iiyama to producent, który na stałe wpisał się w krajobraz segmentu monitorów biurowych i gamingowych. Jednocześnie dba on o rozwój innych grup produktowych. Wystarczy wspomnieć, że jego portfolio to grubo ponad 150 modeli różnorakich wyświetlaczy. Na szczególną uwagę zasługują rozwiązania profesjonalne, czyli monitory dotykowe oraz wielkoformatowe, których dziś w portfolio przedsiębiorstwa znaleźć można kilkadziesiąt. Dzięki temu iiyama jest w stanie zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów, którzy chcieliby wyposażyć swoje instalacje w produkty od jednej marki, co znacznie ułatwia zarządzanie i utrzymanie. Rozwiązania firmy znaleźć można w całej Europie i wystarczy tu wskazać choćby na interaktywne wystawy i instalacje muzealne, które pozwalają na pogłębienie doznań z użytkowania i dotarcie do młodszych odbiorców, dla których nowoczesne technologie to codzienność.
A że projekty te są różnorodne i wymagają indywidualnego podejścia, to iiyama może zaprezentować z ich pomocą całą gamę swoich urządzeń – od najprostszych rozwiązań dotykowych (modele z serii 35), po rozwiązania do zabudowy (serie 38/34/15), czy działające pod dodatkową szybą, dzięki którym ekspozycje z jednej strony wyglądają bardziej elegancko, a z drugiej są zdecydowanie bardziej odporne na zarysowania oraz inne uszkodzenia. Monitory iiyama wspomagają w działaniu wystawy na przykład w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Muzeum Tradycji Mleczarskich w Grajewie, Muzeum Techniki Leśnej w Gołuchowie czy Centrum Bajki w Pacanowie, a kolejne projekty są w przygotowaniu.
Nie bez znaczenia jest również sektor związany z edukacją, który za sprawą projektu Aktywna tablica przeszedł prawdziwą rewolucję. Już dziś większość szkół korzysta z interaktywnych monitorów, które pozwalają na prowadzenie zdecydowanie ciekawszych dla uczniów zajęć. iiyama wychodzi im naprzeciw i oferuje monitory interaktywne w pięciu wielkościach – od 55 do 98 cali (seria 03). Wszystkie charakteryzują się wyjątkowo precyzyjnym rodzajem dotyku i ułatwieniami do łączenia bezprzewodowego (wbudowane aplikacje pozwalają na łączenie się z monitorem praktycznie z każdego rodzaju urządzenia). Ekrany interaktywne doskonale sprawdzają się również w rozwiązaniach biznesowych. Oferują one możliwość łączenia bezprzewodowego z ekranem (przenosząc dotyk) za pomocą dedykowanych aplikacji lub klucza sprzętowego podpinanego do komputera poprzez HDMI i USB.
iiyama dociera również do klientów prowadzących sprzedaż w różnorakich placówkach handlowych oraz tych z branży gastronomicznej, w obu przypadkach znacząco zmieniając sposób obsługi klientów. W tym ostatnim sektorze coraz częściej sięga się po ekrany wielkoformatowe do prezentacji i zamawiania pozycji z menu, a w serii 40 i 42 producent udostępnia dodatkowo bezpłatne narzędzie do zarządzania wyświetlaną na nich treścią. iiSignage, bo o nim właśnie mowa, to oprogramowanie, dzięki któremu można z łatwością tworzyć i publikować własne treści reklamowe oraz w prosty sposób nimi zarządzać. Pozwala na kreowanie angażujących przekazów z wykorzystaniem materiałów wideo i widżetów, dających gwarancję przyciągnięcia uwagi klientów. W marketach budowlanych coraz częściej stają fakturomaty, w sklepach spożywczych regularnie pojawiają się kasy samoobsługowe, a w salonach samochodowych wirtualne konfiguratory pozwalają na samodzielnie skonfigurowanie wymarzonych czterech kółek. Wszystkie projekty tego typu można zrealizować na monitorach dotykowych marki iiyama, np. do zabudowy z serii 38/34, a w części kas samoobsługowych i rozwiązań coraz częściej stosuje się też ekrany z zainstalowanym fabrycznie systemem opartym o Android, jak 10-calowy TW1023ASC, 15-calowy TW1523AS czy 22-calowy T2234AS.
Doskonałym przykładem są kasy SelFormers firmy SelfMaker, które niebawem zasilą placówki sieci jednej z największych sieci drogeryjnych w całym kraju. Wyjątkowość tego modelu polega na jego hybrydowej funkcji przy jednoczesnym minimalistycznym i kompaktowym wyglądzie. Jest to pierwsza kasa samoobsługowa na rynku z ruchomym ekranem, który dopasowuje się geometrią i wysokością do klienta. Dzięki możliwości obracania ekranu w dowolną stronę, kasa może być samoobsługowa lub obsługiwana przez personel. Piętnastocalowy ekran iiyama idealnie wpasował się w nowoczesny wygląd urządzenia, które zostało zaprojektowane również z myślą o komforcie osób niepełnosprawnych.
A skoro już przy punktach handlowych i usługowych jesteśmy, to warto wspomnieć również o obecnych tam strefach zabaw dla dzieci, które wymagają rozwiązań nie tylko angażujących, ale i trwałych, gwarantujących bezpieczeństwo najmłodszych. Nie są już przecież tylko miejscem prostych gier i zabaw, ale i platformą do organizowania konkursów – trudno przecież o lepsze miejsce do pokazu możliwości wokalnych i tanecznych młodych artystów niż stolik interaktywny, prawda? W związku z tym ekrany iiyama z serii 38 są odporne na zarysowania i przechodzą wymagające testy trwałości szyby (kulka 0,5 kg spadająca z 1,3 m), która w zależności od modelu ma grubość od 3 do 5 mm. Mówiąc krótko, iiyama jest wszędzie tam, gdzie potrzebują jej klienci, a bogata oferta zadowoli oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających. Żeby to udowodnić, zorganizowano konkurs Case Study z atrakcyjnymi nagrodami, w którym klienci firmy mogą zaprezentować swoje instalacje z wykorzystaniem rozwiązań iiyama. Aby wziąć w nim udział, wystarczy przesłać na adres e-mail pokazprojekt@iiyama.com zdjęcia projektu z wykorzystaniem monitorów iiyama, zrealizowanego w ciągu trzech ostatnich lat. Więcej o tym konkursie pisaliśmy w artkule pt. – “iiyama zaprasza na konkurs“.