Firma Monacor w swojej ofercie ma uniwersalną kolumnę głośnikową WALL-05DTM wyposażoną w procesor DSP oraz 2-kanałowy odbiornik Dante. Przystosowana jest do pracy w profesjonalnych systemach PA, w których sygnał audio musi zostać przesłany na znaczną odległość lub do kilku różnych lokalizacji, czyli np. w szkołach, biurowcach, centrach konferencyjnych oraz obiektach handlowych.

Uniwersalna kolumna głośnikowa Monacor WALL-05DTM wyposażona jest w procesor DSP oraz Dante. Dzięki wykorzystaniu cyfrowej transmisji sygnału, nawet w przypadku znacznych odległości, straty sygnału oraz podatność na zakłócenia są znikome. W porównaniu z systemami Audio over Ethernet np. CobraNet lub EtherSound, systemy oparte na technologii Dante pozwalają na równoczesną obsługę wielu kanałów, charakteryzują się bardzo małym opóźnieniem, a sama konfiguracja systemu odbywa się automatycznie.


Kolumny głośnikowe WALL-05DTM mogą pracować na zasilaniu PoE (Power over Ethernet) lub wykorzystywać zewnętrzne zasilacze 12V. Dzięki wbudowanemu procesorowi DSP, sterowanie najważniejszymi funkcjami (głośność, korekcja barwy) może odbywać się zdalnie poprzez aplikację.

Aktywna kolumna głośnikowa z modułem Dante

  • 2-drożna konstrukcja,
  • 13-cm (5″) głośnik basowy oraz 13-mm (½”) wysokotonowy,
  • uchwyt montażowy umożliwiający regulację głośnika w dwóch płaszczyznach,
  • zasilanie 19V/2,5A z zasilacza (wyposaż. dodatk.) lub PoE (Power over Ethernet).