze zarządzania sygnałem audio, gwarantując niezwykle czyste brzmienie i precyzyjną reprodukcję dźwięku. Wszystkie urządzenia zostały starannie dobrane, aby zapewnić doskonałą jakość dźwięku, wyjątkową moc i niezawodność. Wsparcie zapewniają także profesjonalne urządzenia Yamaha, w tym zaawansowany mikser cyfrowy Yamaha MTX5-D, umożliwiający precyzyjną kontrolę dźwięku, a także mikrofon Yamaha PGM1 oraz cyfrowy panel kontrolny Yamaha DCP4V4SEU, które ułatwiają sterowanie i zarządzanie systemem, zapewniając wygodę obsługi. Sterowanie i realizacja zawodów możliwa jest z dwóch punktów, w których ulokowano przyłącza sieciowe. Transmisja odbywa się po sieci DANTE.

System komentatora sportowego 
Profesjonalny system komentatora sportowego, oparty na wysokiej jakości urządzeniach renomowanych marek, stanowi uzupełnienie systemu nagłośnienia obiektu, zapewniając doskonałą jakość dźwięku podczas transmisji sportowych i innych wydarzeń, dostarczając niezapomniane chwile dla publiczności. Centralnym punktem systemu jest konsola Midas M32R LIVE, zapewniająca doskonałą kontrolę nad dźwiękiem i precyzyjne miksowanie sygnałów, zaś interfejs Klark Teknik DN32 zapewnia niezawodną transmisję dźwięku o wysokiej jakości.

KGHM Ślęza Arena

Do odbioru sygnałów bezprzewodowych i zarządzania nimi wykorzystano system Sennheiser, mikrofony bezprzewodowe Sennheiser zapewniają doskonałą jakość dźwięku i swobodę ruchu dla komentatorów, gwarantując doskonałą jakość dźwięku podczas wywiadów i rozmów. System został wzbogacony o monitor studyjny, który zapewnia precyzyjne i klarowne odsłuchiwanie dźwięku. Dodatkowe urządzenia, takie jak ARX BLU-DI i odtwarzacz, umożliwiają elastyczne połączenia i odtwarzanie różnych źródeł dźwięku.

System interkomowy 
Zaawansowany system interkomowy, oparty na urządzeniach marki AEQ, to niezawodne rozwiązanie komunikacyjne do obsługi technicznej na hali Ślęzy, zapewniające klarowną i niezawodną komunikację dla całego zespołu technicznego.

KGHM Ślęza Arena

Pętla indukcyjna 
Na halę dodatkowo dostarczono również pętlę indukcyjną, dzięki której osoby z wadą słuchu mogą cieszyć się lepszą jakością dźwięku i większym komfortem podczas korzystania z systemów nagłaśniających.

Dzięki zaawansowanemu i kompleksowemu systemowi nagłośnieniowemu, hala sportowa Ślęza staje się miejscem, gdzie dźwięk i energia łączą się w harmonii, podnosząc jakość każdego wydarzenia sportowego czy kulturalnego, dostarczając niezapomnianych doznań dźwiękowych.

Zainteresowały cię opisane rozwiązania i wykorzystane urządzenia?
Skontaktuj się z nami - pomożemy, doradzimy, odpowiemy na Twoje pytania.
mail reklama@avintegracje.pl